rss · Субота, 26.09.2020, 15:38

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

30.04.2011 03:57

13 фактів, що ставлять науку в безвихідь

1. Ефект плацебо. Сольовий розчин знеболить не гірше морфію, якщо ввести його після тривалого прийому цього наркотику пацієнтові, не повідомляючи йому про підміну. Але варто до сольового розчину додати налоксон, блокуючий дію морфію, як анестизуюча дія зникне. Чому так відбувається, наука не знає. Є багато інших прикладів зміни у фізіологічному та психологічному стані людини після прийому нешкідливого препарату, що призначається під виглядом якого-небудь ефективного препарату.

2. Проблема горизонту. Вважається, що нашому Всесвіту 14 мільярдів років, а між крайніми точками, які можна побачити, - 28 мільярдів років. Було виявлено, що всюди температура фонової радіації однакова. Для її створення потрібно було б розширення Всесвіту до сьогоднішніх розмірів за 10-33 секунд! Але чи могло таке бути? Рівномірний "нагрів" залишається для науки аномалією.

3. Ультрасильне космічне випромінювання. Космічними променями називають протони (або важкі атомні ядра), що   переміщаються майже зі швидкістю світла. Один з їхніх джерел - поява наднової. Максимальна можлива енергія космічних променів дорівнює 5? 1019 електрон-вольт (межа Грейзена-Зацепина-Кузьміна), якщо зародилися вони не в нашій галактиці. Десять років тому вперше зафіксували частинки з більшою енергією, які виникли не в нашій галактиці. Чи то вимірювання неправильні, чи то спеціальна теорія відносності Ейнштейна, але ультрасильне космічне випромінювання є, а пояснення йому - ні.

4. Белфастські результати гомеопатії. Фармаколог Мадлен Енніс вирішила довести абсолютну неспроможність гомеопатії, а замість цього отримала приголомшливий результат: як сильно б не був розбавлений розчин з якимсь препаратом, він не втрачає лікувальних властивостей. Навіть якщо це суперечить здоровому глузду, адже у воді не залишалося вже жодної молекули ліків. Хіба що незримий слід від нього.

5. Темна матерія. Що таке гравітація, докладно розповідають підручники з фізики. Але вони умовчують, що якщо наукові теорії вірні, Всесвіт повинен розвалитися. Тому, що в обертових галактиках недостатньо маси для гравітаційного тяжіння, що створює доцентрові сили. Де ж помилка? Можливо, існує "темна матерія", яка повинна становити 90% маси Всесвіту, але от виявити її так і не вдалося.

6. Марсіанський метан. Якщо грунт на Марсі виділяє метан, то там має бути життя. Але CH4 є, а життя - немає. Це виявили прилади, відправлені туди з Землі: жодної органічної молекули не було знайдено. Вченим залишився ще один спосіб виявити життя: знайти "хіральні" молекули (вони є дзеркальним відображенням один одного) і встановити їх співвідношення. Якщо правобічних (лівосторонніх) молекул більше, ніж їх лівосторонніх (правобічних), то життя на червоній планеті все-таки є. Або було.

7. Тетранейтрони. Чотири роки тому під час експерименту виявили тетранейтрони: чотири нейтрона, які пов'язані в систему. Це суперечить принципу виключення Паулі: вже два протони, або нейтрони в одній системі не можуть характеризуватися схожими квантовими властивостями, а чотири - тим більше. До того ж ядерні сили не можуть утримати навіть два одиночних нейтрона. Нейтронні зірки підтверджують існування тетранейтронів, а весь Всесвіт - ні. Тому, що він зруйнувався б, не встигнувши розширитися, якби такі частинки існували тривалий час.

8. Аномалія Піонера. Два запущених ще в 70-х роках космічних корабля Піонер-10 і Піонер-11 повинні були відлетіти за межі сонячної системи і бути благополучно забуті. Але прискорення невідомої природи, менш нанометра на секунду в квадраті, відхилило Піонер-10 на 400 000 кілометрів від курсу. Те ж відбулося і з Піонером-11. Відомі причини (помилки програмного забезпечення, сонячний вітер, паливну витік) вже виключені. Вчені продовжують будувати здогади, що ж викликало спостережуване прискорення.

9. Темна енергія. У 1998 році стало відомо, що Всесвіт розширюється з наростаючою швидкістю. А згідно з постулатів сучасної фізики, швидкість повинна знижуватися. Одне з можливих пояснень - темна енергія (гіпотетична форма енергії, що має негативний тиск і рівномірно заповнює весь простір Всесвіту), про яку до пуття нічого невідомо.

10. Обрив Kuiper. За Плутоном є пояс астероїдів, який несподівано змінюється абсолютно порожнім космосом. Одна з здогадок - існування десятої планети, яка очистила ділянку. Але її так і не вдалося виявити, адже вивчити ту частину сонячної системи з Землі проблематично. До 2015 року зонд Нові горизонти, відправлений до цього загадкового місця, можливо, допоможе пояснити це явище.

11. Сигнал з космосу. У 1977 році американський астроном Еман зафіксував незвичайний сигнал із сузір'я Стрільця тривалістю 37 секунд. Імпульс радіації мав вузький діапазон радіочастот, близько 1420 мегагерц. Всі передачі такої частоти заборонені міжнародною угодою. Природні джерела радіації наділені набагато більш широким спектром частот. Загадкове джерело сигналу залишається невідомим.

12. Непостійні сталі. Світло від квазарів на своєму шляху довжиною в мільярди років проходить через міжзоряні хмари металів (заліза, нікелю, хрому). У 1997 при його дослідженні виявили, що він поглинув деякі з фотонів світла квазара. Але не ті, які очікувалося. Єдине неперевірене розумне пояснення полягає в тому, що стала тонкої структури, або альфа, мала різне значення в той час, коли світло проходило через хмари. Але ж альфа визначає, як світло взаємодіє з матерією, і не повинна змінюватися. Її значення залежить від заряду електрона, швидкості світла і сталої Планка. Яка ж стала змінилася?

13. Холодний ядерний синтез. Експерименти показали, що занурення електродів з паладію у важку воду (у ній кисень з'єднаний з ізотопом водню дейтерієм) може згенерувати колосальну кількість енергії. Можливо, ядра дейтерію під дією напруги на електродах переміщуються у молекулярну решітку паладію і дозволяють речовин сплавитися зі значним викидом енергії. Але наука-то стверджує, що плавка при кімнатній температурі неможлива!

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1779 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/3
Популярні новини:
Всього коментарів: 3
avatar
1
1 mr_smith • 04:22, 30.04.2011 • url Матеріал
Вчені явно десь помилилися в своїх теоріях про всесвіт.
avatar
1
2 BACS • 23:12, 02.05.2011 • url Матеріал
для мене ті всі буковки мало про що кажуть... :) якісь сталі, планки... чорні матерії.. :), але що щось напутали, то однозначно :) ^_^
avatar
1
3 el_Chupacabra • 16:54, 04.05.2011 • url Матеріал
1. А як ще діє налоксон окрім блокування морфію? Може ще якісь побічні дії має? Може він просто не смачний?
2. Наскільки мені відомо, жодна з теорій виникнення всесвіту не є офіційною. ХтоЗна, може й можливо, що всесвіт так бабахнув. А може є й інші причини такої температури.
3. Теорія відносності - то лише теорія, крім того дійсно можливі помилки в вимірюванях.
4. Воно то так. Але один результат "за", який чомусь не вийшло повторити при комісії проти кількадесят "проти"... Вибачте, але ж насправді людство не придумало таку річ як хабарі?..

5. Що таке гравітація підручники з фізики розповідати не можуть - ібо ніхто ще цього не знає. Можна лише побачити як вона працює та гравітація (наприклад: береш машину, кидаєш барана, на виході дві палки ковбаси - і ніхто не знає що там відбувається всередині)
Взагалі всі пункти окрім 6 - го (Есть жизнь на Марсе, нет жизни на Марсе - хз) і 11-го (а може дійсно прибульці? А?) пояснюються недосконалістю сучасної науки, але ж це не значить, що рано чи пізно воно не буде вивчене. Елетричний струм також довго не мав наукових пояснень...
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.235.105.97
Браузер:

Cайт живе: