rss · Вівторок, 29.09.2020, 05:59

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

09.06.2009 17:30

New Scientist назвав найзагадковіші наукові явища

Міжнародне наукове видання New Scientist сьогодні презентує список малозрозумілих фактів та явищ, які уже протягом довгого часу породжують теорії та дискусії серед вчених.

Ефект плацебо


Він полягає у тому, що людину протягом кількох днів поспіль поять потрібними ліками, у результаті, вона відчуває, як її самопочуття поліпшується. Однак якщо потім замість лікувального засобу дати хворому який-небудь абсолютно нешкідливий нейтральний розчин, то він все одно буде переконувати усіх, що процес одужання триває.

Найвідоміший дослідник цієї проблеми професор Фабріціо Бенедетті із Університету Турина (Італія) проводив даний цинічний експеримент із хворими, які мали потребу у щоденному сильному болезаспокійливому засобі. І коли він давав їм замість морфію аніскілечки не знеболювальні засоби, біль все одно відступав. Це не одиничний експеримент - про подібні випадки знають лікарі з усього світу. Основна пояснювальна гіпотеза - мозок певним чином може впливати на стан організму. Але як - невідомо. До речі, даний ефект зафіксовано також у мишей та мавп, тож плацебо - не вигадка чутливих людей.

- Нам зараз необхідно зрозуміти, чи діє цей ефект лише на певні види хвороб чи для усіх недуг працює загальний механізм, - говорить професор Бенедетті. - І у разі успіху для медицини відкриються небачені перспективи.

Життя на Марсі

Пошуки органіки на Червоній планеті розпочалися у 1976 році - там приземлився американський апарат Вікінг. Він повинен був здійснити три експерименти, які повинні були чітко підтвердити або спростувати твердження про залюдненість планети. Але усі три дали неоднозначні результати. У підсумку фахівці вирішили, що життя там все-таки немає. А дивні результати експериментів списали на хімічний склад ґрунту. Однак автор експериментів Габріель Левін з ними не погодився. І, спираючись на результати досліджень Вікінгів, розробив цілу теорію про те, як марсіанські найпростіші організми на молекулярному рівні відрізняються від земних. Чи має він рацію? Поки що невідомо.

Темна матерія

Усі галактики у нашому Всесвіті з великою швидкістю обертаються навколо одного центру. Але коли вчені підрахували загальні маси галактик, то виявилося, що вони занадто легкі. І за законами фізики уся ця карусель давно б зламалася. Однак не ламається. Щоб пояснити те, що відбувається, вчені висунули гіпотезу, ніби у Всесвіті є певна темна матерія, яку неможливо побачити. Але яка вона і як би її помацати, астрономи поки що не знають. Відомо лише, що її маса складає 90 відсотків від маси Всесвіту. А це означає, що ми знаємо, який світ нас оточує лише на одну десяту.

Аномалія зондів Pioneer

Американські зонди Піонер-10 і Піонер-11 були запущені відповідно у 1972 та 1983 роках. До нинішнього моменту вони вже повинні були вилетіти за межі Сонячної системи. Проте і один, і другий із незрозумілих причин почали змінювати траєкторію, немов невідома сила не випускає їх за межі системи. Піонер-10 відхилився уже на чотири сотні тисяч кілометрів від розрахованої траєкторії. Піонер-11 аналогічно повторює шлях побратима. Є безліч версій: вплив сонячного вітру, витік палива, помилки програмування. Але усі вони є не надто переконливими, оскільки обидва кораблі, запущені з інтервалом у 11 років, поводяться однаково.

Якщо не брати до уваги підступи інопланетян або божественний задум не випустити людей за межі Сонячної системи, то, можливо, саме тут має місце вплив загадкової темної матерії, про яку йшлося вище. А може, тут діють якісь невідомі нам гравітаційні ефекти? Зараз фахівці розробляють спеціальний зонд, який повторить шлях апаратів і спробує розкрити цю загадку.

Десята планета Сонячної системи

Далеко-далеко за карликовою планетою Плутон є загадковий астероїд Седна - один із найбільших у нашій системі. Крім того, Седна вважається найбільш корисним об'єктом у нашій системі - вона навіть є червонішою за Марс. Чому - невідомо. Але головна загадка в іншому. Повний оберт навколо Сонця він робить за 10 тисяч років. Відомо, що крутиться даний астероїд по дуже витягнутій орбіті. Можливо, даний астероїд прилетів до нас з іншої зоряної системи. А може бути, так вважають деякі астрономи, з кругової орбіти його збило гравітаційне тяжіння якогось великого об'єкта. Якого? Наприклад, загадкової планети Нібіру - планети, яка нібито існує на крайній межі Сонячної системи, але астрономам виявити її поки що не вдається.

Є ще один факт на користь існування таємничої планети. Седна розташована у поясі Койпера - зоні простору, надзвичайно насиченого малими космічними тілами. Починаючи від Плутона, щільність пояса Койпера наростає, а потім різко падає до нуля. Так могло б бути, якщо б усі об'єкти, які розташовані далі, були притягнуті гравітаційним полем загадкової планети. Щоправда, поки що її астрономи знайти не можуть.

Можливо, загадка дістане розгадку, коли зонд НАСА New Horizonts у 2015 році дістанеться до Плутона і звідти спробує розглянути невловиму Нібіру.

Радіосигнал з сузір'я Стрільця

У 1970-х роках у США розпочалася програма з пошуку радіосигналів від братів по розуму. Раптом вони побажають із нами налагодити контакти? Для цього радіотелескоп скеровували на різні частини небосхилу, і він сканував ефір на різних частотах, намагаючись виявити сигнал штучного походження. Протягом декількох років астрономи жодних результатів досягти не могли.

Але 15 серпня 1977 року під час чергування астронома Джеррі Ехмана самописець, котрий реєстрував усе, що потрапляло у "вуха" радіотелескопу, вивів на стрічці криву, що нагадує слово "WOW". Сигнал тривав 37 секунд. І йшов на частоті 1420 мегагерц. Згідно із міжнародними стандартам жоден земний передавач не працює у цьому діапазоні. Він виходив із напрямку сузір'я Стрільця, де найближча зірка розташована на відстані 220 світлових років від Землі. Чи був він штучний? Відповіді немає до цього часу. Згодом вчені неодноразово обстежували дану ділянку неба. Проте безрезультатно.
Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 915 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 34.205.93.2
Браузер:

Cайт живе: