rss · П'ятниця, 30.10.2020, 16:17

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

02.10.2011 06:52

День вчителя 2011

День вчителя в Україні - це лише частина міжнародного свята. Його святкування не обмежується сотнею країн світу. Існує навіть Всесвітній день вчителя. Увага до цього свята - це лише малий спосіб висловити подяку тим, хто зробив можливим наше становлення в житті.

День вчителя в Україні

День вчителя в Україні святкується в першу неділю жовтня (2 жовтня 2011 року). У першу неділю жовтня День вчителя відзначають ще й у Латвії, Білорусі, Азербайджані та Киргизстані.

Вітання вчителів з їхнім професійним святом в першу неділю жовтня було прийнятим ще в СРСР. Офіційно стали відзначати День вчителя в цей день відповідно до Указу, який вийшов в 1980 році. Це був Указ Президії Верховної Ради СРСР від 01.10.1980 року «Про святкові і пам'ятні дати». До цього республіки СРСР почали відзначати це свято ще в 1965 році.

У цей день на честь вчителів звучать не тільки самі добрі слова і подяки, але і проводяться урочисті заходи. Деякі школи в День вчителя віддають управління школою, проведення уроків, відповідальним, підготовленим учням. Найчастіше це, так званий, День самоврядування в школі.

Традиційно до Дня вчителя проходить нагородження вищим керівництвом найуспішніших фахівців, які внесли найбільший внесок у розвиток освіти в країні. У регіонах до Дня вчителя проводяться конкурси на звання кращого вчителя року. У педагогічних ВУЗах за традицією проходить конкурс «Педагогічна майстерність», в рамках якого визначається найкращий майбутній учитель.

День вчителя в світі

Більше 100 країн світу відзначають День вчителя 5 жовтня. Ця дата була позначена вперше в Парижі. 5 жовтня 1966 там проводилася Спеціальна міжурядова конференція про статус вчителів (Special Intergovernmental Conference on the Status of Teachers). За підсумками цієї конференції Міжнародна організація праці та ЮНЕСКО підписали «Рекомендації, що стосуються статусу вчителів» (Recommendation concerning the Status of Teachers).

Тільки в 1994 році ЮНЕСКО оголосило Всесвітній день вчителя офіційним святом (World Teaches 'Day), який відзначається щороку 5 жовтня. У цей день поздоровлення приймають не лише викладачі, а й всі працівники сфери освіти. ООН в День учителя хоча б на хвилину закликає всіх подумати про важливий і позитивний вплив на нашу самореалізацію і особистісний розвиток самого улюбленого вчителя в житті кожного з нас.

Багато країн святкують День вчителя 5 жовтня. Але є й ті, в яких він відзначається у близькі до цієї дати дні або просто в день, який не випадає на шкільні канікули. Ось кілька прикладів святкування Дня вчителя в різних країнах.

День вчителя в Росії

З 1994 року святкує День вчителя 5 жовтня (у Всесвітній день вчителя) замість першої неділі жовтня. Для зміни дати був виданий Указ Президента Російської Федерації від 03.10.1994 року № 1961 «Про відзначення дня вчителя». Характер свята в Росії схожий зі святом в Україні, втім, як і в більшості пострадянських країн.

День вчителя в Китаї

День вчителя в цій країні святкують 10 вересня. Як і в нашій країні, в Китаї проходять святкові заходи, вчителі отримують від вдячних учнів подарунки, квіти і слова вдячності. Крім того, щоб привітати вчителів, в школи приходять ще і колишні учні.

День вчителя в Аргентині

Ця країна щорічно святкує День вчителя 11 вересня. Для Аргентини День вчителя є майже національним святом. Навчально-освітні установи всієї країни йдуть на вихідний у цей день. 11 вересня для аргентинців - це ще й день пам'яті президента країни Домінго Фаустіно Сармьенто. Його називають великим просвітителем, президентом-учителем. Він прославився проведеними реформами в сфері освіти, заснував Військову, морську школи, школу лісового господарства, школу агрономії. Завдяки йому, початкові класи були засновані в багатьох аргентинських провінціях. Тренінги для вчителів стали діяти саме за його правління. Він же ратував і за створення спеціалізованих тренінгових шкіл для вчителів країни.

День вчителя в Індії

Індійський День вчителя відзначається 5 вересня. Це день народження другого Президента Індії Доктора Сарвепаллі Радхакрішнан. Він був академічним філософом. Уроки в школах в цей день замінені на заходи пам'яті, святкування і подяки. Деякі школи в День вчителя проводять заміну вчителів на учнів старших класів у якості викладачів.

День вчителя в Вірменії

День вчителя у Вірменії відзначають у першу суботу жовтня (1 жовтня 2011 року) на державному рівні. В країні завжди висловлювалася особливе шанування професії вчителя. Сьогодні Вірменія докладає всіх зусиль до державного розвитку і відводить вчителям одну з важливих ролей у цьому процесі. Крім всенародної вдячності вчителям, на розвиток сфери освіти виділяються значущі кошти.

День вчителя в Канаді

У Канаді святкування цього професійного дня збігається з Всесвітнім днем ​​вчителя. Не так давно, в 2002 році, в Канаді на честь Всесвітнього дня вчителя була випущена пам'ятна марка.

День вчителя у США

У США відзначають Національний день вчителя у вівторок, в перший повний тиждень травня (3 травня 2011 року). Цей тиждень названий Тижнем вдячності вчителям. Тільки штат Массачусетс святкує День вчителя в першу неділю червня, як День вчителя свого штату. Історія Дня вчителя в США непроста. 7 березня 1980 Конгрес затвердив Національний день вчителя тільки на 1 рік. Перший вівторок березня до 1985 року Національна академія освіти дотримувалася як День вчителя щорічно. А в 1985 році було затверджено Тиждень вдячності вчителям в перший повний тиждень травня. Національна академія освіти підкреслює важливість пам'яті, вдячності вчителям за внесок в життя кожного, і позначає цей день обов'язковим для шанування вчителя. Учні дякують своїм вчителям подарунками.

Перерахуємо дати святкування Дня вчителя в деяких інших країнах:

 • День вчителя в Австралії - остання п'ятниця жовтня;
 • День вчителя в Бразилії - 15 жовтня;
 • День вчителя в Чехії - 28 березня;
 • День вчителя в Єгипті - 28 лютого;
 • День вчителя в Німеччині - 5 жовтня;
 • День вчителя в Ірані - 2 травня;
 • День вчителя на Ямайці - 6 травня;
 • День вчителя в Мексиці - 15 травня;
 • День вчителя в Марокко - 28 лютого;
 • День вчителя в Новій Зеландії - 29 жовтня;
 • День вчителя в Перу - 6 липня;
 • День вчителя в Польщі - 14 жовтня;
 • День вчителя в Іспанії - 29 січня;
 • День вчителя в Туреччині - 24 листопада.

Кожен День вчителя - це привід сказати слова вдячності нашим вчителям за їх терпіння і важку працю заради нашого успішного майбутнього. Не відкладайте своє поздоровлення на наступний рік - привітайте вчителів в цьому році 2 жовтня.

З Днем вчителя, наші дорогі вчителі!

Категорія: Новини України · Переглядів: 2952 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/3
Популярні новини:
Всього коментарів: 3
avatar
2
1 avatar • 09:49, 02.10.2011 • url Матеріал
Слава нашим просветителям! ^_^
Крепких нервов и здоровья! :)
avatar
1
2 BACS • 11:11, 02.10.2011 • url Матеріал
Всіх ВЧИТЕЛІВ зі святом! Всього Вам найкращого у Вашому важливому і нелегкому покликанні!!! romashki
avatar
1
3 mr_smith • 23:48, 02.10.2011 • url Матеріал
День вчителя. Версія від «Файна Юкрайна»

:)
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 100.24.125.162
Браузер:

Cайт живе: