rss · П'ятниця, 30.10.2020, 16:08

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

01.10.2011 04:31

Алкогольне сп'яніння - це реакція імунної системи

Втрата контролю над тілом і емоційна розхлябаність у стані сп'яніння викликаються діяльністю захисних клітин мозку: алкоголь стимулює їх імунні рецептори, і у відповідь в мозку починається запальна реакція, що впливає в тому числі і на поведінку. До такого висновку прийшли експериментатори з Університету Аделаїди (Австралія).

Що трапиться, якщо перебрати, відомо кожному: починають заплітати ноги, ти спотикаєшся на рівному місці, сідаєш повз стільця, ллєш вино собі на сорочку, лізеш з п'яними сльозами до оточуючих і т.п. Приблизно таку ж поведінку демонструють і тварини, якщо їх напоїти. Але вченим вдалося створити генетично модифікованих мишей, які, так би мовити, тримали себе в руках, незважаючи на чималу порцію випивки.

Для цього довелося вимкнути імунний рецептор TLR4. Цей мембранний білок відноситься до класу Толл-подібних рецепторів, які розпізнають консервативні риси чужорідних мікроорганізмів. Ці імунні антени відповідають за вроджений імунітет, тобто за здатність швидко, без проб і помилок, відреагувати на вторгнення і вигнати чужинця з організму.

У відповідь на активізацію TLR4 в мозку активуються мікрогліальні клітини. Вони служать нейронам групою підтримки, виконуючи у тому числі і імунні функції, які за межами мозку належать власне імунним клітинам. Гліальні клітини і є причина запальної реакції, яка впливає як на поведінку, так і на фізіологію мозку. Суть в тому, що така небезпечна активація внутрішньомозкового імунітету наступала під дією алкоголю. Якщо ж у тварин імунний рецептор TLR4 був вимкнений, поведінкові ознаки сп'яніння були згладжені: миші добре трималися на  жердинці що обератється і швидше заспокоювалися, на відміну від їх нормальних і «повноцінно п'яних» товаришів. Точно так само звичайних мишей можна було зробити більш стійкими до алкоголю, якщо дати їм блокатор горезвісного рецептора.

Що саме робить алкоголь в мозку, багато в чому до цих пір залишається таємницею, так що не доводиться дивуватися навіть самим неймовірним даними. Дослідники планують перевірити, чи будуть їхні результати мати сенс для людського мозку. Якщо все підтвердиться, то лікарі отримають ще одні ліки для лікування алкогольної залежності. Такий засіб допоможе не тільки п'яним, яким прийшло в голову сісти за кермо в «розклеєному» вигляді, а й взагалі алкоголікам.

Адже якщо імунні клітини мозку дійсно викликають запальну реакцію у відповідь на алкоголь, то наслідки цього можуть бути набагато серйознішими, ніж пара синяків і підмочена репутація сп'яну.

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1405 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 mr_smith • 16:44, 01.10.2011 • url Матеріал
"Общее дело". Фильм "Детский алкоголизм" ч1
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 100.24.125.162
Браузер:

Cайт живе: