rss · Середа, 21.10.2020, 07:33

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

07.02.2011 05:46

Архівні дані про дитинство Сергія Павловича Корольова

Сергій Павлович Корольов народився на Україні в родині вчителя гімназії м. Житомира, що був у той час адміністративним центром великої малоросійської Волинської губернії Російської імперії. Подія це сталося в самий переддень нового року в ніч з 30 на 31 грудня 1906 року. Але надалі революційний злам "старого порядку" разом з його календарем і затвердження нового календарного стилю радянської епохи, перемістили цю дату на 12 січня 1907 Саме тоді і відзначалися всі ювілеї С.П. Корольова в СРСР - "нової радянської імперії ", заради зміцнення могутності та слави якої Корольов втілив у життя свої сміливі задуми, свою працю і творчі пориви. Втім, і реалізувати їх повною мірою свого таланту він зміг тільки спираючись на такий потужний науковий, технічний і економічний потенціал, який могла надати тільки наддержава, здатна стати космічною державою.

Хлопчик був хрещений 14 січня по старому стилю в Софійській церкві Житомира, про що свідчить збережений запис у Метричній книзі Волинської духовної консисторії. "Софійська мудрість" предків немов благословляла дитину на розумові терени, що вимагають здобуття великих і глибоких знань, вольової завзятості і працьовитості, формування вільного від пересічного стереотипу бачення світу і порядку існуючого в ньому.

Однак, як свідчить стара мудрість "великі знання множать великі скорботи". Ці слова можна вважати лейтмотивом всього життя С.П. Корольова, в якій перемоги і досягнення поєднувалися з невдачами та поразками, періоди щасливою особистого життя з трагічними розломами в долі.

І все-таки доля навіть так суперечливо вела його до тієї мети, досягнувши якої він, нарешті, зміг стати самим собою, а не німим гвинтиком в жорстокому механізмі історії і не безіменним "головним конструктором" великих звершень прихованих від непосвячених під таємничою завісою. Коло життя замкнулося, коли Корольов знову знайшов своє просте ім'я, яке більше не потребувало обрамлення довгого перерахування регалій, нагород і почесних звань.


(З даних Російського державного архіву науково-технічної документації)  

reporter.zhitomir.info
Категорія: Новини Житомирщини · Переглядів: 2354 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/5
Популярні новини:
Всього коментарів: 1
avatar
1
1 mr_smith • 16:34, 08.02.2011 • url Матеріал
Велика людина - велика історія. Наш земляк.
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.235.85.115
Браузер:

Cайт живе: