rss · Субота, 31.10.2020, 14:40

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

14.04.2009 01:48

Як Житомирська податкова бореться з корупцією у своїх рядах?

Корупція, як соціально-економічне явище, що широко поширене у сучасному світі, виступає сьогодні однією з головних проблем в системі взаємовідносин між громадянами і службовцями державного апарату.

Здавна відома істина "не хлібом єдиним жива людина", здається покинула свідомість суспільства. Сучасна модель життя, що заснована лише на споживанні, нібито дає моральне виправдання фактам хабарництва. У деяких випадках хабар навіть трактується, як прихована форма податку, як спосіб досягнення результативної діяльності державних службовців, як вияв "неписаних правил", за якими на рівні з нормами права живе суспільство.

Але ж рано чи пізно кожен з людей невідмінно прийде до усвідомлення того, що духовні цінності вище за цінності матеріальні. У етичних цінностях переважає, перш за все, вольовий, свідомий момент - людина свідомо вибирає для себе межу етичного і неетичного. Тому є реальна можливість для виховання почуття - пропонувати хабар образливо, а брати його соромно. Саме виходячи з цього Державна податкова адміністрація України розробила Кодекс поведінки податківців. Незважаючи на всю проблематичність виконання його приписів, загальний вектор поведінки вони визначають.

Крім того не слід забувати, що усі процеси адміністрування податків та зборів, що здійснюють податківці, проходять з постійним супроводженням працівників підрозділів по боротьбі з корупцією в органах державної податкової служби. Особливо активізована антикорупційна робота в теперішніх складних економічних умовах, коли "тіньова" економічна діяльність та корупція виступають двома сторонами одного і того ж явища, існують разом, взаємно обумовлюють та доповнюють одна одну.

Так, протягом І кварталу 2009 року співробітниками відділу по боротьбі з корупцією в ОДПС ДПА у Житомирській області проведено 50 службових перевірок, за результатами яких внесено 27 подань керівникам органів ДПС про усунення причин та умов, що сприяють корупційним проявам та притягнення до дисциплінарної відповідальності винних осіб. За результатами проведених перевірок та внесених подань, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 4 особи. За порушення вимог Закону України "Про боротьбу з корупцією" відносно посадових осіб органів податкової служби області складено 8 адміністративних протоколів та направлено до суду для прийняття рішення згідно чинного законодавства. За результатами судового розгляду 7 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

***

Про факти зловживань, корупції з боку працівників податкових органів звертайтесь на "телефон довіри" УБК в ОДПС ДПА у Житомирській області (0412) 418-003

За інформацією відділу по боротьбі з корупцією в ОДПС ДПА у Житомирській області.

Категорія: Новини України · Переглядів: 1584 · Додав: Shooler
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 35.170.78.142
Браузер:

Cайт живе: