rss · Середа, 23.09.2020, 10:07

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

28.01.2011 19:05

День пам'яті Героїв Крут

22 січня 1918 року у IV Універсалі уряд УНР проголосив незалежність України і закликав до війни з більшовицькою Росією.

На заклик відгукнулись студенти Київського університету св. Володимира і Українського народного університету, до яких приєднались учні старших класів української гімназії ім. Кирило-Мефодіївського братства.

Саме цим трьомстам добровольцям було суджено прийняти нерівний бій зі 4-тисячною армією Муравйова у битві під Крутами 29 січня 1918 року.

Атаковані вогнепальною зброєю і ворожим бронепоїздом, українські патріоти продовжували відстоювати свою свободу. Чи боялися вони? Мабуть. Те, що вони робили, було божевіллям, але ж молоді герої боролися далі й далі, знаючи, що можливо роблять або найбільшу помилку, або найдостойніший вибір у своєму житті. Протягом п’яти годин українські підрозділи стримували атаки ворога, проте, скориставшись своєю перевагою, наступаючі почали оточувати українські частини. Але мужня душа студентів не бажала здаватися в полон ворогові й кидалась в атаку з фатальним для молодих українців кінцем. Кожного з них чекала своя доля, і, на жаль, вона не завжди була втішною. Приблизно тридцять студентів не встигли врятуватись і потрапили в полон, де їх вирішено було стратити. Двісті п’ятдесят студентів загинуло.

Стоять двадцять сім студентів і гімназистів приречені на смерть. Один із них, ще зовсім малий хлопець, семикласник, починає співати ,,Ще не вмерла України…”, а інші підхоплюють, і гімн лунає, розсікаючи повітря. Це були їхні останні слова перед розстрілом більшовиками.

У березні 1918 року, коли більшовики підписали Брестську мирну угоду, уряд УНР повернувся до Києва. Тоді ж було вирішено поховати полеглих у нерівному бою студентів на Аскольдовій могилі в Києві.

Довгий час ця подія не займала належного місця в книжках з історії. Лише в 2006 році на місці тогочасніх баталій споруджено меморіальний комплекс. Загиблі в Крутах вважалися зрадниками. І от тепер, на 20 (!) році незалежності за реформою п. Табачника битва під Крутами не вивчається в 5 класі на уроках історії України.

Сьогодні активістами ВО "Свобода" проведено зустріч з п'ятикласниками Червоненської загальноосвітньої школи, на якій було розказано про подвиг справжніх героїв Крут та оголошено конкурс художньої творчості на тему "Герої України"
з майбутнім врученням подарунків для переможців.

На Аскольдовій могилі

Поховали їх —

Тридцять мучнів-українців,

Славних молодих...

На Аскольдовій могилі

Український цвіт! —

По кривавій по дорозі

Нам іти у світ.

На кого посміла знятись

Зрадника рука?

Квітне сонце, — грає вітер

І Дніпро-ріка...

На кого завзявся Каїн?

Боже, покарай!

Понад все вони любили

Свій коханий край.

Вмерли в Новім Заповіті

З славою святих.

На Аскольдовій Могилі

Поховали їх.

Павло Тичина, 1918 рік

Категорія: Новини України · Переглядів: 1315 · Додав: stem_ua_doktor
Рейтинг: 5.0/4
Популярні новини:
Всього коментарів: 3
avatar
3
1 Shooler • 21:08, 28.01.2011 • url Матеріал
Героям слава! prapor
А якби отей конкурс творчості да на сторінки сайту!!! Може таке можливо зробити? Дуже хотілося б побачити творчість школярів та зберегти для історії найкращі роботи!!!
avatar
2
2 stem_ua_doktor • 21:26, 31.01.2011 • url Матеріал
Quote (1. Shooler)
А якби отей конкурс творчості да на сторінки сайту!!!

Я думаю, жодних проблем не виникне - всі роботи будуть у мене prapor
avatar
3
3 kit • 23:52, 04.02.2011 • url Матеріал
Добре діло робите, браво!)) ^_^ prapor
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.237.94.109
Браузер:

Cайт живе: