rss · Четвер, 18.10.2018, 19:06

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

06.02.2014 03:01

7 способів стати нестерпним в соцмережах

Давайте зізнаємося - у декого з нас є такі товариші у френдстрічці, активність яких часом просто бісить. Тім Урбан вирішив покінчити з дратівливою поведінкою друзів і написав статтю, в якій розклав все по поличках.

~

Для початку розберемося, що робить дратівливий статус в соцмережі дратівливим. Статус бісить, якщо він не дає читачеві нічого позитивного.

Статус не дратує, якщо він:

  • а) Інформативний/цікавий;
  • б) Забавляє/смішить/розважає.

У цих двох випадках статус робить щось для читача, а не просто обслуговує інтереси автора.

Але найчастіше ми стикаємося з абсолютно певною, не націленою на читача поведінкою в соцмережах. Я виділив сім моделей поведінки, які роблять користувачів нестерпними.

Хвастощі

а) «Я живу повним життям»

Це повідомлення різного роду про те, як здорово вам живеться - від отримання роботи вашої мрії до неймовірно проведених вихідних.

Наприклад:

Вгадайте, хто щойно в'їхала в нову квартиру?

Я на Гаваях, мрії збуваються!

Можливо, ви дійсно в захваті від вашого життя і хочете розповісти про це всім. Але, може бути, вам просто хочеться викликати заздрість у оточуючих?

Навіть якщо ви просто раді, логічніше ділитися своїми емоціями з близькими друзями і членами сім'ї, а не засмічувати ними стрічку п'яти сотень людей. Багатьох з них ваш момент самомилування ні краплі не зворушить, вже повірте.

б) «У мене все супер в особистому житті»

Сюди відносяться статуси про те, як вам пощастило з партнером, і нескінченний потік фотографій з вашими обіймами, поцілунками та іншими радощами.

Наприклад:

Мій коханий влаштував для мене чарівну вечерю при свічках, так романтично!

Спасибо за найкращий рік мого життя, кохана!

Тут вже бажання похизуватися перед іншими абсолютно прозоре. Звичайно, є ймовірність, що ви таким дивним чином намагаєтеся зміцнити відносини, але краще все-таки робити це в приватному порядку. Зрештою, хіба не стосується все це тільки вас двох?

Зашифровані послання

У цю категорію потрапляють публічні повідомлення, які дають зрозуміти, що з вами сталося щось погане або хороше, але нічого не пояснюють.
наприклад:

Я це зробив!

Ооох...

Такі моменти варті того, щоб жити!

Такі статуси просто кричать про те, що їх автору не вистачає уваги. Найвеселіше читати коментарі, в яких люди починають випитувати, в чому ж все-таки справа, намагаються вгадати, в той час як автор відчуває себе знаменитістю, яку долають папараці. Але давайте дивитися правді в очі - ви думаєте, комусь дійсно важливо розшифровувати ваші криптограми?

Постійне оновлення статусу

Якщо ви сприймаєте питання «Про що ви думаєте?» Або «Що у вас нового?» Буквально, то вам сюди.

Наприклад:

Закінчив тренування, збираюся додому.

Готую пиріг з чорницями.

Нарешті дописала статтю.

Автор цих статусів або самотній, або страждає нарцисизмом, або щиро вірить, що статуси в соцмережах саме для цього і були придумані. І якщо останній випадок явно клінічний, то перші два вимагають пояснення.

Самотній людині можливість поділитися навіть дрібними подіями свого життя дає відчути себе потрібним і важливим. Можливо, в реальності йому просто ні з ким поговорити. Ну що ж, залишимо його в спокої, він нікому не заподіє шкоди.

Але є серед любителів розповідати про свої будні і справжні нарциси. У чому тут нарцисизм? Ці люди впевнені, що їх життя насичене, захоплююче і цікавить абсолютно всіх. Ви суперзірка? Знаменитість світового масштабу? Якщо ні, то не цікавить, чесне слово.

Особисті повідомлення на публіку

Іноді повідомлення, адресоване конкретній людині, стає загальним надбанням.

Наприклад:

Я сумую! Коли ми вже побачимося?

Відмінно посиділи з Васею Пупкіним і Петром Івановим. Хлопці, ви круті!

Всі особисті жарти.

Причини для такої публікації можуть бути наступними: ви нарцис; ви намагаєтеся викликати заздрість; вам за вісімдесят, і ви плутаєте приватне повідомлення зі статусом. Ви намагаєтеся показати, що ви соціально активні і у вас багато друзів. Ви думаєте, що це непоганий спосіб продемонструвати комусь своє хороше ставлення. Вам просто хочеться похвалитися. Як би там не було, ви виглядаєте, як старшокласник, що відчайдушно намагається здаватися популярним. А воно вам треба?

Мова лауреата Оскара

У цій групі відзначилися раптові виливи любові без видимої причини, що не адресовані нікому конкретно.

Наприклад:

Я хочу подякувати всім, хто став частиною мого життя. Ваша підтримка так багато значить для мене, я б нічого не досяг без вас торік!

Ви дійсно обожнюєте всіх своїх 500 друзів у Facebook?

Чому б не відправити слова подяки тим, кому вони дійсно адресовані, тим, хто насправді надав вам підтримку? Їм набагато приємніше буде прочитати про це в особистому повідомленні.

А так все виглядає просто відчайдушним закликом: 

«Гей, я тут, обійміть мене терміново!» 

Ви не відчуваєте ніякої любові, розміщуючи такий пост. Ви хочете, щоб вас любили - а це не одне і те ж.

Абсолютно очевидна думка

Коли відбувається якась велика подія, деякі речі ми читаємо в статусах друзів по тисячі разів на день.

Наприклад:

Все-таки здорово, що Олімпіада в цьому році пройде в Росії! Буду вболівати за наших спортсменів. Ставте клас хай всі побачать!

Від усього серця співчуваю народу Єгипту/Лівії/Латинської Америки в боротьбі за свободу. Ставте клас хай всі побачать!

Це дратує, тому що:

а) ви не повідомляєте нічого нового про подію, яка і так нав'язла в зубах через постійні згадування у пресі, 

б) таким чином ви знову-таки намагаєтеся привернути увагу до власної персони - показати свою зацікавленість у громадському житті, але при цьому не демонструєте ні знання ситуації, ні точки зору. На виході отримуємо інформаційно порожнє повідомлення. Так навіщо ж повітря стрясати?

Крок до просвітління

Всім, хто обдаровує нас «мудрими» думками і цитатами, присвячується.

Наприклад:

«Світ приходить зсередини. Не шукайте його зовні» Будда. Ставте клас хай всі побачать!

Як складеться доля, ніхто не знає... Живи вільно і не бійся змін... Коли Господь щось забирає, не упусти того, що він дає взамін! Ставте клас хай всі побачать!

Головне в житті - завжди робити людям добро. Ставте клас хай всі побачать!

Нехай мама живе вічно! Ставте клас хай всі це побачать!

Ох, з чого б почати...

Давайте відразу прояснимо - у всій цій нісенітниці немає ніякого вашого особистого просвітління. Ви намагаєтеся сказати: 

«Хлопці, дивіться, я знаю життя, у мене багатий духовний світ, я можу вас навчити»

але при цьому цитуєте когось іншого, або пишете тисячний раз дурницю щоб зіграти на почуттях людей, а вниз ще посиланнячко на якийсь лайновий магазин.

Знаєте, що надихає людей? У першу чергу, вчинки - зробите щось незвичайне, і ви станете прикладом для всіх. Для того ж, щоб надихнути інших за допомогою одних лише слів, вам треба бути обдарованим оратором або письменником, якому дійсно є, що сказати. А якщо це не так, то банальними цитатами ви точно нікого не здивуєте.

~

Але , швидше за все , будь-який з цих постів Вконтактє або в Facebook'у все одно набере пару-трійку-сотню лайків і дружніх коментів. Ось тому-то дратівливі статуси ніколи не зникнуть з соцмереж: ніде немає кнопки «не подобається», а писати гидоту в коментарях - поганий тон.

З іншого боку, кожен з нас іноді хоче чимось похвалитися, почувається самотнім, потребує уваги - це нормально. І поява подібних статусів цілком природно і закономірно.

Суть в тому, що людей, які люблять вас і переживають через ваші проблеми, з п'яти сотень ваших друзів набереться всього 1-15. У самих товариських з нас - максимум 30. Це означає, що 90% ваших друзів в соцмережах не відчувають до вас ніяких ніжних почуттів. І тут вже вам належить вирішити - або не засмічувати їх екрани непотрібною інформацією, або залишити тільки тих, кому ви дійсно цікаві.

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1390 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 2
avatar
1
1 dartaniana • 01:47, 10.02.2014 • url
перестань мне завидовать!
хватит это терпеть!
avatar
1
2 dyak • 19:57, 13.02.2014 • url
Якщо соціальна мережа роздражає можна зменшити , кількість друзів і все, або взагалі туди не заходити.
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.224.89.34
Браузер:

Cайт живе: