rss · Вівторок, 27.10.2020, 23:37

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

07.05.2011 23:22

Чи варто побоюватися конфіскації майна за прострочений кредит

Відповідно до нового Закону, виконавчі служби отримали доступ до всіх електронних баз, що стосуються майна громадян. Тепер вони зможуть безкоштовно користуватися даними БТІ, земельного кадастру, МРЕВ, виявляти майно боржника, накладати на нього арешт і продавати за рішенням суду. «Це значно прискорить процедуру стягнення з боржника».

Все одно - до суду

Однак, щоб будь-яким чином обмежити права боржника, наприклад, забрати у нього автомобіль або не випустити за кордон через прострочення, банкірам все ж таки необхідно звертатися до суду. Щоб забрати автомобіль в судовому порядку, потрібно отримати на руки рішення, що вступило в силу, а також виконавчий лист. Говорити ж про серйозні проблеми можна тільки тоді, коли у двері постукає виконавча служба. Жоден банк в Україні ще не відбирав і не буде відбирати майно після першої прострочення. Більше того, і після третьої більшість кредиторів намагатиметься домовитися з боржником мирно. Адже процедура примусового стягнення - клопіткий процес, що вимагає додаткових витрат з боку банку. До моменту, поки не стане ясно, що грошей боржник повертати не збирається, може бути і п'ять прострочень. Значно вигідніше дати можливість клієнтові поступово увійти в графік шляхом надання реструктуризації, зміни схеми і термінів погашення. Адже при примусовому стягненні той самий автомобіль продається значно дешевше його реальної вартості, а залишок заборгованості найчастіше взяти просто нізвідки. До речі, якщо коштів від продажу автомобіля не вистачить для покриття боргу, виконавче провадження може бути продовжено і поширено на інше майно з метою покрити всі збитки кредитора. При цьому потрібно розуміти, що під поняття боргу після вдало «проведеного» банком виконавчого провадження підпадають і 10% виконавчого збору, і витрати, пов'язані з проведенням торгів.

У тих, хто прострочив платіж вперше або вдруге, немає приводу для паніки.

На відпочинок не пустять?

Трохи простіше (для банку) йде справа з можливістю не випустити громадянина за кордон. Теоретично, достатньо звернутися до суду з клопотанням про обмеження боржникові свободи пересування, щоб він не втік від виконання своїх договірних обов'язків під юрисдикцію іншої країни. Проте зробити це «для профілактики» не вийде - клопотання про заборону покидати межі України та вилучення у громадянина закордонного паспорта подається разом з позовом про стягнення боргу. А от рішення з цього питання суддя може винести набагато раніше, ніж прийме постанову по суті справи, тобто про стягнення боргу. Якщо суд задовольняє «невиїзне» клопотання, то він винесе відповідну ухвалу, яку направлять в Держприкордонслужбу. Там дані про таку заборону внесуть до спеціального електронного реєстру. При проходженні паспортного контролю на будь-якому кордоні видно, що виїзд громадянину заборонений, і його не випускають з країни, як правило, вилучаючи закордонний паспорт. Напрямок, або мета поїздки (відпустка, лікування, відрядження) не мають ніякого значення. Незважаючи на це, юристи заявляють, що постанову суду про заборону виїжджати за кордон можна оскаржити на тій підставі, що для подібної заборони бажання банку недостатньо. «Потрібні дані про те, що боржник хоче ухилитися від виконання зобов'язань за договором саме шляхом виїзду за кордон. Наприклад, спроби продажу всього свого майна або отримання виду на проживання в іншій країні. Оскільки у банків їх зазвичай немає, то такі заборони часто скасовували, і зараз суди до них підходять дуже обережно. За словами Ростислава Кравця, рішення служителів Феміди про заборону на виїзд суперечать як мінімум двом статтями Конституції - 33-й, згідно з якою кожному гарантується свобода пересування, і 22-й, згідно з якою не допускається звуження вже існуючих прав громадян. «Тому ця норма і її рекламування деякими мас-медіа носить скоріше психологічний, ніж практичний характер.

Набувші чинності зміни в Законі «Про виконавче провадження» мало вплинуть на автомобільних позичальників.

Аукціон «донизу»

Новацією стала більш детально розписана процедура продажу автомобіля з аукціону, якщо суд все ж таки прийняв рішення відшкодовувати збитки банку за допомогою продажу заставного майна позичальника. Якщо авто не буде продано протягом двох місяців, воно підлягає уцінці на суму до 30% стартової вартості. Якщо воно не буде продано ще протягом місяця, то його знову можуть знизити в ціні, але не більше ніж на 50% початкової ціни. Але коли майно все одно не продається, його пропонують стягувачу за стартовою ціною. Якщо ж він протягом 15 днів не заявив про бажання залишити машину у себе, арешт з авто знімається і воно повертається боржникові. Втім, навряд чи хтось буде спеціально дотягувати до останнього варіанту розвитку подій. Тим більше, що повернення застави боржникові після довгих поневірянь не означає, що кредит йому прощений. Теоретично, така процедура може стати лазівкою для зловмисників, які будуть штучно доводити авто до стадії продажу за півціни (не допускаючи «неправильних» учасників на аукціони), а потім зривати куш за допомогою підставних «колег» - учасників торгів.

Таким чином, говорити про те, що правила відбирання автомобілів у злісних боржників посилилися, поки не доводиться. Однак не платити борги теж не слід: на злісних неплатників стало більше управи.

Категорія: Новини України · Переглядів: 1672 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 2
avatar
1
1 mr_smith • 23:44, 07.05.2011 • url Матеріал
Як казав один відомий дядько на цьому сайті - «Інформація - ключ до успіху»
avatar
1
2 BACS • 22:15, 09.05.2011 • url Матеріал
дякую за інфо! :) не звязуйтесь з банками... stena
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 18.207.102.38
Браузер:

Cайт живе: