rss · Субота, 22.01.2022, 02:08

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

Довідкова інформація по смт Червоне

Список підприємств смт Червоне

Селище Червоне має цікаву історію

Засноване село у далекому 1737 році, статус селища міського типу має з 1938 року.

Площа Червоного, кількість населення

Площа на якій розміщено Червоне = 32,59 км², кількість населення 2 811 мешканців на момент перепису населення у  2007 році.

Відстань до обласного та районного центру

Селище Червоне розташоване в 50 км від обласного центру м. Житомир, та 15 км кілометрах від районного центру м. Андрушівка.

Найближчі залізничні станції

19 км від залізничної станції Чорнорудка.

Область та район

Селище Червоне знаходиться в Андрушівському районі, Житомирської області.

Населення

За даними на 2007 року кількість жителів Червоного складає 2811 мешканців.

Територія

Червоне займає площу в 32,59 км?

Кількість і довжина вулиць

У смт Червоному нараховані 37 вулиць (у тому числі провулки.)

Щільність населення

У селищі Червоне на 1 квадратному кілометрі проживає 91,250 осіб/км?, що більше середніх показників по Житомирській області.

Найближчі великі міста

Селище Червоне знаходиться в 45 км від м. Бердичів.

Коротка характеристика і візуальне враження про селище

Колись селище Червоне було індустріальним селищем, де працювали два великих заводи – цукровий завод та спирт-завод, велика пекарня, яка пекла хліб для району, підприємство по виробництву ковбасних виробів та безалкогольних напоїв. В селищі були сільськогосподарські підприємства, відгодівельні комплекси, автотранспортні підприємства, пожежна бригада з автопарком. На даний момент половина підприємств не функціонує, інша половина належить комерційним структурам.

Сьогодні це відкрите невелике тихе містечко, з транзитним шляхопроводом. З усіх боків оточене річками та озерами, лісами та чорноземними полями. Корінне населення міста – працьовиті селяни.

Особливості будівництва житлових будинків

З початку 80-х років, в сільськогосподарсько-індустріальному селищі Червоне, будуються монолітно-цегляні одноповерхові та двоповерхові багатоквартирні будівлі для працівників сільськогосподарських підприємств та заводів. На даний момент будівництво в селищі не розвивається взагалі, натомість добре розвивається основний житловий сектор - приватний сектор (приватні одно-дво-три-поверхові будинки, дачі і т.д.)

Ринок праці та працюючі підприємства

Основою міста є два підприємства – спиртовий завод (зараз ЗПТ – завод продуктових товарів) та цукровий завод «Червонський цукровик». Спирт-завод наразі не працює, виробництво припинено. Цукровий завод функціонує, виробництво сезонне. Основні робочі місця сконцентровані в цукровому заводі. Також добре розвинені приватні підприємства (виробничі, торгівельні), які надають багато робочих місць в селищі.

Природа та екологія

Що стосується природи та озеленення селища Червоне, то ситуація тут відмінна. Є величезний дендрологічний парк заснований ще цукрозаводчиком Терещенком, ліси навколо селища в доступній віддаленості. А саме селище стоїть на річці Пустоха. Навколо селища та в самому селищі є велика кількість озер та річок, які створюють неповторну екосистему.

В річках та озерах водиться короп, окунь, щука, красноперка, вугор, товстолоб і карась, також можна впіймати раків. На річках та хвосах водяться бобри, які будують свої неповторні будинки. Екологічна ситуація досить хороша, так як тут немає шкідливих хімічних підприємств і великих транзитних доріг.

Дороги та перспективи їх будівництва

Однією з головних проблем в селищі жителі вважають стан його доріг на деяких вулицях. Або їх фактичну відсутність. Замість доріг ґрунтовки. Або засипані шлаком дороги, це підтвердило опитування, проведене на нашому порталі. Дороги сильно пошкоджені, багато ям, вибоїн, великі калюжі.

Всі вулиці селища сплановані, як дворові, лише одна вулиця є напів-повноцінною дорогою для автомобілів - це центральна вулиця Леніна. Для пішоходів не обладнано пішохідних доріжок взагалі. Плани міської адміністрації на рахунок ремонту доріг, не розголошуються з невідомих причин. Така інформація законом передбачена, як відкрита.

Пасажирський транспорт

У селище Червоне курсують автобуси від станцій Андрушівка, Житомир, Бердичів. Для зручності пасажирів, у 90-х роках створено невеличку автостанцію, що на даний час слугує людям укриттям від дощу.

Житлове питання

Хоч у селищі червоне практично немає побудованих соціальних житлових комплексів, але поодинокі забудови зводяться з достатньою регулярністю. Приблизна ціна на 1-кімнатну квартиру в двоповерховому житловому будинку складає 5 тисяч у.о і більше., на 2-кімнатну - 10 тис. у.о. і більше. Ціна на приватні будинки від 2тисяч у.о. до 20 тисяч у.о. і більше.

Вартість оренди житла

Оренда квартири чи будинку в Червоному обійдеться в доступну суму, ціна встановлюється за домовленістю.

Медицина

У смт Червоне функціонує лікарня та поліклініка. Фінансування щороку зменшується. Все тримається на ентузіазмі працівників медичного закладу.

Освіта

У Червоному працює 1 загальноосвітня школа (Червоненська ЗОШ), два дитсадки. Також існує музична школа - школа мистецтв.

Торгівля і сфера послуг

У смт Червоне переважають невеликі «магазинчики біля будинку», МАФи на продуктовому ринку в центрі та в різних куточках селища, магазинів великих мереж супермаркетів України немає. Є декілька кафе, та один розважальний центр для молоді у бувшому приміщенні центрального універмагу, суть розваг – танці, випивка.

Культура, мистецтво та пам'ятки.

Для культурного проведення часу в селищі Червоне можна відвідати древній дендрологічний парк, історико-художній музей в середній школі, музей селище в цукровому заводі, де зібрані колекції старовинних виробів, інструментів, знахідок, артефактів пов’язаних з історією селища. Також в селищі є старовинний будинок-палац у неготичному стилі – палац цукрозаводчиків Терещенків. Побудовано палац 1851 році, унікальна архітектура привертає увагу туристів, подивитися на нього їдуть з усієї України та країн СНГ.

На даний час (з 1999р.) палац передано Житомирській єпархії УПЦ (Українській православній церкві московського патріархату), в палаці засновано жіночий монастир і туристів туди не пускають перелякані монашки, що викликає подив у туристів. Та багато несхвальних відгуків про таку «гостинність» в Інтернет просторі.

На жаль, ще один шикарний об'єкт, що залишився з терещенківських часів, та радянської перекваліфікації будівель, будинок культури в аварійному стані, приміщення розграбовано та пошкоджено вандалами. Це один з будинків який належав Терещенку і мав, за переказами, призначення житлового будинку чи то прислуги чи то гостей.

Розваги і відпочинок. Спортивні заклади

З розважальних закладів у Червоному, можна виділити один заклад чи то нічний клуб чи просто дискотека під назвою «Піраміда».

Згідно з опитуванням, проведеним на нашому сайті, 100% опитаних жителів хотіли б бачити в місті кінотеатри та театри, будинки культури, це проблема посідає одне з перших місць серед інших. Окультурюватися жителі їздять до великих міст.

У селищі ще у 80-х роках побудовано спорткомплекс, в ньому передбачено великий зал для міні-футболу, волейболу, баскетболу, гімнастичний зал, тренажерний зал, та інші. В даний час спорткомплекс не функціонує.

Телефонна номерна база,  Поштовий індекс

Поштовий індекс 13434, Код смт Червоне 04136. Номери починаються з цифри: 4, 2.

Географічні координати

Червоне знаходиться 49°58′0″ пн. ш. 28°52′0″ сх. д.

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 35.153.100.128
Браузер:

Cайт живе: