rss · П'ятниця, 23.10.2020, 00:21

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

29.04.2009 16:03

Нормативи по фізкультурі змінять

Нормативи по фізкультурі змінять
 
В цьому навчальному році комплексні тести школярі не здаватимуть
В новому навчальному році у школах на уроках фізкультури можуть скасувати нормативи. Про це повідомила начальник ради керівників загальноосвітніх установ Оксана Бугакова. „При оцінюванні вчитель повинен брати до уваги те, як часто дитина відвідувала заняття в спортивній формі, як вона зацікавлена в заняттях спортом. Ще існуватиме не тільки практична частина, але і теоретична. Вчителі фізкультури тепер приділятимуть час на розповіді про історію спорту і олімпійського руху”, - розповіла Оксана Бугакова.

Навантаження на учнів зменшаться

Аби дізнатися більше, ми звернулися до завідуючої інформаційно-методичним кабінетом управління освіти Хмельницької міської ради Тетяни Дупляк.

„Поки що про скасування нормативів ми ще говорити не можемо. В цьому навчальному році на уроках фізкультури ще діятимуть нормативи, які були прийняті раніше, але тільки ті з них, які не несуть особливого фізичного навантаження, - повідомила Тетяна Василівна. - Однак в наступному навчальному році плануються зміни. Ми отримали документ Міністерства освіти та науки України „Щодо особливостей застосування контрольних навчальних нормативів і вимог з фізичної культури у загальноосвітніх навчальних закладах”, в якому повідомляється, що вже розроблені нові нормативи і тепер вони проходять випробування. Здаватимуть їх тільки учні основної групи. При цьому здачі того чи іншого нормативу протягом кількох уроків передуватиме відповідна спеціальна фізична підготовка. Вчитель повинен буде обов’язково виявити, чи немає в учнів скарг на своє самопочуття. Навантаження на учнів під час уроків фізкультури зменшаться і слугуватимуть не стільки для виховування майбутніх олімпійських чемпіонів, скільки для формування здорового способу життя.

Комплексні тести відмінено

За словами Тетяни Дупляк, вже в цьому навчальному році відмінено комплексні тести з фізичної підготовки, які здавали школяри четвертих та одинадцятих класів. Разом з тим, учні в одинадцятому класі можуть обрати фізкультуру одним із предметів для здачі державної підсумкової атестації. Однак тільки при наявності медичної довідки про їхній стан здоров’я. Нормативи державної підсумкової атестації також не несуть значного фізичного навантаження.

Вчителі фізкультури підтримують зміни

Вчителі фізкультури також вважають, що деякі нормативи необхідно змінити. „Здоров’я школярів залишає бажати кращого. Багато з них мають захворювання, з якими важко здавати деякі нормативи. Я позитивно ставлюсь до зміни нормативів. Особливо це стосується бігу на довгі дистанції. Я вважаю, що нормативи по бігу на дистанцію більше 1000 метрів для школярів не потрібні. І навіть перш ніж учні здаватимуть норматив по бігу на 1000 метрів, їх треба поступово до цього підготувати. Щоб спочатку на уроках вони для тренування пробігли 500 метрів, потім 800, а тоді вже 1000”, - розповів вчитель фізкультури гімназії №1 Сергій Змитрович.

Нагадаємо, що перегляд нормативів з фізичної культури для школярів почався після того, як восени під час уроків померла 12-річна дівчинка в Чернівцях та 15-річні хлопці в Луцьку та Запоріжжі.

Інформаційна служба газети “Діловий тижневик “ВСІМ”
Категорія: Новини України · Переглядів: 2663 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 2.0/4
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.235.85.115
Браузер:

Cайт живе: