rss · Четвер, 29.10.2020, 16:13

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

18.10.2009 03:31

Адронний колайдер охолоджено до робочої температури

Фахівці CERN завершили охолодження всіх восьми секторів Великого адронного колайдера до робочої температури - 1,9 Кельвіна (271 градус за Цельсієм нижче нуля).


Потім на магніти буде подана напруга, почнуться перевірки систем колайдера, зокрема, системи вприскування протонів в кільце прискорювача.

Колайдер, новий запуск якого після аварії восени минулого року запланований на листопад, створений в CERN за участю фізиків з багатьох країн. У його 27-кілометровому кільці будуть стикатися пучки протонів, розігнані до майже світловий швидкості.

Їх енергія настільки висока, що необхідно використовувати надпровідні магніти, щоб втримати частинки в кільці. Процес охолодження секторів колайдера, в яких знаходяться більше 1,7 тисячі магнітів, зайняв близько місяця.

"Як тільки сектор досягає робочої температури, на магніти подається напруга. Три сектора зараз проходять перевірку при струмі 2 кілоампер в головних колах, а три - при більш низькому струмі. Протягом майбутніх декількох тижнів, група підготовки апаратури буде поступово збільшувати силу струму в усіх секторах, поки вони не досягнуть 4 кілоампер і врешті-решт 6 кілоампер ", - говориться в повідомленні на сайті офіційного видання Бюлетеня CERN.

"Така сила струму необхідна, щоб правильно контролювати пучок частинок, які подорожують у прискорювачі при номінальній енергії 3,5 тераелектронвольт", - пояснюють учені.

Крім того, учені будуть перевіряти електричний опір контактів, що з'єднують магніти. У минулому році високий опір одного з таких контактів, що опинився дефектним, призвів до аварії, наслідки якої довелося ліквідовувати 13 місяців.

Зокрема, для того, щоб уникнути повторення інциденту, на колайдері була встановлена спеціальна система контролю, що стежить за станом електричних параметрів.

"На наступному тижні розпочнуться перші перевірки систем упорскування протонів", - відзначив офіційний представник CERN Джеймс Гіллес.

Найдорожчий фізичний прилад і найбільший прискорювач елементарних частинок в історії був вперше запущений у вересні 2008 року. Однак через кілька днів після запуску він був зупинений через аварію.

Раніше ЦЕРН ухвалив рішення, що новий запуск колайдера відбудеться лише на половині проектної енергії - 3,5 тераелектронвольт на пучок замість 7 тераелектронвольт на пучок, що дає енергію зіткнень лише 7 тераелектронвольт, а не проектні 14 ТеВ.

Однак фізики відзначають, що і на цій енергії мета створення коллайдера - виявлення бозона Хіггса, частинки, що відповідає за масу всіх інших елементарних частинок, - може бути досягнута.
Категорія: Новини технологій · Переглядів: 995 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 34.234.207.100
Браузер:

Cайт живе: