rss · Четвер, 27.04.2017, 13:52

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35
Сторінка 1 з 11
Модератор форуму: Shooler, lusi 
Форум селища міського типу Червоне, Червоне - зробимо кращим »  Школопедія (Школопедия) » Географія » 07 клас - Розділ 02 - Тема 01: Африка. (Географія материків і океанів.)
07 клас - Розділ 02 - Тема 01: Африка.
ShoolerДата: Понеділок, 08.02.2010, 22:37 | Повідомлення № 1
Супермодератор
Група: Модератори
х-статус:
Veni! Vidi! Vici!

Географія материків і океанів.
07 клас - Розділ 02 - Тема 01: Африка.

Особливості географічного положення материка, елементи берегової лінії. Дослідження та освоєння Африки.
Геологічна будова. Східно-Африканські розломи земної кори. Рельєф материка: рівнини, гори, плоскогір’я, нагір’я. Закономірності розмiщення корисних копалин.
Загальні особливості клімату. Кліматичні пояси і типи клімату.
Води суходолу: головні річкові системи, озера, підземні води, їх гідрологічні особливості, значення для природи та населення.
Специфічність ґрунтово-рослинного покриву і тваринного світу. Природні зони, закономірності їх розміщення. Національні парки. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми.
Населення. Сучасна політична карта Африки. Головні держави. Зв’язки України з країнами африканського континенту.

Я - волк! И вожака хочу я трон.
Ведь жизнь имеет волчий нрав.
В ней справедливейший закон -
Кто всех сильнее тот и прав!

ShoolerДата: Понеділок, 08.02.2010, 22:38 | Повідомлення № 2
Супермодератор
Група: Модератори
х-статус:
Veni! Vidi! Vici!

Географічне положення та дослідження

Площа – 30,3 млн км2.

Населення – 1 млрд осіб.

Середня висота – 750 м.

Найвища точка над р. м. – г. Кіліманджаро (5 895 м)

1. Пригадайте, хто вперше обплив довкола Африки ще в Стародавню добу.

2. Які мореплавці в добу Великих географічних відкриттів плавали уздовж берегів Африки?

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. Від розташування материка на Землі залежать його природні умови. Навчитися визначати географічне положення материка допоможе план (табл. 2).

Таблиця 2

Характеристика географічного положення материка

План

Дії

1. Положення відносно екватора

Визначити:

а) в якій півкулі (Північній чи Південній) розташований;

б) між якими паралелями знаходиться (де проходять лінії тропіків, полярних кіл)

2. Положення відносно нульового меридіана

Встановити, в якій півкулі (Західній чи Східній) розташований

3. Розміри

Визначити:

а) координати крайніх точок;

б) протяжність материка з півночі на південь та із заходу на схід;

в) яка площа

4. Положення відносно інших материків

Встановити, до яких материків наближений, від яких – віддалений

5. Положення відносно морів і океанів

Встановити, які океани і моря омивають береги

6. Особливості берегової лінії

Визначити:

а) сильно чи слабо розчленована;

б) які затоки вдаються у суходіл;

в) які великі півострови виступають в океан;

г) які великі острови розташовані поблизу берегів материка

Африка має своєрідне розташування. Вона – єдиний материк, що майже посередині перетинається екватором. Отже Африка лежить в обох півкулях Землі. Пори року в різних частинах материка протилежні: коли в Північній півкулі літо, то в Південній – зима. Майже повністю Африка розташована між двома тропіками в жаркому поясі – в екваторіальному, субекваторіальних і тропічних кліматичних поясах. Тому Африка – найспекотніший материк на Землі. Відносно нульового меридіану вона майже повністю лежить у Східній півкулі, лише невелика її частина – у Західній.

Крайні точки материка вказують на його розміри і протяжність. Крайня північна точка Африки – мис Рас-Енгела,крайня південна мис Агульяс (Голковий). Відстань між ними близько 8 000 км. Крайня західна точка – мис Альмаді, крайня східна – мис Рас-Гафун. Протяжність Африки із заходу на схід – 7 500 км. Африка другий за величиною материк нашої планети після Євразії.

Від інших материків Африка віддалена значними просторами Атлантичного та Індійського океанів, які омивають її береги. Виняток – Євразія, до якої вона прилягає майже впритул. Від Європи Африку відділяє Середземне море і вузька Гібралтарська протока (14 км). З Азією Африка з’єднується вузькою смужкою суходолу – Суецьким перешийком завширшки 120 км. У ХІХ ст. там було прорито Суецький канал. Від Азії Африку відділяє Червоне море іБаб-ель-Мандебська протока. Моря і океани, що омивають материк, здійснюють суттєвий вплив на його природу. Поблизу африканських берегів проходять важливі світові торгові шляхи.

Берегова лінія Африки слабо розчленована. Найбільшими затоками є Аденська та Гвінейська, яка широко відкрита у бік океану. На сході виступає єдиний великий півострів Сомалі. Найбільший острів Мадагаскар від материка відділяється Мозамбікською протокою. До Африки також належать невеликі острови Канарські, Сейшельські та ін. Береги материка дуже обривисті, з крутими уступами, мають мало зручних бухт.

Подорож у слово

Стародавні греки іменували Африку Лівією. Назва Африка зявилася до нашої ери. Таємниця цієї назви і дотепер не має однозначного трактування. Є припущення, що слово Африка походить від назви берберського племені африги, яке жило поблизу Карфагена, і означає той, що не знає холоду. Пізніше назва Афригія поширилася на увесь материк.

Цікава географія

Цікаво, що Червоне море, як і всі моря, має прозорі води. Проте на глибині спостерігається дивне явище – вода стає червоною, як кров. Це пояснюють наявністю у воді мікроскопічних водоростей.

www.osvitanet.com.ua

Я - волк! И вожака хочу я трон.
Ведь жизнь имеет волчий нрав.
В ней справедливейший закон -
Кто всех сильнее тот и прав!

Повідомлення відредактовано Shooler - Четвер, 13.05.2010, 13:09

Форум селища міського типу Червоне, Червоне - зробимо кращим »  Школопедія (Школопедия) » Географія » 07 клас - Розділ 02 - Тема 01: Африка. (Географія материків і океанів.)
Сторінка 1 з 11
Пошук:

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.144.60.73
Браузер:

Cайт живе: