rss · Понеділок, 18.10.2021, 10:06

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

09.11.2010 17:04

9 листопада - День української писемності та мови

Нестор Літописець (бл. 1055 - 27 жовтня 1113 року) - преподобний київський літописець та письменник. З 1173 року - чернець Києво-печерського монастиря. Автор житій святих Бориса і Гліба та Феодосія Печерського, "Повісті минулих літ". Помер і похований у Києво-Печерському монастирі. Вважають, що саме з Преподобного Нестора Літописця і починається писемна українська мова. Нестор створив монументальний історичний твір, давню історію слов'ян він вписав в історію світову, де слов'яни зайняли належне місце серед інших народів. Цього печерського подвижника ми вважаємо батьком вітчизняної історії і словесності. Ніхто з інших літописців так і не спромігся перевершити його. "Повість временних літ” була і залишається найвидатнішою пам’яткою нашої слов’янської культури. Це свято є також і церковним. Головним послушенством Нестора Літописця у монастирі стала книжкова справа. "Велика буває користь від учення книжного, - говорив він, - книги наказують і вчать нас шляху до розкаяння, бо від книжних слів набираємося мудрості й стриманості... Той, хто читає книги, бесідує з Богом або святими мужами". Українською православною Церквою встановлений орден "Преподобного Нестора Літописця".

У день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця Україна святкує День української писемності.

Мова — живий організм, який розвивається за своїми законами. Це нетлінний скарб століть, що передається від покоління до покоління і об’єднує минуле й прийдешнє. Це - спадкоємність не лише в межах роду, а й народу. Ще Вольтер писав, що всі основні європейські мови можна вивчити за шість років, а свою рідну мову треба вивчати все життя.

 Упродовж Тижня у школах будуть проводитися різні виховні заходи, мовні вікторини, конкурси, брейн-ринги, виставки малюнків, класних тематичних газет тощо.

  Святкування Дня української мови - це тільки проголошення благородної мети. Що ж до практичного її втілення, то абсолютно очевидно - зберігати й плекати рідну мову можуть тільки її носії. Тобто, ми – українці!

Категорія: Новини України · Переглядів: 2210 · Додав: el_Chupacabra
Рейтинг: 5.0/3
Популярні новини:
Всього коментарів: 2
avatar
1
1 mr_smith • 17:35, 09.11.2010 • url Матеріал
Вітаю усіх українців з Днем української писемності та мови!

Слава Україні!

avatar
2
2 Shooler • 22:11, 09.11.2010 • url Матеріал
Героям слава! lulka
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.229.142.91
Браузер:

Cайт живе: