rss · П'ятниця, 25.09.2020, 15:54

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

15.06.2009 02:19

В Україні виросло покоління "під градусом"

У разі, якщо закон буде прийнято, порушників очікує штраф від 4-х до 6-и неоподаткованих мінімумів (тобто 102 гривні максимально). Мета законопроекту - захистити від зловживання алкоголем насамперед неповнолітніх.

Щоправда, депутати дещо спізнилися зі своєю ініціативою - років так на 18. За цей час в Україні виросло ціле покоління, для якого пиво і слабоалкогольні напої доступні нарівні з соками і мінералкою. Не дивно, що торік Всесвітня організація охорони здоров'я поставила Україну на 1-ше місце у світі за рівнем дитячого алкоголізму. Тему вивчав Андрій Сайчук:

Андрій Сайчук, корреспондент:

- Це дитячий притулок. Сюди потрапляють діти вулиці. Всі вони мали проблеми з алкоголем. І майже в кожного знайомство зі спиртним починалося з пива або слабоалкогольних напоїв.

Тут мешкають півсотні найскладніших підлітків з Києва і регіонів. Це ті, що погодилися спілкуватися на камеру. Хтось тут третій місяць, хтось - третій рік.

- Якщо порахувати в пляшках, хто скільки випив за весь час ?

- Оооо! Это сильно много считать. Я в день выпивал по 10 литров пива. Бывало такое. Это если не считать водки, типа самогона. Да все что хочешь пил.

Дехто з цих хлопців почав регулярно вживати алкоголь з п`яти років. Це не сироти. Майже в усіх є дім і батьки.

- Я считаю, что это когда взрослые пьют, и дети смотрят - им тоже охота попробовать. Они-то пробуют, а нам нельзя. Дети точно так же пробуют. Во всем виноваты взрослые, они подают пример детям.

Центр Києва, Хрещатик. Будь-якого дня тижня і будь-якої години тут можна побачити дітлахів зі спиртним. Картина, яка залишає байдужими киян, але викликає шок в іноземців. І не дивно: Україна - чи не єдина в світі, де пиво і слабоалкогольні "дрінки" не вважаються алкогольними напоями.

Де-факто їх можна відпускати і немовлятам: продавці не несуть навіть адміністративної відповідальності. Ми вирішили перевірити, наскільки доступним для дітей є спиртне. Для цього просимо підлітків на майдані Незалежності купити пляшку пива.

- Ну що, друзі, ми вирішили, хто йде?

- Да мы вот все впятером. Вшестером!

- Ми спробуємо чи продадуть вам пиво. Вам всім по скільки років? -

- 15! 14!

- Ви знаєте, що в принципі вам не повинні пиво продати?

- Да, да, потому что с 18.

Ми спускаємося в перехід, відомий серед молоді як "труба". Я йду слідом з прихованою камерою. Ми ще повернемося до нашого експерименту.

А зараз повернемося на Хрещатик. Насправді популярністю серед підлітків користується навіть не пиво, а слабоалкогольні напої в банках. По-перше, на вигляд ці "дрінки" не відрізняються від безалкогольних, по-друге, вони солодкі. Це те, що люблять діти.

Дві дівчинки, що весело хлюпаються в фонтані на майдані Незалежності, не випускають з рук енергетичні напої. Не обманюйтеся: вміст алкоголю в цих банках вдвічі більший, ніж у пиві. За даними Всесвітньої організації з охорони здоров'я, Україна посідає перше місце у світі за рівнем дитячого алкоголізму. І це проблема не лише соціально неблагополучних прошарків населення. П'ють всі.

Андрій:

- Это от безделья. Приезжаешь потому что, а что сидеть дома? Дома родители кричат - иди работать, иди еще что-то. А ты приезжаешь сюда, тебе наливают, ти випиваєш - и все. Тебе весело. День прошел.

Ці юнаки і юнки - із забезпечених родин центрального району столиці. Вони збираються тут щодня попити пива - просто навпроти київської мерії і в двох кроках від відділку міліції. Деколи їх затримують.

Андрій:

- Как за распитие забирают, там часа три надо посидеть. Потом штраф выписывают - 52 гривны.

Тетяна Семенець, заступник начальника відділу у справах дітей київської міліції, змушена миритися з тим, що підлітки розпивають спиртне під носом в правоохоронців. Через дірки в законодавстві їй доводиться боротися не з причиною, а з наслідками.

Тетяна Семенець, заступник начальника відділу кримінальної міліції у справах дітей у місті Києві:

- Ми працюємо лише безпосередньо з неповнолітніми, а, як на мою думку, причина все ж таки в нашій суспільній свідомості, і в тому, що дитина бачить, що вона може це придбати без будь-яких перешкод. Саме це спонукає її вживати слабоалкогольні або тютюнові вироби.

Все, що може міліція, - затримати підлітка і поговорити з батьками. Але вони - це окрема історія. Наприклад, така:

- Пили слабоалкогольные на детской площадке, начали убегать от сотрудников милиции. Задержали одну девочку, привели. Она стала рассказывать, с кем была. Вызвали детей на следующий день - ну, слабо алкогольные напитки дети пьют в 13 лет - родители устроили такое! Написали жалобу на сотрудников милиции, то есть никакой реакции родителей. Вы знаете, что сказала одна? "А что такое, она расслаблялась!"

Юрій Павленко, міністр у справах молоді, знає, що треба зробити, щоб покінчити з дитячим алкоголізмом в Україні - прирівняти, нарешті, пиво і слабоалкогольні напої до алкогольних, заборонити будь-яку рекламу спиртного і тютюну, посилити відповідальність за продаж неповнолітнім, заборонити розпиття алкоголю на вулицях. Вже давно написані всі необхідні законопроекти, але останні 18 років у Верховній раді перемагає бажання заробити. Навіть на дітях.

Юрій Павленко, міністр у справах сім'ї, молоді та спорту:

- Достатньо потужні в Україні алкогольне і тютюнове лобі, достатньо потужні, і всі ми свідки того як закони на обмеження, наприклад, реклами алкоголю і тютюну, чи інші обмеження, вони при красивій назві повністю проблеми не вирішують.

А тепер повертаємось до нашого експерименту з прихованою камерою.

Нам вдається купити пиво в переході з першої спроби. Піднімаємося з пляшкою нагору.

- Держите, вот пиво.

- Ну как все прошло?

- Ми пришли, купили пиво, и, хотя мы неполнолетние дети, нам его продали.

- Все прошло просто?

- Свободно. Не спрашивали ни возраст, ничего. Я уверена, что ми даже не одни такие, это всем продавали.

Андрій Сайчук, Світлана Трунова, Геннадій Анікеєнко, Олександр Пономарьов, "Подробиці тижня", телеканал "Інтер"

Подробности-ТВ

Категорія: Новини України · Переглядів: 913 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.92.74.105
Браузер:

Cайт живе: