rss · Середа, 21.10.2020, 08:27

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

09.04.2012 13:11

День народження комп'ютерної миші

Автором ідеї та розробником концепції знайомої всім мишки був Дуглас Енгелбартом.

У 1963 році він заснував лабораторію, в якій стартувало одразу декілька комп'ютерних проектів. Найпомітнішими з них стали NLS (oNLine System) - гіпертекстова електронна база даних і спеціально розроблений під неї пристрій «миша», - яка не призначалася для загального користування аж до середини 1980-х років.

NLS з часом обростала новими можливостями. У ній з'явився перший в історії комп'ютерів графічний інтерфейс, заснований на спливаючих вікнах (автором ідеї став Дуглас), е-мейлер, різні опції для друку тексту. У програмі були навіть вбудовані можливості проведення телеконференцій, що здавалося в 1960-х роках чимось фантастичним. І коли 9 грудня 1968 року Дуглас Енгелбартом презентував кінцеву версію свого NLS на великій комп'ютерній конференції в Сан-Франциско, це було як грім серед ясного неба.

У 1970-х роках лабораторія Дугласа брала участь в проекті ARPA по створенню комп'ютерної мережі, а NLS використовувалася для створення першої онлайнової бази даних. Саме Стенфорд, в якому працював Енгелбартом, став другим вузлом ARPANET.

У 1980-і роки Дуглас працював на пару корпорацій, але там йому не давали проводити вільні дослідження. Робота виключно за графіком і тільки над запланованими заздалегідь продуктами - таке життя було не для нього, і в 1986 році Енгелбартом назавжди залишив корпоративний бізнес, разом з дочкою заснувавши свою власну компанію Bootstrap Institute. Там він міг просувати свої думки, філософію та ідеї в маси або займатися дослідженнями цікавих йому речей.

За винахід комп'ютерної миші 9 квітня 1989 Енгелбартом отримав премію в $10 000, і весь гонорар вніс в якості першого внеску за скромний заміський будиночок.

У 1997 році внесок Енгелбартом в розвиток комп'ютерних технологій оцінили вище: його нагородили премією Лемельсона ($500 тис.) за видатний внесок в комп'ютерні технології, а пізніше - престижною нагородою Тюрінга.

Категорія: Новини технологій · Переглядів: 1491 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.235.85.115
Браузер:

Cайт живе: