rss · Понеділок, 26.10.2020, 10:40

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

26.05.2010 03:33

10 помилок індустрії високих технологій.

Чому деяким найбільшим угодам у світі високих технологій не судилося відбутися, а найперспективніші продукти так і залишаються лише у планах? Тому, що відповідні люди і компанії або не усвідомлювали що упускають, або ж не змогли вгадати подальшого розвитку подій. Якби деякі обставини склалися по-іншому, можливо, сьогодні ми не знали б ні Apple, ні Microsoft. 

А лідером пошукової індустрії - залишивши Google далеко позаду - був би Yahoo. Цю статтю ви б читали на комп'ютері марки Xerox, використовуючи сервіс CompuServe і слухаючи улюблену музику через RealPod. Кажуть, всі ми розумні заднім числом. Скориставшись можливыстю подивитися на вже минулі події, ми склали список найбільш прикрих втрачених можливостей у історії високих технологій. 

1. Yahoo втратила Facebook

У 2006 році Facebook'у було два роки і більшість вважала, що ця соціальна мережа - всього лише віртуальна пісочниця для дітей з престижних університетів. У світі соціальних мереж 8 мільйонів користувачів Facebook'у були краплею в морі стомільйонних зареєстрованих на MySpace. Тому, коли Yahoo запропонувала купити дітище Марка Цукерберга (Mark Zuckerberg) за кругленьку суму в 1 млрд доларів - майже в два рази більше того, що Руперт Мердок (Rupert Murdoch) віддав в 2005 за MySpace - всі твердили Марку брати гроші, не роздумуючи. Так і сталося: у червні 2006 року Yahoo і Марк підписали контракт. Пізніше Yahoo опублікувала дані про незадовільний стан своїх фінансів і буквально за ніч її акції звалилися на 22%. Тодішній CEO компанії Террі Семел (Terry Semel) в якості контрзаходу скоротив суму угоди до 800 мільйонів доларів. Цукерберг відмовився. А двома місяцями пізніше, коли Yahoo повернулася до початкових умов, було вже надто пізно. Сьогодні Facebook може похвалитися 250 мільйонами користувачів, а його вартість за самим грубими оцінками - і в залежності від того, хто оцінює - становить від п'яти до десяти мільярдів доларів. Минуло три роки, а Yahoo, змінивши двох директорів, все так само бореться за виживання. 

2. Real Networks завернула iPod 

Люди думають, що iPod придумав Стів Джобс (Steve Jobs). Звичайно, це не так. Просто саме він погодився на пропозицію Тоні Феделла (Tony Fadell), якому восени 2000 року відмовила компанія Real Networks, не оцінивши його ідею створити новий тип музичного плеєра (як, втім, і колишній роботодавець Феделла - компанія Philips). До того часу MP3-плеєри вже давно були повсюди, однак, концепт Феделла дещо відрізнявся від стандарту: менші розміри, більш тонкий корпус і система доставки контенту, яка дає меломанам простий спосіб наповнення плеєра новою музикою. Стів Джобс, до речі, відомий участю в просуванні дизайну плеєрів iPod. Сьогодні та система доставки контенту відома під ім'ям «iTunes», а компанії Apple належать майже 80% ринку цифрової музики. Тоні Феделл пропрацював у підрозділі, що розробляє iPod, до листопада 2008 і пішов. Real Networks все так само виробляє плеєри, але її доходи навряд чи можна порівняти з тим, що Apple отримує тільки з iTunes. 

3. Sony і Toshiba вирішили не приходити до згоди про єдиний формат дисків. 

Небагато війн форматів обійшлися їх учасникам так само дорого, як битва форматів дисків високої роздільної здатності. В одному кутку рингу стояла Sony з її форматом Blu-ray, а в іншому - Toshiba з HD DVD. Починаючи з 2002 суперечки між двома супротивниками не вщухали: кожен привертав на свій бік союзників на підтримку саме його формату. У 2008 році Sony всадила ніж у спину противника, «умовивши» за 400 млн. доларів одного з найбільш значущих прихильників HD DVD - компанію Warner Brothers Studios - тепер підтримувати Blu-ray. Цікаво, що в середині дев'яностих ті ж дві компанії змагалися за різні відео-формати. Тоді питання вдалося владнати, об'єднавши кращі риси обох форматів. У результаті вийшов Digital Versatile Disc (універсальний цифровий диск) або DVD. Втративши можливість створити єдиний формат дисків високої роздільної здатності, обидві компанії зазнали значних втрат. А об'єднавши зусилля в 2002 році, сьогодні можна було насолоджуватися пануванням дисків високої роздільної здатності на ринку носіїв відеопродукції. Проте сьогодні на 10 проданих DVD-дисків припадає 1 диск формату Blu-ray, а майбутнє належить потоковому відео та систем доставки відео за запитом. 

4. Microsoft, а не Digital Research

А це класичний приклад. У 1980 році, коли IBM була в пошуках якогось розробника дискової операційної системи для нового персонального комп'ютера IBM, вибір був аж ніяк не на користь Microsoft. Насправді, ніхто інший, як Білл Гейтс підказав «Блакитному гігантові» IBM спробувати щастя з Гері Кілдаллом (Gary Kildall) з компанії Digital Research, що вже був автором операційної системи CP/M для мікро-ЕОМ. За легендою Кілдалл не став розглядати пропозицію IBM тому що йому було потрібно на літак. Але в дійсності справа була так: Гері Кілдалл відлітав на зустріч з іншим замовником, а його дружині були доручені переговори з IBM. Не вважаючи пропозицію IBM вигідною, Дороті відправила представників компанії геть. «Блакитний гігант» знову звернувся до Гейтса. Той зі своїм партнером Полом Алленом (Paul Allen) моментально видав MS-DOS, в основі якого лежала розробка Тіма Патерсона (Tim Paterson) QDOS (від англійського Quick and Dirty Operating System або «ОС на швидку руку»), сама зроблена на базі CP/M. У результаті IBM почала постачати покупцям їх першого персонального комп'ютера і MS DOS (за 60 доларів), і одну з версій CP/M (за 240). Вижив менш дорогий продукт. До створення DOS найбільшою розробкою Microsoft були різні версії засобів програмування мовою «Бейсік». А після DOS ... ну ви знаєте, що було після. Але хто знає, стала б Microsoft тією компанією, яку ми знаємо без контракту з IBM? 

5. Xerox йде в іншому напрямку

І ще одна класична історія. Більше ніж за 10 років до появи комп'ютерів під Macintosh і Windows і навіть задовго до мікрокомп'ютерів MITS Altair, жив-був Alto - перший в світі комп'ютер з віконним інтерфейсом користувача. У цієї розробки компанії Xerox була миша, можливість підключення до локальної мережі і «візівіг» (влаштований за принципом «що бачиш, те й отримуєш») редактор текстових документів. Але в далекому 1973 ринку персональних комп'ютерів ще не було і тому Xerox зовсім не знав, що робити з Alto. Компанія здійснила кілька тисяч таких комп'ютерів, які знайшли своє місце в університетах. За легендою, в 1979 році Стів Джобс відвідав дослідницький центр корпорації Xerox в Пало-Альто, а потім багато рис Alto були втілені в «яблучних» комп'ютерах Lisa і Mac. Невдовзі в Xerox усвідомили помилку і почали компанію по просуванню графічної робочої станції Xerox Star, в основі якої лежали розроблені для Alto технології. Проте сказати, що було пізно - нічого не сказати. Далі: ще п'ять прикрих помилок, включаючи історії Napster, CompuServe, і Craigslist.

6. Індустрія звукозапису йде по накатаному 

Можливо ні в якій іншій індустрії, як в музичній, не можна нарахувати стільки втрачених можливостей. У 1999 році файлообмінна мережа Шона Феннінга (Shawn Fanning) Napster відкрила людям світ неймовірно легкого обміну музикою у режимі реального часу. Компанії звукозапису моментально подали на Napster до суду за посібництво в порушенні авторських прав. Потім CEO компанії Napster Хенк Баррі (Hank Barry) звернувся до представників музичної індустрії з пропозицією поширювати музику в його мережі за принципом радіомовлення - і виплачувати виконавцям гонорари. Цей заклик так і не був почутий. Користувачі Napster'а швидко мігрували в інші P2P-мережі (наприклад в Gnutella і Grokster), а музичні «пірати» стали головним ворогом Американської асоціації звукозапису. У 2000 році сайт МР3.соm запустив сервіс, що дозволяє користувачам завантажувати пісні з особистих CD-колекцій і поширювати їх будь-якому іншому користувачеві. Компанії звукозапису подали на сервіс до суду за пособництво в порушенні авторських прав і в підсумку виграли. Сервіс MР3.соm продали і змінили бізнес-модель. Згадаймо також процеси Американської асоціації звукозапису проти Grokster, Morpheus, Kazaa і кількох десятків тисяч музичних «піратів». Звичайно, сьогодні в світі цифрової музики переважає продаж підписки на музичний контент і потокові сервіси типу Pandora. А якщо б монстри ринку звукозапису об'єдналися з Napster, MР3.соm або іншим провайдером подібним ресурсом, замість того, щоб з ними судитися, сьогодні контролювати продаж цифрової музики могли б саме вони і проблема піратства вже не стояла б так гостро. 

7. CompuServe: упущена можливість захопити лідерство в мережі

Подивіться на сьогоднішній Інтернет і ви побачите мережу, заповнену інтерактивними ресурсами та соціальними мережами, повними створеного користувачами контенту. Можна сказати, що це всього лише більш пригладжена версія ресурсу CompuServe, запущеного десь у 1994 році. Однак замість того, щоб стати лідером в області нових мережевих технологій, CompuServe програв сутичку AOL і її 50 млрд. «безкоштовних» CD. Як пише Кіп Грегорі (Kip Gregory) у своїй книзі «Як знайти клієнтів у світі Інтернету» (Winning Clients in a Wired World), на початку 1990-х років інформаційна служба CompuServe являла собою «вражаючий набір переваг, до яких іншим було ще крокувати і крокувати: база відданих клієнтів, величезну кількість інформації про їх переваги, найцінніша база знань і практично повна відсутність конкурентів». «Причина, за якою сервіс виявився незатребуваним... швидше за все, крилася в небажанні вкладати гроші в ці переваги, щоб потім їх монетизувати». Потім з'явилася компанія AOL і запропонувала єдині безлімітні тарифи (як альтернатива погодинними розцінками CompuServe) і простий інтерфейс, доповнивши їх агресивним маркетингом CD-дисків. Компанії, які раніше користувалися форумами CompuServe перейшли в Інтернет, технології якого форуми CompuServe підтримували погано. У 1997 році AOL купила CompuServe і, в підсумку, у кінці минулого червня CompuServe канула в Лету. За словами Грегорі Кіпа, причиною невдачі CompuServe була не одна упущена можливість, а ціла їх серія. «Я вважаю, що доля [CompuServe] може послужити уроком про те, як можна поховати гарну ідею». 

8. Craigslist: газети не змогли розгледіти грізне знамення

Газети «вмирають», але і ще швидше зникають газетні оголошення. І «знаряддя їх вбивства» всі вкладають у руки ресурсу Craigslist. Більшість звинувачує цей в основному безкоштовний сервіс для розміщення рекламних оголошень в тому, що саме він вибив грунт з-під ніг у традиційних рекламних оголошень, які годують газети вже багато років. У 2005 році тематичні оголошення принесли понад 17,3 млрд. доларів власникам газет і журналів. З того часу частка таких ресурсів як Craigslist (а також Amazon, eBay і Google) на ринку, як мінімум, подвоїлася (за даними Pew Research Center), в той час як частка традиційних тематичних рекламних оголошень стала вдвічі менше. Якщо б тоді, у 2005 році, коли тематичні рекламні оголошення ще домінували на ринку, консорціум газет купив Craigslist, ситуація могла скластися зовсім інакше. Однак для цього їм потрібно було спочатку вмовити на угоду творця Craigslist Крейга Ньюмарка (Craig Newmark). У січні 2008 року в інтерв'ю виданню InfoWorld Ньюмарк заявив, що роль його компанії в «смерті» газетної індустрії сильно перебільшена - і не в останню чергу самими газетами. «Мені здається, найбільша проблема газет сьогодні - це факти», - зауважив Крейг Ньюмарк. 

9. Google в часи, коли не було Google

У середині 1990-х років найпросунутішою пошуковою машиною була не система Yahoo, Alta Vista, Lycos або Hot Wired. Це була Пошукова система Open Text. Як і Google сьогодні, Open Text прославилася своєю швидкістю, точністю і всеосяжність. У 1995 році власники компанії Open Text стверджували, що їхня система проіндексована кожне слово в майже 5 мільйонів документів, з яких складалася тодішня всесвітня павутина. У тому ж році Yahoo впровадила технологію пошуку Open Text в свої сервіси. Але після двох років спільної роботи з Yahoo Open Text вирішила відмовитися від розвитку своєї технології пошуку і перейшла до роботи над системами управління корпоративним контентом. А роком пізніше на сцену вийшов Google. Упущена можливість? Швидше за все, в Open Text просто недооцінили потенціал пошукових систем. «Якщо щось і виділяє Open Text з ряду пошукових систем свого часу, так це те, що їм вдалося створити технологію пошуку, найбільш схожу на застосовувану Google», - зазначає консультант зі зв'язків з громадськістю Стів Паркер (Steve Parker), який працював над рекламою запуску технологій пошуку Open Text в Yahoo. «Google вийшов на ринок, відстаючи від індустрії на три роки, і було просто необхідно подумати, чи будуть вони вкладати кошти ще швидше і чи вистачить їм часу обійти лідера. Якщо б ситуація на ринку склалася інакше, то цілком можливо, що опинився б на іншій позиції ». 

10. Microsoft врятував «яблуко» 

10 років тому в Apple були великі труднощі. Продажі Mac'ів впали. Їх потіснили більш дешеві клони виробництва Power Computing і Radius. Компанія зазнавала фінансових труднощів, вартість акцій Apple на біржі була на рівні 5 доларів, а керівництво компанії шукало нового CEO на місце Джила Амеліо (Gil Amelio). У цій ситуації Apple несподівано отримує необхідне фінансове вливання в розмірі 150 млн. доларів із самого несподіваного джерела - від Microsoft. Крім того, Microsoft обіцяє продовжити розробку свого пакету офісних програм для MacOS. Переговорами займався Стів Джобс - майбутній консультант Apple, якого обсвистали на конференції Macworld Expo, коли він оголосив про угоду. Через деякий час Джобс зайняв пост «тимчасового» CEO Apple. А що сталося потім, ми всі прекрасно знаємо. Що було б, якби Microsoft дала Apple затонути? Ми б качали музику на наші WinPhone через WinTunes, а ринок онлайн-музики і фільмів відчував застій, або того гірше - контролювався б Голлівудом. І, можливо, ми б усі з нетерпінням чекали появи кращої альтернативи ОС Windows.
Категорія: Новини технологій · Переглядів: 1573 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 2
avatar
1
1 el_Chupacabra • 10:31, 26.05.2010 • url Матеріал
Quote
Ми б качали музику на наші WinPhone через WinTunes

А ось тут мене аж передьорнуло - уявив собі мєлкомягкого володаря світу...
avatar
0
2 mr_smith • 10:52, 26.05.2010 • url Матеріал
Випий валер"яни тепер :)
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.230.1.126
Браузер:

Cайт живе: