rss · Середа, 21.10.2020, 02:49

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

05.03.2009 19:05

Дослідження: Алкоголь у фільмах і рекламі змушує тягтися за пляшкою

При перегляді фільмів та реклами у глядачів, котрі бачать на екрані алкоголь, виникає бажання випити самим - у середньому вони випивають на 1,5 пляшки пива на годину більше, ніж ті, хто алкоголь на екрані не бачить, стверджують голландські вчені.

До такого висновку співробітники університету Наймегена прийшли у результаті експерименту, у ході якого добровольці дивилися фільми і рекламу і мали можливість вживати будь-яку кількість алкогольних напоїв.

Метою роботи було поставити крапку в дискусіях, які ведуться у суспільстві щодо впливу на глядачів реклами алкоголю та показу його вживання у фільмах, говорять автори експерименту. Водночас, вчені наголошують, що дослідження стосується короткострокової поведінки під час перегляду телевізора, а не пристрасті до алкоголю взагалі.

"Значення нашого дослідження у тому, що в боротьбі за зменшення кількості споживаного алкоголю у деяких групах людей може бути розумно не показувати його у програмах, спрямованих на ці групи, і в рекламі у певний період часу", - йдеться у роботі Рутгерта Енгельса і його колег.

У дослідженні брали участь 80 студентів-добровольців чоловічої статі. Їх розділили на дві групи і помістили в кімнати з телевізором, зручними диванами і випивкою: вином, пивом і різноманітними слабоалкогольними напоями.

Протягом години вони дивилися фільм і рекламу. Демонстровані першій групі містили показ алкоголю, друга група його на екрані не бачила. У результаті кількість випитого варіювалось від чотирьох пляшок пива до повного утримання від пиття.

Потім вчені провели розрахунок по групах. Вони підрахували, що в середньому кожен студент з групи, який бачили алкоголь на екрані, випив на півтори пляшки пива більше, ніж добровольці з групи з безалкогольними фільмами та рекламою.

"Це перший експеримент, що демонструє прямий вплив телепрограми на кількість випитого під час перегляду алкоголю", - йдеться у висновках експерименту.

Нагадаємо, наприкінці минулого року канадські вчені встановили, що вживання алкоголю заважає жінкам адекватно оцінювати чоловічу привабливість.

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1085 · Додав: Kamaz
Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.237.61.235
Браузер:

Cайт живе: