rss · Четвер, 22.03.2018, 12:43

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Є інші заклади, там краще
4. Замість БК - магазин
5. Маю спонсора на ремонт
6. Надам фінансову допомогу
7. Не потрібен Червоному
Всього відповідей: 41

12.01.2013 17:54

12 січня День народження Сергія Павловича Корольова


12 січня День народження Сергія Павловича Корольова

Все життя Корольова - точне відображення епохи. Як і багато інших вчених, які присвятили своє життя авіації, він починав з конструювання планерів, від них перейшов до літаків, а потім і до ракет. Сергій Павлович є найбільшою фігурою 20 століття в області космічного ракетобудування і кораблебудування, ключовою фігурою в освоєнні людиною космосу, творцем практичної космонавтики.

Сергій Павлович Корольов народився в ніч на 12 січня 1907 року в Житомирі. Через багато років космонавти, що літають навколо Землі в своїх кораблях, будуть піднімати в цю ніч тост за цю людину.

Будинок в Житомирі, де народився і провів перші роки життя С.Корольов, нині його будинок-музей

У 1930 році Корольов закінчив МВТУ і почав працювати в Центральному аеродинамічному інституті, а в 1933 році перейшов у тільки що організований Реактивний НДІ. Там він став керівником відділу ракетних літальних апаратів.

Ще до війни Корольов створив ефективно працюючий ракетний двигун. Однак наприкінці тридцятих років він був заарештований і зміг відновити роботу тільки після Великої Вітчизняної війни. З 1946 року Сергій Павлович був головним конструктором зі створення комплексів автоматично керованих балістичних ракет дальньої дії в НДІ реактивного озброєння.

Під його керівництвом були створені перші балістичні та геофізичні ракети. 4 жовтня 1957 сконструйована їм ракета вивела на орбіту перший штучний супутник Землі. З цього дня і почалася ера практичної космонавтики.

12 квітня 1961 Корольов разом зі своїм колективом здійснив успішний запуск космічного корабля «Восток-1» з космонавтом Юрієм Гагаріним на борту. З цього польоту почалася ера пілотованої космонавтики. Аналогічний політ в США було здійснено більше року потому.

Макет ракети Восток

У 1958 році Корольов отримав звання академіка. Він був двічі Героєм Соціалістичної Праці, але за кордоном його не знали, так як його робота була засекречена. Але в СРСР він виховав численні кадри учених і інженерів, займався підготовкою космонавтів, керував управлінням космічними польотами.

Під керівництвом Корольова були створені три покоління космічних кораблів: «Восток», «Восход» і «Союз», на яких вперше в історії були виконані космічні польоти людини і здійснений вихід людини у відкритий космос. Ракетно-космічні системи, розроблені під керівництвом Корольова, дозволили вперше здійснити запуски штучних супутників не тільки Землі, але і Сонця, а також польоти автоматичних міжпланетних станцій до Місяця, Венери, Марсу.

Передчасна смерть у розквіті творчих сил перешкодила Королеву здійснити все задумане... Помер Сергій Павлович Корольов 14 січня 1966 в Москві. Урна з його прахом похована в Кремлівській стіні на Червоній площі Москви.

Категорія: Світові новини · Переглядів: 2459 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.80.1.73
Браузер:

Cайт живе: