rss · Четвер, 29.10.2020, 08:40

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

13.05.2011 23:55

Астроном-аматор створив унікальну панораму Чумацького шляху

28-річний астроном-аматор з Сіетла Нік Райсінгер відзняв унікальну повну панораму Чумацького шляху. Щоб охопити все нічне небо, йому довелося проїхати по планеті близько 90 тисяч кілометрів.

Свою панораму, що зображає 360-градусний вигляд Чумацького шляху, Райсінгер склав з 37440 знімків, зроблених за допомогою шести камер, які він встановлював на вершинах на заході США і півдні Африканського континенту.

Після обробки фотографій вийшло зображення роздільною здатністю в 5000 мегапікселів, на якому показані всі планети і зірки в своїх справжніх природних кольорах. Щоб знайти, наприклад, Оріон або Велику Магелланову хмару, глядач може збільшувати фрагменти зображення.

"Ми не бачимо зоряне небо таким, воно набагато яскравіше, наприклад, у безхмарну ніч в Сіетлі можна побачити 20-30 зірок. А на моїй фотографії - в її повному розмірі - ви побачите 20-30 мільйонів, адже все зображено максимально докладно", - заявив ентузіаст.

Проект Райсінгера не перший, який показує повну фотографічну карту Зоряного неба. Проте раніше такі карти як Sky Survey і Google Sky переслідували в основному наукові цілі і були розфарбовані в червоний і синій кольори для дослідження температури зірок. Райсінгер ж вдався до третього, зеленого кольору, щоб, за його словами, збагатити фото і надати йому глибину.

"Це не науково корисні зображення, вони створені в освітніх цілях і з любові до мистецтва", - зізнався астроном.

Для зйомок Райсінгер заздалегідь спланував, який сектор коли буде знімати, розділивши зоряне небо на 624 ділянки і ввівши їх координати в комп'ютер.

"Загальний обсяг роботи був приголомшливим. Необхідно було визначити час і місце зйомки кожного із секторів, адже при обертанні Землі навколо Сонця їх можна випустити з уваги", - пояснив він.

Перші фотографії Райсінгер зробив у березні 2010 року в пустелі штату Невада. Побачивши, в яку монументальну праця перетворюється його захоплення, він не тільки залишив роботу менеджера в компанії з продажу кухонних меблів, а й залучив до справи свого батька-пенсіонера Тома, який живе в штаті Вашингтон. Разом з батьком вони іноді проводили цілі дні в поїздках, розшукуючи відповідні місця для зйомок і очікуючи моменту, коли нічне небо виглядає як можна чіткіше.

Свою роботу Райсінгер розмістив на власному сайті. "Завжди важко описати, чим я займався, людям, не знайомим з астрономією, але як тільки вони бачать мою роботу - вони розуміють", - сказав автор.

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1067 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/3
Популярні новини:
Всього коментарів: 3
avatar
1
1 mr_smith • 23:57, 13.05.2011 • url Матеріал
Як завжди аматори-ентузіасти дивують нас та роблять щось дивовижне.

А панорамка суперклас!!!

avatar
1
2 el_Chupacabra • 00:25, 15.05.2011 • url Матеріал
Цыкаво скільки важить такий ДЖПЕГ?
avatar
0
3 mr_smith • 00:34, 15.05.2011 • url Матеріал
як варіант, можна зайти на його сайт відкрити панораму і переглянути кожен куточок, приблизна вага буде зашифрована в об"ємі вхідного трафіку.
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.89.87.12
Браузер:

Cайт живе: