rss · Неділя, 25.10.2020, 05:35

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

17.03.2009 20:33

Чорне море стане джерелом енергетики майбутнього

Значну кількість токсичного сірководню, який міститься на дні Чорного моря, можливо перетворити в екологічно чисте водневе паливо, припускають турецькі вчені.

Мехмет Хаклідір із дослідницького центру Мармара і його колеги зазначають, що Чорне море - найбільша безкиснева зона в світі. З часів відкриття в 19-му столітті зони сірководню, було прийнято вважати, що в глибинах Чорного моря немає життя, і лише бактерії можуть жити в сірководневому шарі, говориться в статті, яку опубліковано в International Journal of Nuclear Hydrogen Production and Applications.

"Сірководень - один із найбільш токсичних газів, але він має велику економічну цінність, оскільки з нього можна отримувати водень. Таким чином, Чорне море - не тільки серйозна екологічна проблема, але й потенційне джерело водневої енергії, якщо буде розроблено процес розкладу сірководню", - зазначають автори дослідження.

Вони також пояснюють, що шар товщиною 50 метрів між аеробною і анаеробною зонами (на глибині близько 200 метрів) являє собою гігантський паливний резервуар: кількість сірководню, що виділяється з донних відкладень, досягає 10 тисяч тонн на день, що еквівалентно 500 тоннам водню на день.

Для винаходу безпечного та ефективного методу переробки сірководню вчені рекомендують, зокрема, створити ефективні каталізатори, а енергію для розкладання пропонують отримувати від сонячних електростанцій. Отриману в результаті реакції чисту сірку, як вважають експерти, може бути використано для виробництва гуми, а також у фармацевтичній промисловості.

Нагадаємо, раніше влада містечка Санта-Колома-де-Граманет, неподалік Барселони, знайшла незвичне місце для виробництва поновлюваної енергії і розмістила 4632 панелі сонячних батарей над могильними склепами на міському кладовищі.

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1089 · Додав: Kamaz
Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.237.254.197
Браузер:

Cайт живе: