rss · Четвер, 29.10.2020, 11:03

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

21.05.2009 17:30

Чоловікам загрожує повне вимирання

Мужчинам Землі загрожує повне вимирання: Y-хромосома, яка відрізняє представників сильної статі, поступово зникає.

Про це попереджає професор Джені Грейвс з Австралійського національного університету.

За її словами, чоловіки можуть зникнути вже через п'ять мільйонів років.

Втім, за вдалого збігу обставин чоловіки зможуть жити і розмножуватися як і раніше, якщо наслідуватимуть приклад окремих видів тварин, які здатні до відтворення, хоча їх самці не мають найважливіших генів Y-хромосом.

У жінок, як відомо, дві хромосоми Х, у чоловіків одна хромосома Х і одна менша – хромосома Y.

"Триста мільйонів років тому Y-хромосома включала близько 1,4 тис. генів, а зараз їх залишилося лише 45. Враховуючи тенденцію, гени Y-хромосоми зникнуть приблизно через 5 мільйонів років. Y-хромосома вимирає, і що буде потім – велике питання", - повідомила Грейвс.

Y-хромосома містить особливий ген (SRY), який відповідає за появу чоловічих статевих ознак і за вироблення чоловічих гормонів. Що буде, якщо людство втратить дану хромосому, невідомо, зазначає професор.

"Люди нездатні розмножуватися без запліднення, як деякі ящірки, тому що низка необхідних генів повинна надходити від чоловіка. Але хороша новина у тому, що у деяких видів гризунів немає Y-хромосоми і SRY-гену", - заявила вчена, додавши, що попри це у вказаних видів ссавців є цілком здорові самці.

Думка про те, що чоловіки можуть вимерти, непокоїть вчених вже давно. Є думка, що сильна стать зникне не через 5 мільйонів років, а набагато раніше.

Так, професор Оксфордського університету Брайан Сайкіс дає чоловікам всього 125 тисяч років. Хромосома Y – це архаїчна структура, нездатна відновлювати завданого їй збитку з боку навколишнього середовища, зазначає фахівець.

Вчені-оптимісти проте вважають, що сильна половина людства нікуди не зникне, оскільки Y-хромосома перестане зменшуватися.

"Дослідження говорять, що хромосома Y здатна дуже ефективно зберігати свої важливі гени", - пояснює Річард Уїлсон з Медичного Центру Вашингтона.

У будь-якому разі зникнення чоловіків не прирече людей майбутнього на вимирання. Нові технології дозволять людям розмножуватися, навіть якщо на планеті залишаться одні жінки. Генетична інженерія допоможе створювати ембріон з жіночої клітки, в яку імплантується ядро іншої жінки-донора.

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1004 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 100.24.125.162
Браузер:

Cайт живе: