rss · Четвер, 18.10.2018, 19:08

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

07.04.2014 02:03

10 порад тридцятирічним від тих, кому за сорок


10 порад тридцятирічним від тих, кому за сорок

+10 До мудрості і життєвого досвіду.

Письменник і підприємець Марк Менсон, якому нещодавно виповнилося 30, звернувся до читачів свого блогу, що старші 37 років з проханням поділитися тими життєвими відкриттями, які вони зробили за останнє десятиліття. Марк отримав більше шестисот листів і з подивом виявив, що деякі поради в тій чи іншій формі зустрічаються практично в кожному з них.

Менсон виділив 10 найбільш частих порад.

1. Почніть робити заощадження на старість прямо зараз

«Я дожив до 30 років, ні про що не замислюючись, але після тридцяти ви повинні зробити великий фінансовий ривок. Не варто відкладати пенсійні накопичення на потім. Ви повинні зрозуміти важливість таких нудних речей, як страховка, пенсійна програма і іпотека, так як цей вантаж завжди буде на ваших плечах», - Кеш, 41 рік.

Майже в кожному надісланому листі була присутня одна головна порада - почніть приводити фінанси у порядок і відкладати заощадження на майбутнє вже сьогодні.

Читачі радили зробити це так:

  • Якомога швидше розплатитися по всіх боргах і кредитах.
  • Створіть власний «стабілізаційний фонд» - тисячі людей залишилися без засобів до існування через хвороби, розлучення, судових позовів або проблем у бізнесі.
  • Віддавайте частину кожної зарплати на прискорене погашення кредиту або відкладайте на ощадний рахунок.
  • Не витрачайте легковажно. Не купуйте квартиру, якщо не знайшли доступною для вас іпотеки або хороших кредитних умов.
  • Не вкладати в те, в чому не розбираєтесь. Не довіряйте біржовим брокерам.

Один з читачів сказав: «Якщо ваші борги перевищують 10% річного доходу, це має стати для вас дуже тривожним сигналом. Перестаньте витрачати, розплатіться з кредиторами і почніть економити». Інший написав: «Шкода, що я не відклав більше грошей на чорний день, бо непередбачені витрати просто вбили мій бюджет. Мені слід було приділяти більше уваги своїм пенсійним накопиченням, тому що зараз вони в мене дуже малі».

Всі читачі сходилися в одному: почніть відкладати якомога раніше і якомога більше. Одна жінка написала мені, що у свої тридцять вона працювала на низькокваліфікованої роботі і ростила двох дітей, але все відкладала гроші на пенсійний фонд. Вона почала робити це рано та інвестувала мудро, тому в 50 вона вперше в житті досягла матеріальної стабільності. Вона впевнена що немає нічого неможливого. Просто над цим треба працювати.

2. Почніть піклуватися про своє здоров'я прямо зараз

«Ваш розум вважає, що ваше тіло на 10-15 років молодше за свій реальний вік. Ваше здоров'я буде йти швидше, ніж ви думаєте, але ви цього навіть не помітите», - Том, 55 років.

Ми всі знаємо, що треба дбати про своє здоров'я. Ми знаємо, що потрібно правильно харчуватися, більше спати, займатися спортом, і так далі, і тому подібне. Але думка старших читачів, як і у випадку з пенсійними накопиченнями, була одностайною: станьте здоровим зараз і залишайтеся таким до старості. Про це сказав практично кожен з тих, хто написав мені: те, як ви ставитеся до свого тіла, має кумулятивний ефект.

Ваше тіло не ламається раптово, воно непомітно руйнується протягом багатьох років. Зараз у вас є десятиліття, щоб уповільнити цю поломку.

І це була не просто порада «їсти побільше овочів». Хворі на рак, що перенесли інфаркт та інсульт, діабетики та гіпертоніки в один голос твердили мені: «Якби я міг повернутися назад, я б почав правильно харчуватися і займатися спортом без зупинки. Раніше я знаходив собі виправдання, але ще не уявляв наслідків».

3. Не витрачайте час на тих , хто погано ставиться до вас

«Вчіться говорити "ні" людям, які діями і зобов'язаннями не приносять нічого цінного у ваше життя», - Хейлі, 37 років.

Після закликів піклуватися про здоров'я та фінанси, найпоширеніша порада звучала досить цікаво: читачам хотілося б повернутися назад і вибудувати більш чіткі межі в особистому житті, щоб проводити більше часу з хорошими людьми.

«Не терпіть людей, які відносяться до вас погано. Крапка. Не терпіть їх з фінансових міркувань. Не терпіть їх по емоційним причинам. Не терпіть їх заради блага ваших дітей або заради вашого власного блага», - Джейн, 52 роки.

«Не погоджуйтеся на посередніх друзів, роботу, любов, відносини і життя», - Шон, 43 роки.

Люди зазвичай борються з кордонами, щоб не образити чужі почуття, або вони потрапляють у пастку, бажаючи змінити іншу людину, сподобатися їй, змусити її змінити своє ставлення до себе. Це ніколи не працює. Насправді, все тільки стає гірше. Один з читачів мудро зауважив: «Егоїзм і особисті інтереси - це різні речі. Іноді доводиться бути жорстоким, щоб бути добрим».

У 20 років світ наповнений можливостями, і у нас так мало досвіду, що ми чіпляємося за людей, навіть якщо вони цього не заслуговують. Але до тридцяти років ми розуміємо, що хороші відносини важко побудувати, що в світі немає дефіциту людей, з якими варто дружити, тому немає причин витрачати час на тих, хто не допоможе вам на життєвому шляху.

4. Ставтеся добре до своїх близьких

Багато читачів порадили приділяти якомога більше часу сім'ї і друзям.

«Цінуйте тих, хто поруч. Ви можете повернути роботу або гроші, але ви ніколи не повернете втрачений час», - Анна, 41 рік.

«Трагедія відбувається в житті кожної людини, в колі кожної родини і друзів. Будьте тим, на кого інші зможуть розраховувати в такий момент. Я думаю, між тридцятьма і сорока починає відбуватися багато всякого лайна - а ви навіть і подумати не могли, що це трапиться з вами або вашими близькими. Батьки вмирають, подружжя вмирають, друзі розлучаються... Список можна продовжувати нескінченно. Ви не уявляєте , як важливо в важкий час просто бути поруч з людиною, вислухати, не осудити», - Ребекка, 40 років.

5. Ви не можете мати все - зосередьтеся на декількох по-справжньому важливих речах

«У житті все будується на компромісі. Вам доведеться відмовитися від одного, щоб отримати інше. Змиріться з цим», - Елдрі, 60 років.

У 20 років у нас багато ілюзій. Нам здається, що у нас є весь час у світі. Я сам думав раніше, що мій сайт буде всього лише одним з багатьох занять. Чи міг я знати тоді, що більшу частину десятиліття я витрачу на те, щоб стати компетентним тільки в цій області. Тепер, коли у мене є всі потрібні компетенції, я люблю те, що роблю, навіщо мені кидати все це заради чогось іншого?

«Одним словом: сфокусуйтеся. Ви зможете домогтися в житті більшого, якщо зосередитеся на чомусь одному і будете робити це дуже добре», - Еріксон, 49 років.

Кілька людей відзначили, що більшість людей випадково вибирає собі кар'єру на рубежі двадцятиріччя, і, як і майже всі наші рішення в цьому віці, вибір виявляється невірним. Потрібні роки для розуміння того, що у нас виходить добре і що нам подобається робити. Найкраще сфокусуватися на наших сильних сторонах і доводити їх до максимуму протягом життя, ніж робити багато справ наполовину.

«Я б порадила собі тридцятирічній забути про те, що думають інші, і визначити свої природні переваги, свої захоплення і будувати життя навколо них», - Сара, 58 років.

Для багатьох людей це означає великий ризик - знищення кар'єри, втрата рівня доходів, до якого вони звикли... Все це приводить нас до наступного пункту.

6. Не бійтеся ризикувати, ви все ще можете змінитися

«Більшість тридцятирічних вважає, що потрібно дотримуватися обраного шляху, але насправді ніколи не пізно почати все спочатку. За минулі десять років я бачив людей, які жалкували тільки про те, що залишили все як є, хоча і вважали це неправильним. Це такі швидкі десять років життя, коли дні перетворюються на тижні, а тижні - в роки. У 40 років вони виявляють себе в кризі середнього віку з розумінням того, що вони нічого не зробили для вирішення проблеми, про яку були обізнані 10 років тому», - Річард, 41 рік.

«Найбільше я шкодую про те, чого не зробив», - Сем, 47 років.

Багато читачів помітили, що суспільство вимагає від нас до тридцяти років «визначитися» - з кар'єрою, сімейним і матеріальним становищем і так далі. Але це зовсім не обов'язково. Десятки читачів благали, щоб соціальні очікування від «дорослої людини» не заважали вам ризикнути і почати з нуля.

«Мені скоро виповниться 41, і я б сказала собі тридцятирічній: ти не повинна відповідати ідеалам, в які не віриш. Керуй своїм життям, не дай їй управляти тобою. Не бійся поставити на карту все, у тебе є сили, щоб почати заново», - Ліза, 41 рік.

Кілька читачів скоїли серйозні зміни в кар'єрі в 30 років і були щасливі. Один залишив прибуткову роботу військового інженера, щоб стати вчителем. Двадцять років по тому він назвав це рішення одним з кращих у своєму житті. Коли я поставив питання про це своїй матері, вона відповіла: «Якби тільки я могла мислити трохи менш стандартно. Твій батько і я склали щось на зразок плану: спочатку те, потім інше, третє... Тепер я розумію, що цього не потрібно було робити. Ми були занадто обмеженими у своєму мисленні і способі життя».

«Менше страху. Менше страху. Менше страху. Мені майже 50, і я тільки зараз вивчила цей урок. Страх заподіював величезний збиток моєму життю в 30. Він негативно вплинув на мій шлюб, мою кар'єру, мою самооцінку. Я винна в тому, що турбувалася про думку інших людей про мене. Думала, що провалюся. Хвилювалася про наслідки. Якби я могла пережити цей час знову, я б ризикувала більше», - Аїда, 49 років.

7. Ви повинні продовжувати рости і розвиватися

«Є тільки дві речі, які ви ніколи не зможете повернути, одного разу втративши - ваше тіло і ваш розум. Більшість людей перестають рости і працювати над собою після двадцяти. У 30 вони занадто зайняті, щоб турбуватися про самовдосконалення. Але якщо ви один з небагатьох, хто продовжує вчитися, розвивати мислення і піклуватися про своє психічне і фізичне здоров'я, в 40 ви будете на світлові роки випереджати ровесників», - Стен, 48 років.

Звідси випливає, що якщо людина може - то повинна - продовжувати змінюватися в свої 30, то їй необхідно працювати над собою, щоб ставати краще. Багато читачів говорили, що сісти за парту в 30 років - краще рішення, яке вони прийняли в житті. Деякі відвідували додаткові семінари і курси, хтось почав свій перший бізнес або переїхали в інші країни.

«Вашою метою номер 1 має стати прагнення стати кращим чоловіком, партнером, батьком, другом, колегою і т.д. - Іншими словами, рости як особистість», - Емілія, 39 років.

8. Ніхто не розуміє, що він робить. Звикніть до цього

«Якщо ви ще не померли - ментально, емоційно і соціально - ви не можете передбачити своє життя на п'ять років вперед. Все відбуватиметься не так, як ви очікуєте. Так що просто перестаньте. Перестаньте планувати наперед, зациклюватися на тому, що відбувається зараз, тому що це все одно зміниться. Подолайте бажання контролювати протягом вашого життя. Правда, на щастя, полягає в тому, що ви можете використовувати купу шансів і нічого не втратити: не можна втратити те, чого у вас ніколи не було. Крім того, в більшості випадків почуття втрати - просто плід вашої уяви. З часом це проходить», - Томас, 56 років.

Коли я підводив підсумки свого двадцятиріччя, одним з важливих уроків було «ніхто не розуміє, що він робить». Тепер же я зрозумів, що це правило працює і пізніше - по суті, воно працює все життя.

«Майже все, що ви зараз вважаєте важливим, здасться несуттєвим 10 або 20 років потому. Це нормально. Це називається "зростання". Просто спробуйте пам'ятати про те, що себе не варто сприймати надто серйозно», - Саймон, 57 років.

«Всупереч відчуттю власної невразливості протягом цього десятиліття, ви, як і ніхто інший, не можете знати, що насправді станеться. Хоча це турбує тих, хто звик до сталості та безпеки, але насправді ви станете вільними, як тільки приймете цю просту істину: все змінюється. Так, будуть і важкі часи. Не намагайтеся уникнути їх і заглушити біль. Печаль приходить в життя кожного, в чиїх грудях б'ється живе і гаряче серце. Пишайтеся цим. Просто потрібно намагатися бути добрішими до себе і оточуючих - зрештою, це всього лише гарна подорож, і в наших силах зробити її кращою і приємнішою», - Прю, 48 років.

«Мені 44, і я б хотіла сказати тридцятирічній собі, що в 40 моє життя все так само буде заповнене дурними речами, різноманітними, але - дурними. Так що, тридцятирічна я, не суди надто суворо. Ти поки ще нічого не знаєш. І це добре», - Ширлі, 44 роки.

9. Вкладайтеся у вашу сім'ю - воно того варто

«Проводьте більше часу зі своїми батьками. Відносини змінюються, коли ви дорослішаєте, і тільки від вас залежить, якими вони стануть. Батьки завжди будуть бачити в вас дитину, поки ви не покажете їм себе як самостійну дорослу людину. Всі старіють. Всі вмирають. Використовуйте час, що залишився для того, щоб насолоджуватися спілкуванням зі своєю сім'єю», - Кеш, 41 рік.

Я був вражений кількістю порад про сім'ю і силою цих порад. У цьому десятилітті сім'я стала важливою темою, яка торкнулася мене з обох сторін. Ваші батьки старіють, і ви повинні продумати, як ви будете вибудовувати відносини з ними в якості дорослої людини. Також ви повинні задуматися і про створення власної сім'ї.

Більшість читачів погодилися з тим, що настає час забути всі образи і розбіжності з вашими батьками. В одному з листів я прочитав наступне: «Ви занадто старі, щоб звинувачувати батьків у своїх недоліках. У 20 років ви могли просто втекти з дому. Але в 30 ви вже повинні чинити по- дорослому. Серйозно. Будьте вище цього».

Але тоді виникає ще одне питання: заводити дитину чи ні?

«У вас немає часу. У вас немає грошей. Вам треба спершу побудувати кар'єру. Діти поставлять хрест на вашому звичному житті. Та годі! Діти - це прекрасно. Вони роблять вас кращими в усіх відношеннях. Вони штовхають вас за межі ваших можливостей. Вони роблять вас щасливими. Не відкладайте народження дітей. Якщо вам 30 і ви не зробили цього раніше, то зараз саме час», - Кевін, 38 років.

«Час ніколи не буде "відповідним" для появи дітей, тому що ви не зрозумієте, що це, поки не спробуєте. Якщо у вас хороший шлюб, постарайтеся завести їх якомога раніше, ви отримаєте багато радості», - Сінді, 45 років.

Згода між подружжям є, очевидно, основою будь-якого шлюбу, якщо, звичайно, ви будуєте здорові відносини з правильною людиною (якщо ні - дивіться пункт 3).

Але ось що цікаво, я отримав багато і таких листів:

«Все, що я дізнався за останні 10 років, - це бари, жінки, пляжі, коктейлі, поїздки в різні міста... У мене не було ніякої відповідальності, крім роботи. Але я проміняв би все це на хорошу жінку, яка любила б мене по-справжньому... на сім'ю. Я б додав, що краще створити сім'ю, ніж дбати лише про успіхи на роботі. Я ще отримую задоволення від життя, але іноді на вечірці я відчуваю себе хлопцем, який продовжує ходити до школи після того, як закінчив її. Я бачу закоханих людей навколо. "Всі" в моєму віці вже вступили в перший або навіть другий шлюб! Всім моїм одруженим друзям здається, що бути холостяком круто, але я б нікому не порадив вибирати таке життя», - анонім, 43 роки.

«Я б сказала собі перестати вічно шукати відповідну партію і зупинитися на відносинах з кимось із тих хороших, добрих хлопців, які дійсно дбали про мене. Тепер я самотня і відчуваю, що вже пізно міняти це», - Фара, 38 років.

З іншого боку, кілька листів показали другий бік медалі:

«Ви не зобов'язані заводити сім'ю і дітей, якщо не хочете цього. Те, що робить щасливим одного, то не робить щасливим всіх. Я вибрав самотність і досі живу щасливим і повноцінним життям. Робіть тільки те, що самі вважаєте правильним», - анонім, 40 років.

Отже, не всі визнали наявність сім'ї абсолютно необхідним для щастя, але більшість вважають, що все-таки варто вкладатися в сімейні стосунки, якщо вони складаються розсудливо і гармонійно.

10. Будьте ласкаві до себе і поважайте себе

«Будьте трохи егоїстичні і робіть щось хороше для себе кожен день, щось нове - кожен місяць і щось приголомшливе - кожен рік», - Ненсі, 60 років.

Ця порада рідко була основною, але була присутня в кожному листі в тій чи іншій формі: ставтеся до себе краще. Ніхто не дбатиме про вас так, як ви самі. Життя - непроста штука, тому навчіться любити себе зараз. Потім це буде набагато складніше.

Багато читачів використовували старе кліше: «Не надавайте надто багато уваги дрібницям». Шістдесятилітня Елдрі мудро зауважила: «Коли ви стикаєтеся з проблемою, запитайте себе, чи буде це важливо через 5, 10 років? Якщо ні, витратьте на неї кілька хвилин і відпустіть». Мої читачі вважали важливим уроком навчитися приймати життя у всьому його різноманітті.

Тому я закінчу цитатою пятидесятивосьмирічного Мартіна:

«Коли мені виповнилося 40, мій батько сказав, що мені сподобається бути сорокарічним, тому що в 20 ви думаєте, що знаєте все, в 30 розумієте, що це не так, а в 40 можете розслабитися і просто приймати світ таким, який він є. Зараз мені 58, і я розумію, що батько був правий».

Марк Менсон

фото: група ТРИВА - Владимир Воробьев, Владимир Соколаев и Александр Трофимов

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1680 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 el_Chupacabra • 03:29, 09.04.2014 • url
Вчасно...
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.224.89.34
Браузер:

Cайт живе: