rss · Субота, 23.09.2017, 17:39

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67
Сторінка 1 з 212»
Модератор форуму: Shooler, el_Chupacabra 
Форум селища міського типу Червоне, Червоне - зробимо кращим » Про Червоне » Маєте право » Майнові спори (поради(питання-відповідь))
Майнові спори
mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 20:49 | Повідомлення № 1
ADMIN
Група: Адміністратори
х-статус:
You know what I mean?

Вже більше року моя справа розглядається в Броварському районному суді . Об"єктом справи є поділ майна набутого у шлюбі- це квартира та гараж. Маю двух неповнолітніх дітей .Все майно було оформлене на колишнього чоловіка. В цій справі- я позивач. Була проведена експертна оцінка лише квартири у вересні 2008р.(за мій рахунок) . Гараж вже проданий. В січні 2009р. відповідач ініціював повторну експерну оцінку квартири у зв"язку з кризою і зміною цін на нерухомість. Суд виніс відповідну постанову .Але відповідач не оплатив експертну оцінку майна . До суду не з"являється. Суддя постійно переносить засідання. Розумію- справа спеціально затягується. Допоможіть. Що робити?

Якщо Ви вважаєте, що справа спеціально затягується суддею, то слід подивитися підстави для відводу судді. Так, відповідно до ст.20 ЦПК суддя не може брати участі в розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) під час попереднього вирішення цієї справи він брав участь у процесі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник; 2) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 3) він є членом сім'ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім'ї або близький родич цих осіб) сторони або інших осіб, які беруть участь у справі; 4) якщо є інші обставини, які викликають сумнів в об'єктивності та неупередженості судді. Якщо ви не впевнені в наявності підстав, то краще і не ініціювати відвід судді. Скоріше справа затягується вашим чоловіком, а тому слід подати заяву про забезпеченн позову (для того, щоб колишній чоловік не продав квартиру без вашего відома). Щодо переносу засідання, то це законно, бо була призначена експертна оцінка. Поки її не зроблять справа не рушіться з місця, тому, скоріше за все, вам прийдеться оплатити експертну оцінку. А потім вже ці витрати поділять між позивачем і відповідачем.

Жираф - це кінь, виконаний за всіма вимогами замовника.

mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 20:50 | Повідомлення № 2
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

Я прожив з дружиною на протязі 8 років і півроку ми живемо окремо. У нас є 2 доньки(7 років та 6 місяців). Ми не маємо права подати заяву про розлучення до суду поки молодшій доньці не виповниться 1 рік. Нещодавно дружина подала позов на аліменти. Чи можливо подання позову на аліменти до офіційного розлучення?
У нас склалася досить складна ситуація по розподілу майна. Батьки дружини 10 років тому, придбали квартиру в Україні (вони не є резидентами України), але оформили її на імя тітки дружини. В цій квартирі прописані моя дружина, діти та я. Також у шлюбі було придбане авто. Моя колишня дружина напротязі проживання у шлюбі не працювала, а отже сумісних коштів на придбання автомобілю не було.
Чи може дружина претендувати на автомобіль, якщо я не претендую на квартиру та інше спільне майно?

Щодо аліментів на дружину. Сімейний кодекс встановлює: дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного. Відповідно до ч.2 ст.75 СК право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу. Для призначення утримання необхідно наявність всіх трьох складових. Зокрема, непрацездатним вважається той із подружжя, який досяг пенсійного віку, встановленого законом, або є інвалідом I, II чи III групи. Отож, навряд дружина буде отримувати аліменти на себе (якщо вона дійсно не є інвалідом).

Щодо аліментів на дитину, то тут все безспірно і законно. Батьки повинні утримувати своїх дійтей. Незалежно від факту шлюбу та спільного проживання. Спільність проживання впливає талькі на поділ майна: ч.6 ст.57 СК: суд може визнати особистою приватною власністю дружини, чоловіка майно, набуте нею, ним за час їхнього окремого проживання у зв’язку з фактичним припиненням шлюбних відносин.

Щодо поділу квартири, то Ви не можете претендувати на неї, бо, по-перше, квартира придбана за гроші батьків, а не на спільно зароблені; по-друге, вона належить зовсім іншій особі (а не вам чи дружині). Щодо автомобіля, то відповідно до ч.1 ст.60 СК майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Отож, автомобіль є спільную сумісною власністю. При поділі майна суд виходить з принципу рівності часток, а том дружина може претендувати на половину автомобіля (автомобіль неділима річ, а тому Ви будете домовлятися на суді про те, хто отримає автомобіль у особисту власність, а хто отримує компенсацію.

mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 20:53 | Повідомлення № 3
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

Прописка в новой квартире
Добрый день, подскажите пожалуйста, мы с мужем приобрели квартиру в Киевской области и планируем там сделав ремонт, жить.
Но прописаны мы в квартире родителей в г. Киеве, где сейчас и проживаем.
После переезда на новую квартиру нам обязательно нужно прописываться в Киевской области или можно оставить всё как есть, и жить где хочется? Коммунальные услуги в новом доме всё равно оплачиваются по счетчику и согласно кв.м, а не в зависимости от прописанных людей? Не станет ли наша новая квартира без прописанных людей в ней объектом для прицельного внимания аферистов? Какие могут быть нюансы? Заранее спасибо.

Відповідно до ч.1 ст.6 ЗУ "Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання", громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Отож, виходячи з положень закону - необхідно. Але фактично цього можно не робити. Навіщо необхідно реєструватися? Щоб користуватися поліклінікаю за місцем проживання, військоматом, іншими службами, отримувати листи (які надсилають виходячи з офіційних даних про місце перебування особи), при застосованні різних правил (щодо визначення підсудності, отримання закордонних паспотрті) та інше. Щодо аферистів, то ніяких моментів не вбачається (от якщо б Ви там не мешкали і не були зареєстровані, то тоді вже можуть бути різні варіанта). На останнє зазначу, що, наприклад, в протоколі допросу свідка зазначають фактичну адрусу місця проживання, а не місце реєстрації; в позовних заявах зазначають як місце реєстрації, так і фактичну адрусу. Тому, можете не реєструватися, тим більше, що відстань невелика між фактичним місцем проижванням і офіційним місцем проиживання.

mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 20:55 | Повідомлення № 4
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

Я придбала у Приватбанка Модуль (кіоск з металокунструкцій). На руках маю такі документи:
- Договір куплі-продажу ( але куплі-продажу нежитлової будівлі-помилка Приватбанка, з підписом та печаткою, нотаріально непосвідчений так як продавалось рухоме майно)
- Наказ та служебна розписка на дозвіл продажу даного модуля на моє імя, на основі моєї заяви та хто має право підпису даного договору
- Акт прийому-передачі Модуля
- чек про оплату
- Акт виконаних робіт щодо рекунструкції Модуля ( при придбанні Приватбанком)
- Залишкова вартість
- Експертна оцінка як нерухомого майна
- Інвениарна справа з БТІ
- Довідка з БТІ з підписом та печаткою керівника БТІ, що нерухоме майно- банківський Модуль не має реєстрації

Я обклала його цеглою метр висотою без доволу міськвиконкому та маю бетонну основу.
До міськвиконкому надала заяву про виділення земельної ділянки під оренду, вони прислали мені лист про придявлення свідоцива на право власності, якого у мене не має, та знести кіоск.

Дану земельну ділянку вони надали рішення іншому заявнику ще в 2006 році, але договора на оренду вони недали, так як той ненадав технічних умов щодо конструкції свого майбутнього обєкта. Це мені було сказано неофіціально. Але він їх і ненадасть так як, 10 мерів ніхто немає право нічого будувати так як знаходиться піщивий комбінат ну і т.д.

Оренду недають ні з аукціона, бо тримають іншому заявнику вже 3 роли!, ні як.
Що робити подавати до суду, що б суд визначив за ким право власності на Модуль(неправильне оформлення договору купівлі, щоб Приватбанк дооформив на свідоцтво, та визначення який обєкт рухомий чи нерухомий, та що з орендою(відміна рішення бо вже 3 роки пройшло, а договору немає) ????

Як нерухомість не оформляються тимчасові споруди і споруди, які
не зв'язані фундаментом із землею (відповідно до Тимчасового положення про порядок реєстрації права власності на
нерухоме майно). У даному випадку модуль не зв*язан з землею фундаметом (тільки обкладен цеглою), а тому є рухомим майном. Право власності на модуль підтверджується вже укладеним договором купівлі-продажу. Щодо оренди, то тут має місце інтерес посадових осіб місцевого самоврядування. Що можно зробити? Через суд зобов*язати визнати рішення про надання "іншому" заявнику земельну ділянку в оренду незаконним (відсутність технічних умов щодо конструкції свого майбутнього обєкта; можливість порушення майбутніх правил забудови). А потім вже запропонувати свій проект.

mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 21:00 | Повідомлення № 5
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

Приватизація в гуртожитках
Я працюю в державному підприемстві , і проживаю (прописаний) в гуртожитку четвертий рік. Гуртожиток належить підприємству.Чи можу я приватизувати свою кімнату? Чи має право підприемство мене виселити в разі звільнення, при умові що іншого житла я немаю?

Щодо приватизації. Відоповідно до ч.1 ст.4 ЗУ "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків", громадяни, на яких поширюється дія цього Закону (громадяни, які на законних підставах тривалий час (не менше п'яти років) зареєстровані та фактично проживають у гуртожитках, призначених для проживання одиноких громадян або для проживання сімей, та не мають іншого власного житла), які проживають у гуртожитках, що є об'єктами права державної чи комунальної власності, мають право на приватизацію займаного житла у вигляді окремої кімнати (кількох кімнат, жилих блоків, секцій). Отож, Ви будете мати право на приватизацію через рік (коли проживете у гуртожитку не менше 5 рокі).

Щодо виселення. Відповідно до ст.132 ЖК, якщо Ви працюєте за строковим трудовим договором, то в разі звельнення у зв*язку з закінченням строку дії трудового договору, то Вас можуть звільнити без надання іншого житла. Якщо Ви працюєте за безстроковим трудовим договором, то Вас можуть виселити у разі звільнення за власним бажанням без поважних причин, за порушення трудової дисципліни або вчинення злочину. В інших випадках припинення трудових відносин виселення провадиться з наданням іншого житлового приміщення.

mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 21:02 | Повідомлення № 6
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

Розподіл земельних ділянок подружжя
При розподілі майна подружжя суд визнав право власності на зем.ділянки по 1/2 частині кожному з подружжя з огляду на те, що хоча акти власності оформлені на чоловіка, та в позовних заявах сторони включили їх як спільне майно подружжя. Чоловік подав апеляційну скаргу в якій просив визнати зем.ділянки його одноособовою власністю, хоча в першій інстанції вважав спільною сумісною. Апеляційний суд скасував рішення суду і задовольнив скаргу. Маю намір оскаржити це рішення у ВСУ. Та чи маю я право на даному етапі, якщо вже апеляція прийняла таке рішення, подати позов про визнання Акту на право власності не дійсним, з огляду на те, що фактично зем.ділянку отримувала я в користування (1989р.), в той час як чоловік був за кордоном, а в 1990р він оформив її на себе. Друга ділянка теж садівництво. І теж акт отримав безоплатно, хоча перша-0,11га, а друга- 0,12га. Будь ласка, порадьте, що треба зробити, щоб ділянки поділили.

Ви маєте право оскаржити рішення апеляційного суду. Але Ваш позов стосується не поділу майна, а вже про визнання акта недійсними, а тому слід звернутися знов до суду першої інстанції за місцем знаходження нерухомого майна. Щодо поділу майна: якщо земельні ділянки Ви отримували шляхом приватизації, то ВСУ виходить з того, що приватизовані земельні ділянки не є спільним сумісним майном подружжя. Пояснює так, що один з подружжя реалізував своє право на приватизацію, а інший ще може реалізувати своє право на приватизацію і теж отримати земельну ділянку. Тому якщо оба акта на землю (видані через приватизацію) отримані на ім*я Вашого колишнього чоловіка, то апеляційних суд виніс формально правильне рішення. Тоді треба оскаржувати вже видачу держ.акта на ім*я чоловіка, а потім вже за нововиявленими обставинами знов ділити майно.

mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 21:09 | Повідомлення № 7
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

Визначення вартості квартири через суд
Після смерті моєї бабці моя тітка (бабцина дочка) успадкувала 1/6 частину квартири, в якій проживає наша сім’я і решта якої (5/6) належать моїм батьку і матері. Тітка постійно проживає за кордоном. Ми хочемо відкупити тітчину частку, але не сходимося з нею у ціні. Нотаріус порадила звернутися до суду. Скажіть, будь ласка, як у такій ситуації суд визначає вартість квартири? Береться до уваги ринкова вартість чи та, що вказана у витягу з реєстру прав власності з БТІ? А якщо ринкова, хто її визначає?
Наперед дякую за відповідь!

Стаття 41 Конституції України зазначає, що право приватної власності непорушно. Власник розпоряджається майном на власний розсуд. Власник може бути позбавлений майна тільки за умови поперднього відшкодування і тільки якщо це необхідно для держваних або суспільних потреб. Суд не примусить її продати частку квартири. У даному випадку буде йтися про ст.365 ЦК, тобто

Право особи на частку у спільному майні може бути припинене за рішенням суду на підставі позову інших співвласників, якщо:

1) частка є незначною і не може бути виділена в натурі;

2) річ є неподільною;

3) спільне володіння і користування майном є неможливим;

4) таке припинення не завдасть істотної шкоди інтересам співвласника та членам його сім'ї.

Якщо ці умови не будуть наявні, то суд відмовить і не буде з*ясовувати навіть вартість майна. Суд постановляє рішення про припинення права особи на частку у спільному майні за умови попереднього внесення позивачем вартості цієї частки на депозитний рахунок суду. Вартість же цієї частки буде встановлюватися відповідно до ЗУ "Про оцінку майна і оціночну діяльність", тобто вартість визначить суб*єкт оціночної діяльність, який має відповідну ліцензію. При визначеннівартості він буде виходити з документів БТІ, фактичного стану нерухомого майна, місця знаходження, ринкових цін, поліпшень та інше.

mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 21:10 | Повідомлення № 8
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

Гаражний кооператив
Мій батько придбав гараж в кооперативі і хоче його приватизувати, що для цього необхідно? И ще один момент. Гаражному кооперативу (людям, що мають гаражі) одна фирма нав‘язує свої послуги і щомісяця вимагає плату за охорону гаражів, як можна позбавитись від такого примусового обслуговування? Якщо, необхідно зібрати підписи людей, що входять в кооператив, то як це повинно бути оформлено? Що необхідно зробити?

1) Член гаражного кооперативу, який повністю вніс свій пай за гараж, має право оформити свідоцтво про право власності на гараж. Дане свідоцтво оформляється в БТІ. Для його здобуття член кооперативу надає довідку з кооперативу, встановленого зразка, яку видає голова або бухгалтер, копію свідоцтва про реєстрацію кооперативу і копію виписки з єдиного державного реєстру, в якій вказані код ЕДРПОУ і місцеі місце розташування кооперативу, підписану головним бухгалтером кооперативу, рішення виконкому про створення гаражнкого кооперативу із списком членів кооперативу (Ф. И. О.), завірене печаттю і підписом бухгалтера, копію ІНН власника, копію паспорта. Якщо мало місце переуступання гаража (тобто продаж), то в цьому випадку потрібно надати протокол зборів кооперативу про виключення члена гаражного кооперативу і внесення до списку нового члена кооперативу.
Після того, як у вас на руках буде технічна документація на гараж, необхідно звернутися в Головне управління житлового забезпечення для отримання права власності на гараж.

2) Щодо нав*язливих послуг з охорони, то охорона повинна здійснюватись на основі договору про надання послуг з охорони. Договір укладає правління (голова) кооперативу з відповідною охорнною організацією. Якщо члени кооперативу проти, то необхідно повідомити про це правління (голову) кооперативу. Якщо голова не зверне на це уваги, то слід зібрати позачергові загальні збори кооперативу і простою більшістю (50%+1) прийняти рішення про розіравання договору. Для скликання позачергових зборів необхідна згода не менше 1/3 його членів (ЗУ "Про кооперацію).

mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 21:12 | Повідомлення № 9
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

узаконення незаконного будівництва
мною,була направлена позовна заява до суду про визнання права власності на два самочинно збудованні гаражі .в грудні 2008 року суд задовольнив мій позов і виніс рішення про визнанння за мною права власності на ці гаражі. Коли я звернувся до БТІ то там мені відмовили в реєстраціі права власності оскільки на схематичному плані ці гаражі вказані під літерами "В" і "Д", а в рішенні не вказанні ці літери. суд відмовляється внести доповнення в рішення тк в позові не було зазначено ціх літер. Іншіх гаражів на моєму земельному участку не має. Як мені тепер бути?

Дійсно, має місце типова бюрократична ситуація. Є декілка способів:
1) оскаржити рішення БТІ до суду і зобов*язати його зареєструвати гаражі;
2) подати новий позов до суду з більш повним викладенням позовних вимог;
3) подати ще раз заяву про укладення додаткового судового рішення або оскаржити ухвалу про відмову від укладення додаткового судового рішення. В данному випадку має місце п.2 ч.1 ст.220 ЦПК, тобто суд вирішив питання про право, але точно не вказав, яке саме майно передається у Вашу власність;
4) можливо як компроміс застосувати ст.221 ЦПК, тобто "якщо рішення суду є незрозумілим для осіб, які брали участь у справі, або для державного виконавця, суд за їхньою заявою постановляє ухвалу, в якій роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту."

mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 21:15 | Повідомлення № 10
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

Після розлучення була розділена двокімнатна квартира.Я отримав 1\4 частину з правом проживання в одній кімнаті.В другій кімнаті отримала право проживання моя колишня дружина та наша неповнолітня донька.З їхньої кімнати -вихід на балкон.Чи відноситься балкон до місць загального користування і чи маю я право проходу через їхню кімнату на балкон?

У даному випадку встановлено порядок користування приміщенням квартири за рішенням суду при поділі спільного майна подружжя. В рішенні суду повинно бути вирішено питання і щодо балкону. Якщо не зазначено нічого, то Ви не маєте право проходити на нього, бо кімната з виходом на нього закріплена за Вашою колишньою дружиною і відповідно Ви не можете без її згоди заходити на її приватну територію. (у рішенні не було зазначено про право проходу через кімнату). Тому, Ви можете скористатися ч.1 ст.221 ЦПК, а саме: якщо рішення суду є незрозумілим для осіб, які брали участь у справі, або для державного виконавця, суд за їхньою заявою постановляє ухвалу, в якій роз’яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту. Процесуальні питання можете подивитись у зазначеній статті. Отож, Вам слід звернутися до суду із заявою про роз*яснення судового рішення, де буде остаточно вирішено питання щодо балкону.

mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 21:17 | Повідомлення № 11
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

Что считается постоянным местом жительства?
В 2002 г. сын мужа,проживая в квартире в г.Н, поступает на очное отделение университета. В 2004 г. в г. К., я на себя и на него получаю 2 комн. квартиру, регистрируемся в ней оба, но он через 2 недели снимается с регистрации и уезжает снова в г.Н.и регистрируется снова в квартире отца, где имеет 1/3 часть после приватизации. Его отец в 2005 г. приезжает ко мне и я его регистрирую у себя. В 2007 г. я не выдержала скандалов и пьяных дебошей и мы развелись. В 2007 г. без моего согласия муж прописывает в эту квартиру своего сына на основании того, что он вернулся после учебы. Как быть? Ведь он же не писал в заявлении о снятии с регистрации, что выезжает на учебу? основанием для прописки послужило то, что он в ордере (и была предоставлена копия ордера, выданная исполкомом уже сейчас,хотя прошло столько лет и сам ордер потерял свою юр.силу) и справка о отм, что он обучался на дневном отделении в г.Н. Паспортный стол просто признал за ним право пользования этой квартирой! Вышел за пределы своих полномочий. Ответственный квартиросъемщик я, квартира государственная.И приватизировать мне ее бывший муж и его сын не дают: ни согласия, ни отказа от них я не дождусь.Что делать? Я подала админ.иск на паспортный стол - говорят, что "честь мундира" в суде не дадут замарать и я ничего не добьюсь. Теперь они меня вдвоем третируют, я милиция не хочет вмешиваться. На все мои заявления - одни отписки и пожелания разделить имущество.Какое? Квартиру? У них есть где жить(приватизированная квартира в г.Н), а у меня (в г.К.) - только то, что получила за 35 лет работы! Правда, их приватизация прошла в период нашего брака, но я в их квартире не была прописана. Могу я попробовать разделить часть доли мужа ? Что мне делать, подскажите, умоляю!!

Відповідно до ст.58 ЖК, на підставі рішення про надання жилого приміщення в будинку державного або громадського житлового фонду виконавчий комітет районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів видає громадянинові ордер, який є єдиною підставою для вселення в надане жиле приміщення. Ордер може бути видано лише на вільне жиле приміщення. Ви зазначили, що ордер виданий лише зараз. Якщо у ньому зазнчена сьогоденна дата, то Ваш позов задоволять, бо приміщення вже були зайнято Вами. Якщо Ви мали на увазі, що ордер надали лише зараз, а дата стара, то рішення суду прогнозувати з наведеного не можна. Отже, якщо дата стара ордера (як мабуть і є), то справка про навчання у денній формі слугає як поважна причина для збереження місця проживання тимчасово відсутнього наймача (сина чоловіка). І тут п.2 ст.71 ЖК, не на Вашу користь, бо визнає виїзд на навчання як поважну причину для збереження місця проживання. Отож, формально ніби правомірно зареєстрували. Але постає питання - хто видава цей ордер "заднім" числом. Оце і треба буде доказувати. Щодо "чести мундира", то це просто розмови. Адміністративни судочинство існує саме для того, щоб приймати рішення проти влади. Щодо поділу майна, то частку приватизованої квартири колишнього чоловіка Ви можете поділити. Це спільна сумісна власність подружжя. Але суд може і не визнати її за Вами якщо буде посилатися на підставі ч.6 ст.57 СК, суд може визнати особистою приватною власністю дружини, чоловіка майно, набуте нею, ним за час їхнього окремого проживання у зв’язку з фактичним припиненням шлюбних відносин. Отож, ситуація дійсно складна. В адміністративному провадження слід піднімати питання незаконності видачі ордеру і подавати позов про поділ частки приватизованої квартири колишнього чоловіка.

mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 21:21 | Повідомлення № 12
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

Передача майна
Як буде краще і дешевше передача майна від батьків до дітей.

Договір дарування. ч.2 ст.14 ЗУ "Про податок з доходів фіз. осіб", . Не підлягають оподаткуванню доходи як кошти або майно (майнові чи немайнові права), подаровані одним членом подружжя іншому, у межах їх частини спільної часткової чи спільної сумісної
власності, а такожбатьками дітям, у тому числі зачатим за життя та народженим після, і дітьми батькам, у межах їх частини спільної часткової власності згідно із законом.

mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 21:30 | Повідомлення № 13
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

Доведення виконання обов'язку в цивільному процесі
Доброго дня! Дякую Вам за створення цього сайту!
Виникла наступна ситуація. Особа К. орендодавець надав в оренду будинок особі С. (орендар). Орендар сплативши за декілька періодів перестав сплачувати орендну плату, прожив декілька місяців «на халяву» і звільнив будинок. Договір оренди був укладений в відповідній до законодавства формі, витримані всі істотні умови. Орендодавець подав до суду позов про примусове стягнення з орендаря орендної плати. В ході судового розгляду сторони підтвердили строк проживання та суму котру мав сплачувати орендар. Але, звісно, орендар каже, що він справно сплатив за всі місяці проживання, але орендодавець взагалі відмовлявся надавати йому розписки. Згідно з ЦПК - кожна з сторін повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. І тепер, посилаючись на цю статтю, СУДДЯ вимагає, щоб орендодавець довів, що орендар не сплатив йому за останні місяці. А те, що орендар не має розписок – нічого не значить (не приймається до уваги). Наскільки я розумію, кожна зі сторін має довести наявність у іншої сторони обов’язків перед нею і виконання своїх обов’язків, а аж ніяк не невиконання іншою стороною обов’язку. Орендар же не надасть розписки про те що він не сплатив!!! Свідки тут також нічого не підтвердять. Що робити? Підкажіть, будь-ласка, де в законодавстві є норма котра регулює яка зі сторін в договорі - що має довести при судовому розгляді!
І, якщо можна, загалом, в суді хто має доказувати виконання зобов’язання: сторона котра його мала виконати, чи сторона на користь котрої необхідно було виконати зобов’язання

ч.3 ст.535 ЦК, наявність боргового документа у боржника підтверджує виконання ним свого обов’язку. У даному випадку Позивач повинен стверджувати, що боржник не виконав свій обов*язок, бо не має розписки про належне виконання зобов*язання (і тут вже повинен Відповідач доказувати, що хотів виконати зобов*язання, але кредитор не видав розписки.) Тоді постає питання, чому борожник не виконав зобов*язання відповідно до ст.537 внесення боргу на депозит нотаріуса. І це як бачити і є ситуація передбачена ЦПК, кожна із сторін повинна довести свою позицію.
Головне - не має розписки не має виконання зобов*язання, не давали розписки, чому не внесли борг на депозит нотаріуса. Не знали? Не знання законів не звільняє від відповідальності. Сподіваюся я Вам допоміг.

mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 21:36 | Повідомлення № 14
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

По поводу планируемого сноса квартир
Моя мама проживает в старой хрущевке,2-х комнатная квартира. Она прописана там одна. Правительством Украины планируется постепенный снос этих домов для строительства новых. Должны ли в этой квартире быть прописанными два человека для получения двухкомнатной квартиры или достаточно чтоб там была прописана только моя мама. Квартира приватизированна на троих человек-мама,я(дочь) и мой сын. Часть мамы подарена мне. Или стоит туда прописаться сыну?

Досить буде, щоб була прописана одна мама, бо кількість зареєстрованих жильців у даному випадку не впливає на розмір нової квартири.
Кількість зареєстрованих впливає на отримання нової квартири у будинках державної або громадської власності для поліпшення житлових умов (ст.31 ЖК). У даному ж випадку має місце інша підстава передбачена ст.171 ЖК, тобто перенесення будинків, які знаходяться у приватній власності. І тут має місце принцип: закріплений у 41 статті Конституції України, примусове відчуження об’єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості.
Житловий кодекс також передбачає можливість перенесення будинків в іншу місцевість, у цьому випадку відшкодування не проводиться. (ст.172 ЖК)

mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 21:45 | Повідомлення № 15
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

вернуть право собствености сыну
Мы с мужем были прописаны в разных местах,но я проживала в квартире мужа и не одного дня не жила в квартире в которой была прописана.Мой сын родился и проживал (вместе со мной)в квартире мужа но не был прописан негде до 7-ми летнего возраста.В момент когда сыну было 7 лет,и он не был прописан, муж приватизировал квартиру на себя ,не включив его в приватизацию,только потом прописал сына тем самым лешив его права на эту квартиру.Сейчас мы в разводе сыну 15 лет и муж грозится через 3-и года выгнать нас на улицу.Я сейчас тоже негде не прописана,и попрежнему прожываю в этой квартире.Как можно вернуть право собствености сыну и зарегистрироватся мне в этой квартире?

У даному випадку отримати частину квартири майже не можливо. Єдина можливість це на підставі ч.4 ст.29 ЦК, місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає. Ваш син проживал разом з батьком і Вами у ще не приватизованій квартирі, тому його місцем проживання була квартира, яку приватизували. А тому він повинен був приймати участь у приватизації. Можете спробувати.

Форум селища міського типу Червоне, Червоне - зробимо кращим » Про Червоне » Маєте право » Майнові спори (поради(питання-відповідь))
Сторінка 1 з 212»
Пошук:

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.198.165.74
Браузер:

Cайт живе: