rss · Неділя, 27.09.2020, 19:33

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

19.11.2011 16:09

Бої за Житомир в листопаді 1943 року

Згідно даним історичної хроніки, перший раз м. Житомир був покинутий військами Червоної Армії 9 липня 1941 року. Звільнений був 12 листопада 1943 року військами 1-го Українського фронту в ході Київської наступальної операції. Другий раз м. Житомир був покинутий нашими військами 19 листопада 1943 року та був остаточно звільнений 31 грудня 1943 року військами все того ж 1-го Українського фронту в ході Житомирсько-Бердичівської наступальної операції. 

«Die Wehrmacht» (нім. Wehrmacht, від Wehr — «зброя», «оборона» та Macht — «сила») - назва німецького журналу, який видавався в часи Другої Світової війни з 1936 року по 1944 рік. В журналі описувалися "славні" перемоги військ Германії. В одному із останніх номерів 1943 року була надрукована стаття з фото про бої за м. Житомир. 

Стаття була переведена зусиллями Margzh, за що висловлюється окрема подяка.


Сили німецького опору на сході - непохитні. Це доведено днями боїв в районі Києва і Житомира. На початку листопада 1943-го року перевершуючі радянські формування захоплюють німецькі позиції на північ від Києва.Щоб не допустити загрозливого прориву, наші доблесні, хоч і відтіснені в запеклій боротьбі війська, відступили в новому західному напрямі. Між тим, радянські війська усіма силами намагаються вчинити свій прорив. У глибі областей прориву велася запекла боротьба. 13-го, 14-го і 15-го листопада, в доповіді верховного головнокомандування було повідомлено про бої в Житомирі і північному напрямі, а так само про відступ німецьких військ на нові позиції.Проте в наступні дні були зроблені контратаки сухопутних військ і сил СС проти військ союзу. Житомир був блокований силами опору, але, не дивлячись на цей факт, 20-го листопада він все ж був окупований. Разом з цим успіхом була так само ліквідована ворожа спроба прорвати оборону. Після запеклих боїв німецьким передовим танковим частинам вдалося прорвати більшовицьку оборону Житомира. Разом з рядовыми моторизованої піхоти, танки проникли в передмістя.У епіцентрі боротьби знаходилася німецька піхота. Сірі черги проникали в саме серце міста під прикриттям танків, щоб біля вирішального пункту з доблестю зломити більшовицький опір. Вогонь пожирав усе, що ще залишалося після кулеметів і танків. Вулиці були покриті залишками сталевих деталей, розбитих коліс і двигунів. Колони піхоти нескінченно завдавали ударів, вибиваючи осередки опору, що залишилися, виконуючи завершальний вирок. Пронизливий шум найсильніших боїв звучить у вухах солдатів. Місто в німецьких руках. Гримить артилерія на схід від міста...
За даними "Житомир цікавий"
Shooler
Категорія: Новини Житомирщини · Переглядів: 2822 · Додав: Shooler
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 mr_smith • 23:21, 19.11.2011 • url Матеріал
Дуже цікаво, дякую.
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 18.208.202.194
Браузер:

Cайт живе: