rss · Четвер, 23.01.2020, 22:22

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

31.01.2009 17:36

Фізики із США створили найменший напис у світі - субатомного розміру

Вчені зі Стенфордського університету в США стверджують, що створили напис субатомного розміру. За їхніми словами, вони зробили прорив у нанотехнологіях і повернули собі світовий рекорд з мініатюризації записів, повідомляє ИТАР-ТАСС.

Згідно з озповсюдженим ними повідомленням для преси, дві нанесені на поверхню мідної стружки латинські букви - S і U (за назвою університету) за розміром вміщалися "в межах інтерференції квантових електронних хвиль".

Літери утворили навіть крихітну голограму, яку можна помітити крізь потужний мікроскоп.

Співавтор відкриття Харі Манохаран пояснив, що раніше природною фізичною межею для запису інформації вважався рівень, за якого на 1 біт інформації припадає 1 атом. Тепер, за його словами, йому і його помічникам вдалося записати для зображення кожної літери по 35 бітів інформації на електрон.

"Отже 1 біт на атом - більше не є межею інформаційної щільності", - сказав він.

Автори прес-релізу нагадують, що розвиток нанотехнологій почався зі знаменитої лекції Річарда Фейнмана "Там, унизу, повно місця!", промовленій 1959 року.

Фейнман обіцяв приз у 1 тисячу доларів будь-кому, хто зуміє записати сторінку тексту, зменшивши стандартний розмір в 25 тисяч разів.

У 1985 році стенфордський аспірант Том Ньюмен розв'язав цю задачу. Його рекорд протримався до 1990 року, коли корпорація ІВМ презентувала свій логотип, виконаний з 35 окремих атомів ксенону.

Тепер група Манохарана повернула Стенфорду пальму першості. Розмір літер у неї скоротився приблизно до 0,3 нанометра (мільярдній частині метра). Зрозуміло, це досягнення має в перспективі величезне прикладне значення.

Звіт про роботу публікується у свіжому номері журналу Nature Nanotechnology.

Інше відкриття провели днями хіміки з Флоридського університету - за їхніми словами, їм вдалося синтезувати хімічну сполуку, що складається з атомів одного і того ж елементу, - борид бору, - що суперечить положенням класичної хімії.
Категорія: Новини технологій · Переглядів: 1538 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.229.142.175
Браузер:

Cайт живе: