rss · Четвер, 21.10.2021, 08:48

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Shooler, lusi, el_Chupacabra  
Форум селища міського типу Червоне, Червоне - зробимо кращим » Тематичні форуми » Кіно, відео » Відео. Нехворощ. (Село Нехворощ. Гарний і квітучий край Андрушівщини.)
Відео. Нехворощ.
ShoolerДата: Неділя, 01.11.2009, 22:34 | Повідомлення № 1
Супермодератор
Група: Модератори
Повідомлень: 3529
х-статус:
Veni! Vidi! Vici!

Нехворощ — село Андрушівського району Житомирської області. Через село протікають річка Гуйва та річка Пустоха. Населення 1 297 осіб.

Історія села

Історична дата утворення містечка Нехворощ 1590 рік. Вважається, що воно існувало ще у ХІІІ-ХІУ століттях, але були знищені після ворожих нападів. У XVI ст. пустища знову заселяються і вже на початку XVII ст. фігурує як містечко з невеликим оборонним замком. На кінці XVIII ст. Нехвороща залишається королівським містечком, тому й підтримує підтверджувальні привілеї, які мали сприяти їх подальшому зростанню та розвитку. В привілеях зазначено і герби. Для Нехвороща привілей встановлений 17 лютого 1792 року.

Ці прівелеї згідно з реформаційним законом «Про вільні королівські міста в Речі Посполитій» було прийнято так званим «чотирилітнім» сеймом у Варшаві 18 квітня 1791 року. Цим законом передбачалося надання всім королівським містам статусу «вільних міст», територія в межах цих поселень ставала власністю міщан, вони отримували змогу висилати депутатів на сейм з правом голосу та ряд інших прав. Міські права призначалися не тільки містам, що зберегли самоврядування, але й тим, що втратили свої привілеї, а також поширювалися на новопосаджені міста та на приватні міста.

Крім затвердження самоврядування на Магдебурзькому праві, дозволялись ярмаркові торги та інші пільги. Обов'язковою нормою всіх міст стає надання герба, кольоровий малюнок якого фіксувався в грамоті. Копії усіх документів з аналогічними малюнками заносилися в записні книги. В періоді 1791-1792 рр. такі королівські привілеї одержали 99 міст.

Герб містечка Нехворощ

У фондах Головного архіву давніх актів у Варшаві, зберігаються документи записових книг. До них внесено копії привілеїв, встановлених у Варшаві від 4 листопада 1791 року до 16 червня 1792 для 25-х міст (в тому числі 22-х українських міст). Серед «дипломованих» тоді містечок було й два, що сьогодні перебувають у складі Житомирської області. Це королівські містечка Київського воєводства Романів та Нехвороща.

В книзі «Диплому» подано опис та малюнок герба. Це кольоровий малюнок круглої форми: у синьому полі осідланий коричневий кінь і коричневе дерево, по небу пливуть білі хмарки, внизу зелена трава.

Характерно, що переважна більшість привілеїв 1791-1792 років виставлена містам, розташованим вздовж тодішнього російсько-польського кордону та на прилеглих землях, це була, по суті, фіксація кордону. А централізоване надання гербів мало відігравати роль прояву «особистої ласки» та зовнішнього утвердження свого впливу на прикордонні землі.

Після другого (в 1793 р.) та третього поділу Польщі (в 1795 році), Правобережну Україну захопила Російська імперія і відбулося перезатвердження давніх і створення нових гербів міст Київщини. По-різному склалася доля гербів 1791—1792 років. Одні були перезатверджені або видозмінені російськими властями, а в конкретному випадку з Романовим та Нехворощею — зовсім втратили своє значення, оскільки містечка не набули відповідного адміністраторсьського статусу і занепали, перетворились на звичайні села.

Відомі люди

21 листопада 1927 року в селі народився Михайло Омелянович Андрійчук — заслужений художник України.

Миха́йло Омеля́нович Андрійчу́к (* 21 листопада 1927, село Нехворощ, нині Андрушівського району Житомирської області) — український графік. Член Національної спілки художників України (1964). Заслужений художник УРСР (1987).

http://uk.wikipedia.org/

Відео: by Aleksander NadoloshkoЯ - волк! И вожака хочу я трон.
Ведь жизнь имеет волчий нрав.
В ней справедливейший закон -
Кто всех сильнее тот и прав!


Повідомлення відредактовано Shooler - Неділя, 01.11.2009, 22:37
 
el_ChupacabraДата: Понеділок, 02.11.2009, 11:29 | Повідомлення № 2
Супермодератор
Група: Модератори
Повідомлень: 2933
х-статус:
Moskales Eunt Domus!!!

Дуже красиве село. Хто не був, раджу взяти велосипед та з"їздити.


Недаром самая страшная книга Стивена Кинга называется "IT"
チョパカバラ
 
DmitriyLEVДата: Вівторок, 03.11.2009, 20:39 | Повідомлення № 3
Авторитетний мешканець
Група: Модератори
Повідомлень: 592
х-статус:
Будуюся Я!!!!

Чесно кажучи я там Нехворощі не побачив...
Трава собака кіт та кінь. Де вулиці??? Хати??? Люди???


Перед тим як критикувати, зроби подібне, або повтори запропоноване!!!
 
mr_smithДата: Четвер, 05.11.2009, 18:12 | Повідомлення № 4
ADMIN
Група: Адміністратори
Повідомлень: 5112
х-статус:
You know what I mean?

Quote (DmitriyLEV)
Трава собака кіт та кінь. Де вулиці??? Хати??? Люди???
Не знаю, може Чорнобиль чи грип свинський...
А відео класне, про природу, з успіхом можна переназвати тему в червоненська флора і фауна.


Жираф - це кінь, виконаний за всіма вимогами замовника.
 
Форум селища міського типу Червоне, Червоне - зробимо кращим » Тематичні форуми » Кіно, відео » Відео. Нехворощ. (Село Нехворощ. Гарний і квітучий край Андрушівщини.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 35.173.35.159
Браузер:

Cайт живе: