rss · Вівторок, 26.10.2021, 20:21

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Shooler, lusi  
Форум селища міського типу Червоне, Червоне - зробимо кращим »  Школопедія (Школопедия) » Біологія » 10 клас - Тема 01: Неорганічні речовини. (10 клас - Тема 01: Неорганічні речовини.)
10 клас - Тема 01: Неорганічні речовини.
ShoolerДата: Неділя, 12.04.2009, 22:49 | Повідомлення № 1
Супермодератор
Група: Модератори
Повідомлень: 3529
х-статус:
Veni! Vidi! Vici!

10 клас - Тема 1: Неорганічні речовини.

Елементний склад живих організмів.
Неорганічні речовини: вода і мінеральні солі.Я - волк! И вожака хочу я трон.
Ведь жизнь имеет волчий нрав.
В ней справедливейший закон -
Кто всех сильнее тот и прав!


Повідомлення відредактовано Shooler - Неділя, 15.11.2009, 15:58
 
ShoolerДата: Понеділок, 11.01.2010, 21:18 | Повідомлення № 2
Супермодератор
Група: Модератори
Повідомлень: 3529
х-статус:
Veni! Vidi! Vici!

4. Вода, її роль у життєдіяльності організмів. Вміст води в клітинах різних організмів відрізняється, наприклад, вміст води в огірках дорівнює 95%, в моркві - 90, в яблуках - 85. Не відстаємо від рослин і ми. Води мало лише в жировій тканині і кістках - 33%, в м'язах - 77%, в легенях і нирках - 80, в нервовій тканині - 84, а в сірій речовини мозку - 85%. Не випадково автори давньоіндійського філософського тракту “Упанішада” вважали: “… воды размышляли: “Пусть мы станем многим, пусть мы размножимся”. Вода - дійсно, найбільш дивовижна речовина в природі. Оскільки, вона - універсальний розчинник. В ній розчиняються всі необхідні для живого організму сполуки (органічні і мінеральні речовини, гази); вона має високу теплоємність і одночасно високу для рідин теплопровідність. Ці властивості роблять воду ідеальною для підтримання теплової рівноваги організму. Завдяки полярності своїх молекул вода виступає в ролі стабілізатора структури, визначає функціональну активність макромолекул залежно від товщини гідратної оболонки, що знаходиться навколо них.

Вода - джерело кисню, що виділяється при фотосинтезі, і водню, який використовується для відновлення вуглекислого газу. Вода є основним середовищем де протікають біохімічні і хімічні реакції. Вода практично не стискується, що дуже важливо для надання форми органам і підтримання її, створення тургору і забезпечення відповідного положення органів і частин організму. Завдяки води можливе здійснення осмотичних явищ у живих клітинах. Вода - основний засіб пересування речовин в організмі (кровообіг, висхідний і низхідний потік розчинів по тілу рослин тощо). Тому, вода дійсно дивовижна речовина в природі. Всі тіла при охолодженні стискуються, а вода - розширюється; на її поверхні можуть плавати тіла, важчі за воду; вона ніколи не буває в природі абсолютно чистою ; вода навіть може подолати гравітацію!

Зараз ми всі згадаємо хімічну будову, фізичні властивості та біологічні функції води, заповнюючи текстову таблицю.

Хімічна будова Фізичні властивості Біологічні функції
H 1S' O 1S22S22P4 1. За звичайних умов рідина, велика щільність речовини 1) Визначає об'єм клітини, основне середовище, транспорт речовин
Image 2. Висока діелектрична проникність 2) Розчинник (поняття про гідрофобність і гідрофільність)
Image 3. Високий поверхневий нитях 3) Здатністю до антигравітаційного руху.
Image 4. Висока теплоємність 4) Участь в терморегуляції

Отже, виходячи з даної таблиці, ми ще раз можемо зазначити, що значення води у життєдіяльності організмів дуже велика, а саме : 1) Вона визначає фізичні властивості клітини (об'єм, пружність і терморегуляцію). 2) Розчинник для речовин. 3) Середовище для хімічної реакції. 4) Приймає участь в хімічній реакції.

5. Мінеральні солі, їх значення для життєдіяльності організмів.

Мінеральні солі - неорганічні речовини, які підтримують в середині клітини стану (pH), забезпечують її нормальне функціонування. Мінеральні солі в великій кількості містяться в клітинах, які утворюють опорні органи - -черепашки, хітиновий панцер кістки. В цитоплазмі інших клітин більша частина солей знаходиться в дисоційованому стані в вигляді катіонів і аніонів - K+, Na+, Ca2+, Cl-, HCO3-, H2PO4- і інші.

Вміст в клітині катіонів має важливе значення для її функціонування. Від концентрації солей залежить постачання води в клітину, оскільки клітинна мембрана проникла для молекул води і не проникаючи для багатьох великих молекул і іонів. Якщо в навколишньому середовище міститься менша кількість іонів, ніж в цитоплазмі клітини, то відбуваються поступання води в клітину до вирівнювання концентрації солей (осмос). Розчин солі NaCL в концентрації 0,85% отримав назву фізіологічного.

Хлоридна кислота створює кисле середовище в шлунку хребетних тварин і людини, забезпечують цим активність ферментів шлункового соку.

Залишки сульфатної кислоти, приєднуючись до нерозчинних у воді сполук, забезпечують їхню розчинність, що сприяє виведенню даних сполук з клітин і організму. Наявність солей в цитоплазмі визначає її буферні властивості-здатність підтримувати pH на постійному рівні.

ostriv.in.ua


Я - волк! И вожака хочу я трон.
Ведь жизнь имеет волчий нрав.
В ней справедливейший закон -
Кто всех сильнее тот и прав!


Повідомлення відредактовано Shooler - Понеділок, 11.01.2010, 21:22
 
Форум селища міського типу Червоне, Червоне - зробимо кращим »  Школопедія (Школопедия) » Біологія » 10 клас - Тема 01: Неорганічні речовини. (10 клас - Тема 01: Неорганічні речовини.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.214.224.207
Браузер:

Cайт живе: