rss · Четвер, 29.10.2020, 10:47

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

19.01.2012 18:46

19 січня Україна святкує велике християнське свято Хрещення

19 січня Україна святкує велике християнське свято Хрещення. Обряд хрещення визнається всіма напрямами християнства, але тлумачиться він по-різному.

Православна та католицька церкви відносять Хрещення до розряду таїнств. У християнстві існує сім таїнств. Хрещення людини в філософії таїнства означає духовне народження згори і готовність його - після миропомазання - приступити до решти таїнств церкви.

Хрещення - обрядове таїнство. Технологія обряду хрещення людини полягає в його триразовому зануренні або обливанні водою з одночасним проголошенням встановлених обрядом молитов. В обряді хрещення чільне значення має вода, як носій інформаційного поля. У християнстві вода одночасно є і символом життя, і символом смерті. Приймаючи хрещення, людина не просто «змиває» з себе гріхи, він вмирає для гріха з Христом, щоб воскреснути з Христом для вічного життя.

Про те, що водохресна вода має чудодійну силу, вперше згадує Іван Златоуст. Обряд Хрещення - це священний акт, здійснюючи який, людина долучається до чергування життя і смерті, проникаючи в суть закону оновлення природи. Хрещення - це священне дію, за допомогою якого Бог посилає нам Свою благодать. Через священнодійство він розкриває перед людиною сенс своєї дії в світі. Сенс же таїнства Хрещення полягає в порятунку людини через знищення зла і гріха триразовим зануренням.

Здійснюючи добровільно хрещення, людина приймає вимогу Бога відмовитися від гріховних діянь, покаятися в них з тим, щоб очистити свою душу, і вже з чистою душею постати перед ним.

Слово «хрещення» походить від грецького слова «βάπτισμα», що означає «занурення». Це слово зустрічається в Святому Письмі у зв'язку з описом діяльності Іоанна Хрестителя, який, проповідуючи прихід Месії, хрестив іудеїв, що приходили до нього,  через занурення їх у води річки Йордан. На знак відмови від вчинення зла вони змивали гріховний бруд, занурившись у воду, щоб «втопити» його.

У православній традиції хрещення здійснюється в будь-якому віці, включаючи і вік дитячий. Звичайно, в давнину намагалися хрестити людину в тому віці, коли вона досягла вже значною мірою духовної зрілості і здатний визначити для себе міру відповідальності за вчинені дії. Чому ж стали хрестити немовлят? Адже кожному зрозуміло, що дитина не може зробити свідомий вибір.

З цього питання існувало двояка думка. Одні вважали, що немовлята безгрішні і у випадку смерті вони без хрещення потраплять до Раю. Інші вважали, що дітей хрестити необхідно. Підставою для такого твердження служили слова Христа: «Пустіть дітей і не бороніть їм приходити до Мене, бо Царство Небесне».

Знаходилися і такі люди, які, визнаючи таїнство хрещення, намагалися відтягнути його за часом якомога далі, щоб насолодитися життям у повній мірі і, коли невгамовне бажання жити і грішити згасне, зняти обрядом хрещення всі гріхи разом і померти практично безгрішним. Щоб боротися з цим явищем, священнослужителі стали вимагати хрещення немовлят на восьмий день від народження, а, якщо є загроза здоров'ю або життю дитини, то й раніше.

Виникає питання, як бути з усвідомленим вибором і прийнятою на себе мірою відповідальності, якщо дитина не може ще відповідати за свої вчинки. Відповіддю може служити тільки такий аргумент: немовля не може зробити вибір скоєних над ним дій, цей вибір роблять за нього батьки. Значить, батьки і несуть всю міру відповідальності за вчинені дії та виконання внутрішнього змісту таїнства.

Немовля хреститься по вірі біологічних  батьків і хрещених. Вони несуть відповідальність за причастя немовляти і повинні витримати піст, читати молитви перед причастям дитини, навіть, якщо самі вони в цей день не причащаються. Вони відповідають за християнське виховання дітей та за їх віру. Щоб прийняти хрещення до семи років, потрібна згода тільки батьків дитини, до чотирнадцяти років - і батьків, і дитини, а після чотирнадцяти років згода батьків не потрібна.

Якщо говорити про обряд хрещення в стародавній церкві, то процедура ця була досить тривалою і складною. Людини до хрещення спеціально готували, процес підготовки називався оголошенням, тобто навчанням вірі. Оголошення могло тривати до трьох років. Перед хрещенням обов'язковим є піст протягом 40 днів.

В даний час обряд хрещення спростився, але внутрішній зміст таїнства зберігся.

Категорія: Культура · Переглядів: 1611 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/4
Популярні новини:
Всього коментарів: 1
avatar
1
1 el_Chupacabra • 19:08, 19.01.2012 • url Матеріал
Quote
вода, як носій інформаційного поля

Гомеопатія рулить...
Quote
«хрещення» походить від грецького слова «βάπτισμα»

Слово "Баптист" походить від грецького "βάπτισμα" (читається "баптизма"), а хрещення - це слов'янський еквівалент, який веде корені від слова Χριστός, що є перекладом єврейського משׁיח (Маши́ах) і арамейського משיחא (Меши́ха) і означає «помазаник» ("мессія" - пряма транслітерація на грецький)
Quote
коли невгамовне бажання жити і грішити згасне, зняти обрядом хрещення всі гріхи разом і померти практично безгрішним
Ги, весело! Наші "хрестияни" такі, блін, безгрішні!!!
Quote
Немовля хреститься по вірі біологічних батьків і хрещених. Вони несуть відповідальність за причастя немовляти і повинні витримати піст, читати молитви перед причастям дитини, навіть, якщо самі вони в цей день не причащаються. Вони відповідають за християнське виховання дітей та за їх віру. Щоб прийняти хрещення до семи років, потрібна згода тільки батьків дитини, до чотирнадцяти років - і батьків, і дитини, а після чотирнадцяти років згода батьків не потрібна.

Не приведи аллах (милостивий і милосердний) якщо я хрещу свою дитину до досягнення нею зрілого віку.

Взагалі весела статейка, здається сайт стає філією "харє Крішна", що ж...
Ктулху все одно всіх зохаває. Фхтагн!!!
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 100.24.125.162
Браузер:

Cайт живе: