rss · Понеділок, 25.09.2017, 12:37

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35
Сторінка 1 з 212»
Модератор форуму: Shooler, el_Chupacabra 
Форум селища міського типу Червоне, Червоне - зробимо кращим » Про Червоне » Маєте право » Земельне право (питання-відповідь)
Земельне право
mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 03:13 | Повідомлення № 1
ADMIN
Група: Адміністратори
х-статус:
You know what I mean?

В темі викладено поради по земельному праву у формі питань та відповідей на ці питання.

Жираф - це кінь, виконаний за всіма вимогами замовника.

mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 03:15 | Повідомлення № 2
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

Мені в спадщину від батька перейшов будинок і земельна ділянка 9сот. Я хочу приватизувати земельну ділянку.Але недавно побачила що межі у технічному паспорті не відповідають межам в наявності.На межі побудовані будинки і межа зміщена не на мою користь.Поясніть які мої дії згідно закону.Чи мали сусіди право на межі будуватися,чи є шанс вимагати розподілу згідно мого технічного плану 1972р.

Зверніться в селишну(місцеву) раду із заявою про відновлення межі згідно технічного плану.
Якщо сусіди вже приватизували дану ділянку і мають державний акт, то в даному випадку подавайте позов до суду.

mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 03:19 | Повідомлення № 3
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

Живем в частном доме. Соседи построили дом,стена которого оказалась на нашей територии. Даже ихняя крыша нависла над нашим сараем!Мы вызвали зем.комиссию. Дом соседей построен без разрешительных документов. После подачи заявления в Сельсовет 11.10.2008. явились депутаты и составили акт об обследовании, где шла речь обо всем, но только не о том, что нарушены границы собственности.Затем мы получили соответствующий протокол с полным бредом, где строение соседей называют сараем, а депутаты почему-то в акте обозвали его летней кухней. Куда теперь обращаться дальше с жалобой или заявлением?

Если зем. участок приватизирован, пишите заявление в сельсовет о востанеовлении нарушеных границ участка.
Обратитесь в пожарную охрану, с соответсвующим заявлением, они в свою очередь видадут вам акт, который подтвердит, что соседи нарушили допустимые строительные нормы ( ДБН), где растояние между сооружениями должна быть не мешьше 9 метров.
А так же в районный отдел архитектуры, с заявлением о нарущении строительных норм м границ участка.
У соседей все равно будут большие проблемы с узаканиванием этой самовольной постройки Архитектурное бюро не выдаст тех. документацыи на это сооружение.
После чего смело можете обращаться в суд, о сносе незаконой построийки.

mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 03:37 | Повідомлення № 4
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

Участок достался по наследству, место расположения участка мне не известно.Так – как местные власти не сильно заинтересованы в демонстрации участка и в предоставлении всех необходимых сопровождающих документов каковы могли бы дать мне возможность увидеть участок и начать практическое его использование,а землеустроитель который со скрипом в течении двух лет переоформлял на меня участок не хочет иметь со мной никаких дел я вынужден обратиться к вам с рядом вопросов: Куда обратиться в случае если землеустроитель переоформлявший на меня участок не реагирует на мои официальные запросы по поводу демонстрации участка на местности?

Рекомендую Вам звернутися до адміністративного суду з позовом про зобовязання вчинити певні дії. В якому просити суд зобовязати місцеву раду надати Вам інформацію про приватизовану Вами земельну ділянку. А також раджу Вам звернутися до Прокуратури Вашого району із зверненням в якому Ви просите притягнути посадових осіб органу місцевого самоврядування Вашої місцевої ради до відповідальності за ненадяння інформації на Ваші офіційні звернення. Думаю це повинно Вплинути на рішення та дії посадових осіб.

mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 03:39 | Повідомлення № 5
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

Я гражданин России.Мой папа,гражданин Украины, на Украине завещал мне три земельных пая по 1,8 га.,на основании собственности (он их оформил на себя).Земли сельскохозяйственного назначения .Смогу ли я распоряжаться этой землёй и как?

Здравствуйте! К сожалению вы не сможете распоряжаться этой землей. Согласно ч.4 ст.22 Земельного кодекса Украины, земли с/х назначения не могут передаваться в собственность иностранным гражданам. Также согласно ч.4 ст 81 ЗКУ земли с/х назначения, принятые в наследство иностранными гражданами в течении года подлежат отчуждению. Согласно ч.2 ст. 145 в случае, если зем. участок в течении установленного срока не отчужден, такой участок подлежит принудительному отчуждению в судебном порядке.

mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 03:43 | Повідомлення № 6
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

які існують нормативні вимоги до огорожі між суміжними земельними ділянками (а саме її висота, з якого матеріалут вона повинна бути побудована)?

Згідно із статтею 103 Земельного кодексу України власники та землекористувачі земельних ділянок повинні обирати такі способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення, при яких власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається найменше незручностей (затінення, задимлення, неприємні запахи, шумове забруднення тощо).
Крім того,вимоги до огорожі ділянок встановлюються місцевими правилами забудови залежно від розміру земельних ділянок, умов інженерного обладнання, інсоляції будинків та територій, інших нормативних вимог, регіональних традицій (відповідно до державних будівельних норм ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень»)

mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 03:46 | Повідомлення № 7
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

Я отримав після розпаду колгоспу майнові паї (Склади) я виробив свю проектно-технічну документацію на це майно, являюсь його власником. Що мені робити з землею яка знаходиться під майном і навкола нерухомого майна що ьпотрібна для обслуговування цього майна. чи я повинен її викупити с сільській раді як мені кажуть чи вона повинна перейти мені безкоштовною.

Якщо на земельній ділянці знаходиться нерухомість, яка належить Вам на праві приватної власності, то неможливо влаштувати аукціон на землю, яка знаходиться під Вашою власністю.Тому ця земля не може бути виставлена на аукціон. Нехай у сільській раді уважно читають Земельний кодекс України, а саме статтю 134.
Ви маєте право на безоплатну передачу землі у порядку статті 121 Земельного кодексу України.

mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 03:49 | Повідомлення № 8
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

Сільською Радою мені було наділено земельню ділянку під забудову площею 0,25 га. Я зібрала вже всі документи на приватизацію цієї ділянки. Чи можу я взяти ще земельню ділянку для ведення господарства????

Так. Маєте. Відповідно до статті 121 Земельного кодексу України Ви маєте право на безоплатну приватизацію земельної ділянки, зокрема, для ведення особистого селянського господарства, але не для забудови.

mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 03:53 | Повідомлення № 9
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

Мой муж иностранец.Может ли он купить участок,находящийся в составе ЖСТИЗ-жилищно-строительное товарищество индивидуальных застройщиков?

Да, может. Способ же покупки может быть особенным (например, членство в таком товариществе, покупка частного участка.)Земельний кодекс України.
Стаття 81. Право власності на землю громадян.
2. Іноземні громадяни та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення в межах населених пунктів, а також на земельні ділянки несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що належать їм на праві приватної власності.
3. Іноземні громадяни та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки відповідно до частини другої цієї статті у разі:
а) придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами; { Пункт "а" частини третьої статті 81 із змінами, внесеними згідно із Законом N 997-V ( 997-16 ) від 27.04.2007 }
б) викупу земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що належать їм на праві власності;
в) прийняття спадщини.
4. Землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземними громадянами, а також особами без громадянства, протягом року підлягають відчуженню.

mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 03:55 | Повідомлення № 10
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

Могу ли я претендовать на часть земли и часть дома если мой родной брат преватезировал весь участок земли, которій пренадлежал нашім родителям. Завещание отсуствует.

Можете претендовать на половину всего имущества (по закону), которое принадлежало Вашим родителям, если Вас с братом двое наследников.

mr_smithДата: Понеділок, 11.05.2009, 21:43 | Повідомлення № 11
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

Приватизував земельну ділянку
5 років назад я приватизував ділянку землі в селі під будівництво в розмірі 0.12 гектара, чи маю я право приватизувати в місті присадибну ділянку (0.04 гектара) будинку, який за договором купівлі-продажу належить мені???

Звернемося до ЗК, ст.120, якщо договором про відчуження житлового будинку, будівлі або споруди розмір земельної ділянки не визначено, до набувача переходить право власності на ту частину земельної ділянки, яка зайнята житловим будинком, будівлею або спорудою, та на частину земельної ділянки, яка необхідна для їх обслуговування. Отож, можливо Вам і не треба процедура приватизації. Але ця норма застосовується якщо розмір земельної ділянки не визначен договором.
ч.4 ст.116 ЗК, передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання. Отож, під будівництво Вам земельну ділянку вже не нададуть безоплатно. А під інше цільове призначення можливо. Норми передачі можете подивитись у ст.121 ЗК

mr_smithДата: Вівторок, 12.05.2009, 01:05 | Повідомлення № 12
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

продати земельну ділянку
Хочу продати земельну ділянку для будівництва житлового будинку. Які потрібні документи, яка вартість послуг нотаріуса, чи потрібно сплачувати податок з доходів фізичних осіб, коли і в якій сумі, якщо вартість по експертній оцінці менша, ніж вартість фактичного продажу? Як зробити процедуру продажу максимально безпечною? Чи потрібно оформляти якісь документи при отриманні завдатку по операції продажу?

Завдаток - це форма забезпечення виконання договору і повиння бути проведене у письмовій формі (це покупцю треба турбуватись, бо він дає гроші). Угода повинна бути нотаріально посвідчена, вимога ст.132 ЗК, а також ЦК. Земельна ділянка повинна бути не сільськогосподарського призначення, інакше приийдеться іншим шляхом, не через договір купівлі-продажу.
Щодо оплати нотаріуса, то приватні за домовленістю, а державні відповідно до Декрету "Про державне мито", тобто 1% від суми договору. (а не експертної оцінки). Щодо податку, то зверніться до ст.11 ЗУ "Про податок з доходів фізичних осіб", хоча можете дізнатися і одразу у нотаріуса.

mr_smithДата: Вівторок, 12.05.2009, 01:12 | Повідомлення № 13
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

правовий режим використання земельної ділянки
Юридична особа продала будівлю іншій, земля на якій розташована зазначена будівля перебувала в оренді юридичної особи-продавця,згодом, після продажу юридична особа-продавець набула право власності на земельну ділянку, чи має право юридична особа-продавець укласти договір купівлі-продажу (або оренди) земельної ділянки з покупцем будівлі на якій вона розташована? Який правовий режим використання земельної ділянки юридичною особою покупцем (будівлі),після набуття права власності на земельну ділянку юридичною особою-продавцем (будівлі)?

Дане питання врегульоване ЦК, читайте:

Стаття 377. Право на земельну ділянку при придбанні житлового будинку, будівлі або споруди, що розміщені на ній

1. До особи, яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення, у розмірах, встановлених договором.

Якщо договором про відчуження житлового будинку, будівлі або споруди розмір земельної ділянки не визначений, до набувача переходить право власності на ту частину земельної ділянки, яка зайнята житловим будинком, будівлею або спорудою, та на частину земельної ділянки, яка є необхідною для їх обслуговування.

2. Якщо житловий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, наданій у користування, то у разі їх відчуження до набувача переходить право користування тією частиною земельної ділянки, на якій вони розміщені, та частиною ділянки, яка необхідна для їх обслуговування.

mr_smithДата: Вівторок, 12.05.2009, 01:23 | Повідомлення № 14
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

укладений договір на оренду земель водного фонду (ставка)
В 2003р. між мною та райдержадміністрацією(РДА) був укладений договір на оренду земель водного фонду (ставка) строком на 5 років з метою розведення риби. На даній земельній ділянці водного фонду розміщені гідротехнічні споруди які рахуються на балансі державного підприємства рибного господарства.На дані гідротехнічні споруди договору оренди в мене не було. В 2007р. ДП рибне господарство передає вказанні гідротехнічні споруди на умовах договору зберіганння з правом користування з метою розведення риби(оренндна плата 250грн. в місяць) іншому приватному підприємцю(Х)( без будь-якого повідомлення на мою адресу та надсилає листа в РДА з проханням надати в оренду землі водного фонду підприємцю (х) керуючись тим, що гідротехнічні споруди є капітальною будівлею завдяки яким проводиться вирощування риби, а землі водного фонду - прилегла територія яка необхідна для цільового використання гідротехнічних споруд. В 2008р. в договорі на оренду земель водного фонду було внесено зміни згідно яких збільшена орендна плата, виготовлена технічна документація та.ін. Дані зміни відображені в додатку до договору який пройшов державну реєстрацію та погодження у всіх необхідних інстанціях. Після внесення змін до договору мною на адресу ДП рибного господарства був направлений лист з проханням надати мені на зберігання з правом користування гідротехнічні споруди(орендна плата 700 грн. на місяць) проте мені прийшла відмова на підставі того, що дані гідротехнічні споруди вже знаходяться в оренді, а мені запропоновано відмовитись від подальшої оренди земель водного фонду, а в разі не відмови питання буде вирішуватись в судовому порядку.
Запитання: - що являється в даному випадку капітальною спорудою?
- чи маю я право на продоження строку оренди?
- чи маю я переважне право на укладення договору на оренду гідротехнічних споруд.
- чи має право ДП рибне господарство в судовому порядку розірвати договір оренди земель водного фонду укладений між мною та РДА.

Споруда вважається капітальною якщо має фундамент, отож дивіться самі щодо гідротехнчинх установок. Ви можете продовжити строк оренди переуклавши договір на новий строк. Ви не маєте переважного права на укладення договору на оренду гідротехнічних споруд, бо Вони не були предметом Вашого договору оренди. ДП рибне господарство не може розірвати договір, бо не є стороною договору між Вами та держ. адміністрації., а порушень законних інтересів ДП з наведеного невбачається. Щодо посилань до законодавства, то дана ситуація врегульована ЦК, а саме главою 58. Крім того, має місце земельна ділянка, тому також Земельний кодекс (по Вашим питанням ознайомтися можете тільки з положеннями ЦК)

mr_smithДата: Вівторок, 12.05.2009, 01:41 | Повідомлення № 15
ADMIN
х-статус:
You know what I mean?

рішення ради про застройку
Сесия горсовета в мае 2008 года выносит решение отдать часный (приватизированный) земельный участок - часной фирме под застройку(многоэтажки), а также дает ей разрешение на снос часного дома, который находится на этом земельном участке. Жильци этого дома об решении сесии не знают (не предупреждены).
Дом 60% износа не имеет (построен в 1934 году, но не старый, после капремонта в 1996 году и основательного ремонта с разрешенной достройкой в 2007году, в хорошем состоянии, со всеми удобствами и комуникациями). В Генплан застройки города не входит. Стратегически важные цели (прокладка дорог, комуникаций и т.д.) не затрагиваются (отсутствуют). Задолженостей за комун. услуги и долгов, судебных исков и т.п. у жителей дома нет. Дом в 2006 снят с баланса ЖКХ.
Имеют ли право депутаты (городская власть) отдать этот дом под снос, даже с дальнейшем отселением жильцов и предоставлением им равноценного жилья в другом месте (жильцы категорически против этого)? Могут ли отобрать часный (приватизированый) земельный участок, который закреплен за домом (не больше 10 соток)? Что нам делать?

ст.171 ЖК вказує, у разі знесення жилих будинків, що є в приватній власності громадян, у зв’язку з вилученням земельних ділянок для державних або громадських потреб зазначеним громадянам, членам їх сімей, а також іншим громадянам, які постійно проживають у цих будинках, надаються за встановленими нормами квартири в будинках державного або громадського житлового фонду. Крім того, власникам жилих будинків на їх вибір або сплачується вартість будинків, будівель та пристроїв, що зносяться, або надається право використати матеріали від розбирання цих будинків, будівель та пристроїв за своїм розсудом. За бажанням громадян виконавчі комітети місцевих Рад народних депутатів забезпечують їм (замість надання квартир) можливість позачергового вступу до членів житлово-будівельних кооперативів і одержання в них квартир.

Отож, підставою є державні або громадські інтереси. Зношеність будинку тут ролі не грає. Відповідно до Конституції Вас повинні заздалегідь попередити. Отож, ознайомтися з рішенням місцевої ради. Там повинно міститися обгрунтування передання земельної ділянки під застройку. Якщо аргументи не підтверджують наявність державних чи громадських потреб, то оскаржуйте рішення до суду. Позов подається до місцевого загального суду за місцем знаходження Ради.

Форум селища міського типу Червоне, Червоне - зробимо кращим » Про Червоне » Маєте право » Земельне право (питання-відповідь)
Сторінка 1 з 212»
Пошук:

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.81.59.211
Браузер:

Cайт живе: