rss · Неділя, 25.10.2020, 04:31

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

13.04.2010 16:01

Дивіться в небо - і будете щасливі!

Відомо, що коли люди говорять про позитивні і негативні емоції, вони часто використовують просторові метафори. Щаслива людина перебуває ніби на вершині світу, а нещасний - на його дні. Деякі дослідники вважають, що ці метафори дозволяють зрозуміти, як люди розуміють емоції. 

Щоб перевірити "вертикальний" зв'язок між простором і емоціями, голландські вчені запропонували студентам-добровольцям під стукіт метронома розкласти скляні кульки в картонні коробки, розташовані на різній висоті, діючи обома руками одночасно. У процесі маніпуляцій з кульками студентам задавали навідні запитання, відповіддю на які були їх радісні й сумні спогади. 

Цікаво, що позитивні і радісні спогади швидше спадали на думку під час рухів вгору, а сумні - під час руху вниз. 

"Наші дані дозволяють припустити, що просторові метафори для вираження емоцій - не просто мовні звороти. Метафори лінгвістичні, по суті, є метафорами ментальними, і, активація ментальної метафори "все хороше знаходиться вгорі" допомагає нам перестати сумувати і вдатися до приємних і радісних думок" , - пояснюють дослідники.
Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 2600 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/3
Популярні новини:
Всього коментарів: 2
avatar
1
1 BACS • 17:05, 13.04.2010 • url Матеріал
так то воно так, але коли носа догори вернеш, часто в відкриті каналізаційні люки падаєш... але є і гарнав цьому сторона - коли навіть вдень на дні лежиш каналізації з поламаними ногами дивлячись нагору на небо і бачиш зорі. і так радісно на душі стає... stena
avatar
1
2 mr_smith • 17:16, 13.04.2010 • url Матеріал
:) Оптиміст.
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.237.254.197
Браузер:

Cайт живе: