rss · Неділя, 20.09.2020, 07:23

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

14.03.2009 16:37

Нові батарейки зможуть зарядитися за кілька секунд

Інженери Массачусетського Технологічного Інституту (MIT) запропонували спосіб створення елементів живлення, які не тільки набагато менші і легші існуючих, але й можуть заряджатися набагато швидше сучасних акумуляторів.

Портативні електронні прилади, як правило, оснащуються літій-іонними батареями, які довго тримають заряд і можуть переносити сотні циклів перезарядки, але потребують тривалої зарядки.

Протягом багатьох років вчені вважали, що існує межа швидкості транспортування іонів літію. Однак приблизно 5 років тому група вчених за участю проф. Гербранда ЦЕДЕРА (Gerbrand CEDER) в ході комп'ютерного моделювання динаміки іонів та електронів в літій фосфаті заліза з'ясувала, що іони можуть рухатися набагато швидше. Розробники запропонували спосіб створення нової структури поверхні так, що коли іон літію досягає входу в тунель, він позиціюється (завдяки нанесеним на поверхню каналам нанометрового масштабу) потрібним чином для оптимального проходження.

Час повної зарядки прототипу, побудованого за новою технологією, склав близько 10 с - в 36 разів швидше, ніж звичайної батареї. Відповідно збільшується і швидкість, з якою акумулятори можуть віддавати заряд, тобто застосування їх в електро та гібридних автомобілях поліпшить їх динамічні характеристики.

Завдяки простоті нового методу підготовки поверхні до технологічного процесу виготовлення літій-іоних батарей, передбачається, що вдосконалені акумулятори можуть з'явитися в продажі вже через два роки
Категорія: Новини технологій · Переглядів: 1108 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.237.183.249
Браузер:

Cайт живе: