rss · П'ятниця, 02.10.2020, 00:26

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

01.04.2011 15:55

Чому 1 квітня - брехня всесвітня?

1 квітня - День сміху чи День дурня - кому як більше подобається. Він, як правило, настає несподівано. З одного боку - розіграші, сміх, веселощі, з іншого - образи, що переростають іноді у великі і малі конфлікти. Чому 1 квітня?

Чому 1 квітня нікому не можна вірити, звідки пішло це дивне, але веселе свято, яке тепер відзначають у всьому світі? Виявляється, відповідей на ці питання немає, є тільки припущення і гіпотези, якщо висловлюватися мовою науковців.

Багато хто пов'язує виникнення цього свята з днем ​​весняного рівнодення, наступаючим 20 або 21 березня, коли Сонце перетинає небесний екватор, переходячи з південної півкулі в північну. У ці дні в Європі традиційно відзначалося настання весни, яке святкувалося весело і відчайдушно, з блазнюванням і розіграшами. Можливо, цьому сприяла і сама оживаюча природа, підштовхуючи людей до веселощів після зимової сірості.

У цей же час в Європі починалися весняні ярмарки, які просто не могли проходити без веселощів, блазнів і скоморохів. На те й ярмарок, щоб не тільки купувати, але і веселитися.

Довгі роки на кінець березня припадало і святкування Нового року. У 1582 році папа Григорій XIII замість старого юліанського ввів григоріанський календар. Поступово Європа стала не тільки переходити на новий календар, а й переносити святкування Нового року на 1 січня. Вважається, що одним з перших це зробив у Франції Карл IX. Багато людей, не знаючи, що Новий рік тепер треба відзначати взимку, продовжували святкувати його зазвичай наприкінці березня.

Тих же, хто продовжував святкувати Новий рік 1 квітня, називали першоквітневими дурнями (April's Fools), або висміюввали їх або дарували їм веселі подарунки. У цей час сонце знаходиться в сузір'ї Риб, тому для таких людей придумали ще одну назву - «квітневі риби». Так і виникло в Європі веселе свято, назване Днем дурнів чи квітневих риб, під час святкування якого прийнято веселитися, дуріти і обдаровувати друзів і знайомих веселими подарунками. Чи так це відбувалося насправді - історія замовчує, а свято прижилося. З Європи воно перекочувало за океан і стало міжнародним.

Щоправда, існують й інші версії, що припускають його народження з найдавніших часів. Вважається, що в Стародавньому Римі наприкінці лютого (для Середземномор'я це розпал весни) весело відзначався День дурних. Є твердження, що традиція святкування могла вийти і з Індії, де в кінці березня відзначали релігійне свято з елементами веселощів та розіграшів.

Категорія: Культура · Переглядів: 2025 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/5
Популярні новини:
Всього коментарів: 9
avatar
4
1 mr_smith • 16:37, 01.04.2011 • url Матеріал
Кажуть скоро в Червоне приїде Барак Обама і разом з Петросяном дадуть концерт в місцевомц клубі. Не знаю, як до нас добиратиметься Обама, але Петросян тепер живе в Житомирі.
avatar
4
2 dyak • 16:56, 01.04.2011 • url Матеріал
А я чув , що клуб почали ремонтувати бо Янукович по дорозі в Львів має заіхати в Червоне. Він привик зустрічатись з Засухою в Ковалівці, а вона зараз живе в Червоному.
avatar
4
3 mr_smith • 16:59, 01.04.2011 • url Матеріал
Quote (1. mr_smith)
Барак Обама і разом з Петросяном дадуть концерт в місцевомц клубі

Quote (2. dyak)
А я чув , що клуб почали ремонтувати
це взаємозвязано теж
avatar
6
4 el_Chupacabra • 17:13, 01.04.2011 • url Матеріал
Quote (2. dyak)
А я чув , що клуб почали ремонтувати

Смішки смішками, але клуб дійсно ремонтують - вчора надійшла така інформація. Кажуть, що там буде Криловецька сільрада.
avatar
4
5 avatar • 18:32, 01.04.2011 • url Матеріал
Quote (4. el_Chupacabra)
Кажуть, що там буде Криловецька сільрада.

^_^ и будет много новых концертов bajan booze aikido black_eye smih
avatar
1
6 mr_smith • 19:01, 01.04.2011 • url Матеріал
Quote (4. el_Chupacabra)
Кажуть, що там буде Криловецька сільрада.
та ні, є постанова майбутнього Перзидента, що Верховну Раду туди перенесуть, а ремонтувати не будуть.
avatar
5
7 Shooler • 21:01, 01.04.2011 • url Матеріал
Та що ви там - президент, обама...
От я то чув, що клуб вже давно розвалився і замість нього будується... арена та розважувальний комплекс під Євро 2012. Замок Терещенка відреставрований і відкритий для пересічних громадян. До речі, відреставровано в дрібних деталях кришталевий зал із легендарною кришталевою люстрою...
Потім Червоні нумера - то вже дійсно ЧЕРВОНІ НУМЕРА. По селі їздять "таксі" - брички відповідно зроблені "под старинку". На середньому ставі можна поплавати на байдарках чи катамаранах. На кар"єрі - то дійсно і представити у ві снах таке неможливо - ніяких розважальних варіантів і комплексів. Тільки палатка за холодильником для води і пива, ну і спортінвентар напрокат. Вулиці всі освітлені, дороги заасфальтовані, підприємства працюють - і все то правда. Шкода, що тільки 1 квітня таке може бути поки що... :)
avatar
2
8 BACS • 21:05, 01.04.2011 • url Матеріал
я тебя назівала - хвантазёр...
від слова фанта і зорро :) переклад - любовнік бистрий, як сітро :) tantci
avatar
1
9 avatar • 23:23, 01.04.2011 • url Матеріал
clown Ситро :D . Да что такое ситро, по сравнению с молоком с пургеном. Тут у одного типа бодун был жуткий stena Башка,говорит, болит. Я ему говорю:
- Ты эда, возьми поллитра молока и полложечки пургену туда ;) .
Встречаю, говорю:
- Ну чё, бадун прошёл kava ?
- Да psih , бадун прошёл, тока днище вышибает :o lyotchik
clown :D :D :D :)
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 18.208.202.194
Браузер:

Cайт живе: