rss · П'ятниця, 22.02.2019, 09:23

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

16.01.2014 16:45

Депутати дозволили закривати українцям доступ в інтернет без рішення суду


Депутати дозволили закривати українцям доступ в інтернет без рішення суду

Верховна Рада України дозволила Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) обмежувати доступ до інтернету на підставі висновку експерта.

За ухвалення проекту закону №3879 (зареєстрований у Верховній Раді депутатом-регіоналом Вадимом Колесніченком) проголосувало 235 з 226 необхідних для ухвалення рішення депутатів.

Законопроект, зокрема, передбачає внесення змін до закону "Про телекомунікації", що розширюють повноваження НКРЗІ можливістю приймати рішення щодо обмеження доступу абонентів операторів телекомунікацій до ресурсів мережі інтернет, через які здійснюється розповсюдження інформації, що суперечить закону, або через які здійснюється діяльність інформагентств без державної реєстрації. Рішення має прийматися на підставі висновку експерта про приналежність інформації до такої, поширення якої суперечить закону.

НКРЗІ також уповноважена приймати рішення про відновлення доступу до веб-ресурсів в разі усунення незаконної інформації з сайту.

Рішення про обмеження доступу може бути оскаржене в суді.

Ініціювання розгляду питань, пов'язаних з обмеження доступу до веб-ресурсів, здійснюються у порядку, встановленому Кабінетом міністрів.

У пояснювальній записці до законопроекту, зокрема, зазначається, що соціальні мережі використовуються для розпалювання ворожнечі на соціальному, національному, політичному та мовному грунті. "Нерідко під виглядом самоорганізації громадян інтернет використовується для маніпулювання ззовні, в результаті чого здійснюється істотне зростання кофліктності, жорстокості, безжальності і насильства серед населення, що призводить до зниження рівня моральності та системного нанесення збитку законним правам та інтересам громадян і суспільства, інтересам держави в цілому", - наголошується в записці.

Крім того, прийнятий закон вводить обов'язок операторів і провайдерів телекомунікацій на підставі рішення комісії здійснювати обмеження доступу своїх абонентів до таких сайтів.

На даний момент обмеження доступу до веб-ресурсу можливо тільки на основі рішення суду.

Закон також зобов'язав операторів, які використовують телекомунікаційні мережі, за свій рахунок купувати і встановлювати на мережах технічні засоби, необхідні для здійснення оперативно-розшукових заходів, тоді як раніше закон зобов'язував операторів тільки встановлювати такі засоби за свій рахунок.

Ще однією зміною в закон "Про телекомунікації" є норма обов'язкового ліцензування надання послуги доступу до інтернету (раніше інтернет - провайдери тільки вносилися до реєстру НКРЗІ і не ліцензувалися).

Крім того, закон вводить поняття ідентифікаційної телекомунікаційної картки-засобу, який використовується для ідентифікації кінцевого обладнання абонента в мережі (SIM-карта, USIM-картка і т.д). Надання телекомунікаційних послуг з використанням такої картки здійснюється на підставі укладеного між оператором телекомунікацій та споживачів договору в порядку, передбаченому законодавством.

Категорія: Новини України · Переглядів: 1452 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 1
avatar
1
1 dyak • 22:04, 16.01.2014 • url
Сьогодні ще є шанси відмінити дурість , для цього потрібно просто вийти на майдани. Якщо злякаємось побудуємо Північну Корею в Україні
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 34.203.28.212
Браузер:

Cайт живе: