rss · П'ятниця, 02.10.2020, 02:25

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

30.03.2013 05:19

Чи можлива швидкість, що перевищує швидкість світла


Чи можлива швидкість, що перевищує швидкість світла

Тема «Двигуна, що дозволяє літати з надсвітловою швидкістю», «Подорожі в багатовимірному просторі» і всього, що має відношення до теми польоту зі швидкістю, що перевищує світлову, поки що не виходить за рамки домислів, хоча в якихось аспектах і стикається зі світом науки. Сьогодні ми знаходимося на стадії, коли знаємо, що ми дещо знаємо, а чогось не знаємо, але вже точно не знаємо, чи можна переміщатися зі швидкістю, що перевищує швидкість світла.

Погана новина полягає в тому, що основи сучасних наукових знань, накопичених до даного моменту, свідчать про те, що рух зі швидкістю, що перевищує світлову, неможливий. Це артефакт Спеціальної теорії відносності Ейнштейна. Так, існують інші концепції - сверхсвітлових частинок, кротячих нір (тунелі в просторі), інфляційного всесвіту, деформації простору і часу, квантових парадоксів... Всі ці ідеї обговорюються в серйозній науковій літературі, але поки ще рано говорити про їхню реальність.

Одне з питань, що з'являються у зв'язку з рухом із надсвітловою швидкістю, це тимчасові парадокси: порушення причинно-наслідкових зв'язків і що мається на увазі під подорожжю в часі. Як ніби теми польоту з надсвітловою швидкістю мало, так ще й чи реальна розробка сценарію, при якому надсвітлова швидкість дасть можливість подорожі в часі. Подорож у часі вважається набагато більш неможливиою, ніж світловий політ.

У чому основна відмінність?

Ледь подолавши звуковий бар'єр, люди задалися питанням: «А чому б нам тепер ще й не подолати світловий бар'єр, чи так вже сильно це відрізняється?» Занадто рано говорити про подолання світлового бар'єру, але дещо вже відомо напевно - це зовсім інша проблема , ніж подолання звукового бар'єру. Звуковий бар'єр був подоланий об'єктом, зробленим з матеріалу, а не звуку. Атоми і молекули матеріалу з'єднані електромагнітними полями, з чого складається і світло. У випадку з подоланням бар'єру швидкості світла, предмет, який намагається подолати цей бар'єр, складається з того ж, що й сам бар'єр. Як об'єкт може рухатися швидше того, що пов'язує його атоми? Як ми вже відзначали, це вже зовсім інша проблема, ніж подолання звукового бар'єру.

Спеціальна теорія відносності

Можна дуже коротко викласти «Спеціальну теорію відносності». Насправді вона дуже проста за своєю конструкцією... Почніть з двох простих правил.

Правило № 1: пройдена вами відстань (D) залежить від швидкості вашого руху (V) і часу руху (T). Якщо ви їдете зі швидкістю 55 миль на годину, ви проїдете за годину 55 миль. Просто.

Правило № 2: Це приголомшлива річ - як би швидко ви не рухалися, ви постійно будете відзначати, що швидкість світла залишається незмінною.

З'єднайте їх разом і порівняйте, що «бачить» один мандрівник у порівнянні з тим, хто рухається з іншою швидкістю - ось тут і з'являються проблеми. Давайте спробуємо іншу картину. Закрийте очі. Уявіть, що з усіх органів чуття у вас задіяний лише слух. Ви сприймаєте тільки звуки. Ви визначаєте предмети тільки по тому, який звук вони видають. Отже, якщо проїхав паровоз, його гудок хоч якось змінився? Ми знаємо, що він звучить на певній ноті, але через рух потяга вона змінюється внаслідок дії так званого ефекту Доплера. Те ж саме відбувається і зі світлом. Все навколо себе ми знаємо завдяки присутності світла або, якщо узагальнити, електромагнетизму. Те, що ми бачимо, відчуваємо (молекули повітря відскакують від нашої шкіри), чуємо (молекули вдаряються між собою під тиском хвиль), навіть плин часу - все це керується електромагнітними силами. Так що, якщо ми починаємо рухатися на швидкостях, що наближаються до швидкості, через яку ми отримуємо всю інформацію, наша інформація спотворюється. Загалом, це ось так просто. Розуміння цього достатньо, якщо з цим намагаєшся щось робити. Але це вже інше питання.

Бар'єр швидкості світла

Бар'єр швидкості світла є одним з наслідків Спеціальної теорії відносності. На це можна поглянути інакше. Щоб рухатися швидше, потрібно додати енергії. Але коли ви починаєте наближатися до швидкості світла, необхідний для руху обсяг енергії злітає до нескінченності. Для переміщення маси зі швидкістю світла потрібно нескінченна енергія. Виявляється, тут ви стикаєтеся з реальним бар'єром.

Чи можна обійти Спеціальну теорію відносності? Ймовірно.

Чи проводяться якісь дослідження в цьому напрямку? Так, але в невеликому обсязі.

На додаток до індивідуальної теоретичної роботи таких фізиків, як Мет Віссер (Matt Visser), Майкл Морріс (Michael Morris), Мігель Алькубьерре (Miguel Alcubierre) та інших існує якісно нова програма НАСА в галузі фізики реактивного руху.

Категорія: Новини технологій · Переглядів: 1481 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/4
Популярні новини:
Всього коментарів: 1
avatar
1
1 BACS • 01:37, 22.05.2013 • url Матеріал
оце накрутив) вроді і фантастика, але 100 років тому все жо ми зараз маємо з технологій ввахалось фантастикою...
скорше б уже подолали отой світловий буртік... botan
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 18.208.202.194
Браузер:

Cайт живе: