rss · П'ятниця, 25.09.2020, 03:32

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

29.03.2010 21:04

Астрономи довели: наш Всесвіт прискорює своє розширення в просторі.

"Нові дослідження дають астрономам дані про те, як саме у Всесвіті розподіляється матерія і які процеси керують її розподілом. Очевидно, що утримання матерії відбувається за рахунок гравітації, а ось розпад - за рахунок дії темної енергії. Темна енергія зачіпає наші виміри з двох сторін . По-перше, коли вона присутня, галактичні кластери зростають повільніше, а по-друге, саме вона відповідає за розширення видимого Всесвіту ", - говорить співавтор дослідження Бенджамін Іохімі з Університету Бонна в Німеччині. 

Всього дослідники вивчили 446 000 галактик, дані про які є на 557 панорамних фотографіях, зроблених Хабблом.

"До цих пір майже всі дослідження були зроблені в двомірному вимірі, наприклад за допомогою рентгена. Наше дослідження більше нагадує тривимірну реконструкцію на підставі кількох досліджень", - говорить Вільям Хай з Гарвардського університету.

Вчені з Единбурга говорять, що їхні висновки підтверджують теорію про те, що так звана темна енергія керує розширенням нашого Всесвіту, більше того з часом темна енергія прискорює всі процеси розширення. 

Патрік Симон, співавтор дослідження з Единбурзького університету, говорить, що кількість досліджених ними галактик за вселенським мірками невелика і в реальності темпи розширення меж Всесвіту можуть виявитися ще значніші. 

Астрономи вже досить давно знають, що наш Всесвіт знаходиться в процесі безперервного розширення. Перші спостереження, що доводять це, були зроблені ще в 1929 році астрономом Едвіном Хабблом, якому вдалося виміряти швидкість разбігання галактик. Він побачив і довів, що видимі нами галактики знаходяться в постійному процесі розбігання. 

У 1998 році астрономи прийшли до висновку, що наш Всесвіт не просто розширюється, а цей процес прискорюється, тобто далекі галактики "тікають" від Землі швидше, ніж ті, що розташовані в нашій локальній групі. 

У підсумку, слідування даної теорії призведе астрономію до того, що галактики стануть настільки далекі одина від одної, що світло від однієї з них просто не буде доходити до іншої. Однак такий варіант розвитку подій можливий тільки у віддаленій перспективі - приблизно через 30 млрд років. 

Прискорення розширення всесвіту також підтверджує і Теорія відносності Альберта Ейнштейна. Крім того, вчені говорять, що чим далі галактики знаходяться один від одної, тим менш точні розрахунки з космологічними константами. 

У новому дослідженні астрономи використовували ефект слабких гравітаційних лінз, який виникає від спотворень в зображенні далеких галактик, щоб виміряти розподіл речовини у Всесвіті в космічних масштабах. На підставі цього ж ефекту було визначено відстань до 194 000 галактик, які спостерігав Хаббл.
Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 2013 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 3.5/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 34.200.236.68
Браузер:

Cайт живе: