rss · Середа, 28.10.2020, 23:04

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

27.02.2009 10:33

Ющенко й Тимошенко йдуть на мирову заради кредиту МВФ

Президент України Віктор Ющенко сподівається що вже сьогодні погодить усі проблемні питання, що заважають відновленню діалогу з Міжнародним валютним фондом, з прем'єр-міністром Юлією Тимошенко й головою Верховної Ради Володимиром Литвином.

"Завтра вранці я проведу нараду з головою Верховної Ради, прем'єром і керівником НБУ. Основна мета - почути неузгоджені позиції", - сказав учора президент на зустрічі з послами країн G-7, представниками МВФ і Всесвітнього банку. Він наголосив, що необхідно знайти компроміс, піти від неконструктивної позиції, яка заважає діалогу з МВФ.

Прес-секретар президента Ірина Ванникова повідомила, що нарада відбудеться о 10.30 і що, крім спікера й прем'єра, також запрошені голова Національного банку України Володимир Стельмах і лідер опозиційної фракції Партії регіонів Віктор Янукович.

Спікера Володимира Литвина президент запросив особисто, зателефонувавши йому, повідомила прес-секретар голови ВР Ольг Чорна. Вона також повідомила, що спікер, перебуваючи 26 лютого в Тернопільській області, в інтерв'ю Тернопільській регіональній телекомпанії сказав, що на нараді підніматиме "питання про необхідність нарешті порозумітися між гілками влади в Україні ради того, щоб прийняти вичерпний перелік рішень, щоб ситуація в Україні не розвивалася від поганого до гіршого".

Він також спрогнозував, що мова на нараді вестиметься і про позики для України, зокрема про співпрацю з Міжнародним валютним фондом. Литвин наголосив, що позики Україні потрібні, але рішення "ми повинні ухвалювати не заради МВФ", а для того, щоб поліпшити соціально-економічну ситуацію в Україні.

На вчорашній зустрічі посли країн "Великої сімки" (G7), представники МВФ і Всесвітнього банку в буквальному розумінні поставили ультиматум главі української держави: або він мириться з прем'єром Тимошенко й разом з Кабміном починає виконувати вимоги МВФ, або ж провідним державам доведеться міняти модель співпраці з Україною. Фактично це означає, що країна залишиться без кредиту МВФ (16,5 мільярда доларів) в умовах глибокої кризи.

Президент Ющенко всіляко переконував послів у тому, що відповідальність за політичну плутанину й економічний спад у країні лежить на Тимошенко. Але при цьому він усе ж таки пообіцяв умовити прем'єра піти на всі вимоги, які ставить МВФ. Зустріч Ющенка з Тимошенко призначена вже на сьогодні. У свою чергу в офісі МВФ не виключають, що якщо президент і прем'єр порозуміються, то голова місії Фонду в Україні Джейла Пазарбазіолу вже на початку березня повернеться для консультацій до Києва.

Західні держави занепокоєні тим, що Україна може потрапити у фінансову залежність від Росії, пише газета "Дело". Адже Москва, на відміну від МВФ, може надати кредитну підтримку без зайвих умов.

Вчора джерела видання в парламенті практично одноголосно висловили впевненість, що незабаром Україна все-таки отримає обіцяні гроші. На те є відразу декілька серйозних причин. Депутат-"бютівець" Ігор Гринів упевнений, що МВФ буде вимушений підтримати Україну як серйозного сусіда Європи. Раніше на цьому акцентували увагу представники Єврокомісії. "МВФ простіше надати підтримку Україні саме зараз, поки ситуація максимально не посилилася", - коментує нардеп.

З іншого боку, відмова від допомоги Україні зіграє проти іміджу Фонду. "Регіонал" Олексій Плотніков упевнений, що Україна входить до сфери геополітичних інтересів Валютного фонду.

Аналітик інвестиційної компанії "Драгон Капітал" Олена Білан пояснює, що відмова МВФ Україні в другому транші символізуватиме відсутність узгодженої економічної політики всередині самого Фонду. Таким чином, це приведе до відмови в підтримці західними країнами, які є найбільшими учасниками МВФ. "У такому разі єдиним доступним джерелом фінансування для України будуть східні сусіди, що явно не на користь західних держав", - констатує експерт.

Крім того, співрозмовник видання повідомив, що надання другого траншу принципово важливе для самої голови місії МВФ в Україні Джейли Пазарбазіолу. "Нинішньому керівництву МВФ, зокрема Джейлі Пазарбазіолу з її кар'єрних міркувань було б дуже непогано розробити хорошу ефективну програму для такої немалої європейської країни, як Україна", - стверджує джерело.

Основним предметом суперечки української влади з МВФ стала необхідність перегляду основних макроекономічних показників держбюджету на 2009 рік. Дефіцит бюджету в розмірі 3%, при врахуванні зростання ВВП 0,5%, не влаштував МВФ. Раніше Джейла Пазарбазіолу не одноразово озвучувала головну вимогу Фонду для отримання Україною кредиту stand-by - бездефіцитний бюджет. Проте після візиту до України Фонд змінив свою думку. Вивчивши реальне падіння української економіки, там згодні переглянути свою думку й надати гроші навіть при дефіциті в 3%, але з умовою: якщо уряд знайде неемісійні джерела його покриття.

Раніше цю позицію Фонду підтвердив і віце-прем'єр-міністр Григорій Немиря. "Після розмови Тимошенко з керівництвом МВФ місія готова повернутися до України", - повідомив він. Проте в цій ситуації українській владі доведеться піти назустріч Фонду та все ж повернутися до перегляду держбюджету. Про готовність зробити це вже в травні заявила Юлія Тимошенко.

"Робота самої місії МВФ залежатиме від того, наскільки правильно ми зможемо погоджувати витрати дефіциту бюджету, а потім вже ті статті, які стосуватимуться додаткових джерел наповнення бюджету", - впевнений депутат від БЮТ Сергій Соболєв.

Раніше місія МВФ не змогла переконати уряд України в необхідності секвестру бюджету й перегляду його дефіциту. Провал першого раунду переговорів привів до того, що місія МВФ залишила Київ, а надання другого траншу було перенесено на невизначений термін.

Рішення про надання Україні дворічної стабілізаційної кредитної лінії розміром 11 млрд SDR (спеціальні права запозичення, відповідає близько 16,4 млрд дол) Рада правління МВФ схвалила 6 листопада. Перший транш кредиту розміорм 4,5 млрд дол було надано Україні 10 листопада 2008 року.

Категорія: Новини України · Переглядів: 1170 · Додав: Kamaz
Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.89.87.12
Браузер:

Cайт живе: