rss · Вівторок, 07.12.2021, 21:23

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Shooler, lusi  
Форум селища міського типу Червоне, Червоне - зробимо кращим »  Школопедія (Школопедия) » Фізична культура » Футбол 11-й клас (Теоретична підготовка)
Футбол 11-й клас
mr_smithДата: Понеділок, 08.06.2009, 01:19 | Повідомлення № 1
ADMIN
Група: Адміністратори
Повідомлень: 5112
х-статус:
You know what I mean?

Історія українського футболу. Розвиток футболу в Україні та за кордоном. Вплив занять футболом на організм людини. Особливості під¬готовки дівчат у футболі.


Жираф - це кінь, виконаний за всіма вимогами замовника.
 
mr_smithДата: Субота, 11.07.2009, 02:22 | Повідомлення № 2
ADMIN
Група: Адміністратори
Повідомлень: 5112
х-статус:
You know what I mean?

Історія українського футболу.

1894 — Перша організована гра

За даними обсерваторії Львівської політехніки 14 липня 1894 року денна температура становила +24 °C. У ті дні у Львові тривала загальнокрайова виставка досягнень, протягом якої відбувалися різноманітні конференції інженерів, літературознавців, гостям міста демонстрували нову трамвайну лінію, що вела до Стрийського парку тощо. У рамках виставки на полі, що знаходилося у Стрийському парку, відбулася міжміська гра між командами, що представляли спортивно-гімнастичне товариство «Сокіл» — Львів проти Кракова.
Матч розпочався 14 липня 1894 року о 17:00. Львів'яни грали у білих футболках та сірих гімнастичних штанцях, а гості — у білих футболках та синіх штанцях. Поєдинок судив професор Виробек з Кракова. На стадіоні місткістю 10 000 глядачів зібралося близько 3 000 людей. Гра тривала 7 хвилин — до першого забитого гола. Цей м'яч провів другокурсник учительської гімназії Володимир Хомицький, який діяв на лівому боці поля. Тактики й стратегії у діях футболістів майже не було — головним завданням було проштовхнути м'яч повз воротаря у ворота. Стійками воріт служили два прапорці, увіткнуті у землю.

Розвиток на початку XX сторіччя (1900—1914)

У 1900-х роках перші футбольні клуби виникають у багатьох містах України — ініціаторами є переважно молодь, студенти вищих шкіл. У багатьох містах першими гравцями були робітники та моряки з країн Європи.
«Сокільський рух», започаткований чехами у середині XIX сторіччя був причетний до розвитку гри у Києві. Перша команда — «Південь» (1902) складалася переважно із чехів. Згодом її перейменовано на «Сокіл». Одним з осередків київського футбольного руху Києва був Політехнічний інститут, студенти якого створили команду «Політехникі» (1906).
У 1911 році 6 київських клубів організували першу міську лігу: «Любителі спорту», Спортивно-Гімнастичний Кружок при Київському Політехнічному інституті, Кружок «Славія», Кружок «Спорт», Польське Гімнастичне Товариство та Кружок «Фенікс». Виграли турнір «політехніки».
У Львові спудеї першої реальної школи утворили ФК «Слава», що згодом став предком клубу «Чарні» (pl:Czarni) (1903), свою спортивну команду зробила четверта гімназія — КГС (Клуб Гімнастично-Спортовий, 1904). Цю команду через 3 роки перейменовано на «Поґонь» — у міжвоєнний період вона буде одним із флагманів польського футболу. Учні 3 та 6 гімназій створили команду «Лехія» (1905). У 1905 році вперше провели чемпіонат міста — перемогли «Чарні».
У першій одеській лізі (створена у 1911) брати участь ОБАК (Одеський британський атлетичний клуб), ОКФ (Одеський кружок футболу), шереметьєвці, «Спортинг-Клуб», «Вега», «Індо», «Турн-Ферайн» (команда німецького спортивного товариства) і «Флорида».

Міжвоєнні роки — УРСР

Осередками футбольного життя радянської частини України залишалися великі міста: Київ, Одеса, Дніпропетровськ, Донецьк. Найкращі команди грали у Харкові — тодішній столиці республіки. Всі 7 першостей УРСР у 1921-31 роках виграли саме харків'яни.
Коли у СРСР вирішили організувати перший чемпіонат країни для колективів міст та республік, представник Харкова — «Штурм», став переможцем зональних змагань в Україні. У московських плей-оф, «Штурм» у півфіналі розгромив збірну Закавказької РСР — 4:0, а у фіналі несподівано переграв команду Ленінграду — 2:1.
Серед найкращих гравців 1920-х та 30-х рр. з першої столиці УРСР були футболісти збірної СРСР: Микола Кротов, Іван Привалов, Микола та Костянтин Фоміни та Олександр Бабкін. У 1927 році створено «Динамо» (Київ), яке стало флагманом українського футболу.
Саме «Динамо» було єдиною українською командою у найвищій лізі першого чемпіонату СРСР 1936. «Динамівці» зайняли 2 місце. Одними з найкращих футболістів країни були воротар Антон Ідзковський, захисник Костянтин Фомін, нападники Костянтин Щегоцький і Віктор Шиловський. Але за чемпіонство боролися тільки сильні московські клуби («Динамо» і «Спартак»), а найвищим довоєнним показником киян залишось віце-чемпіонство 1936.

Міжвоєнні роки — Галичина, Волинь, Закарпаття і Буковина

У багатонаціональному Львові було кілька сильних команд, кожна з який мала специфічну назву. Польські імена носили 2 найпотужніші клуби міста — «Поґонь» і «Чарні», які регулярно виступали у найвищій лізі. Сильною командою була і «Гасмонея», де грали євреї. Іншими провідними командами міста були «Лехія» і футбольна дружина спортивного товариства «Україна». «Поґонь» провела всі 13 довоєнних турнірів вищої ліги, «Чарні» — 7, «Гасмонея» — 2 і Лехія — один.
Всі галицькі команди виступали у чемпіонаті Львівської окружної ліги, переможець якої виходив до найвищої ліги. Серед не львівських дружин варто згадати колективи: «Ревера» (Станиславів) та «Юнак» (Дрогобич)
«Поґонь» 4 рази ставала чемпіоном Польщі (1922, 1923, 1925, 1926). До національної команди Польщі викликали Спиридона Альбанського, Яна Васевича, Юзефа Ґарбєня, Мечислава Батша, але найбільшими «зірками» були Михайло (Міхал) Матіас і нападник Вацлав Кухар. Тренував львівський клуб австрійський спеціаліст Карл Фішер.
У першому (та єдиному довоєнному) Кубку Польщі львівська «Спарта» дісталася до фіналу, де програла краківській «Віслі» (0:2).
Після вторгнення радянських військ у вересні 1939 усі клуби ліквідували, створивши натомість нові з «пролетарськими» назвами: «Динамо», «Спартак» та ін.
Найсильніші команди Волині: ВКС (Військовий Клуб Спортивний), «Гасмонея» та «Сокіл» (усі — Рівне), ПКС (Луцьк) грали у Люблінській окружній лізі, але на загальнопольському рівні успіхів не досягали.
Центром закарпатського футболу був Ужгород. Найпопулярнішою командою краю став Спортивний Клуб «Русь», створений у 1925. Ця команда була постійним переможцем першості Закарпаття у 1929—1934 роках. СК «Русь» вигравав чемпіонати Словаччини у 1933 та 1936 роках і був одним з найвідоміших клубів країни. Команда почала одною з перших у світі літати на виїзні ігри на літаку за що отримала назву «літаюча команда вчителів». Найвідомішими закарпатськими гравцями міжвоєнного періоду були воротар Олекса Бокшай і нападник Ґеза Калочаї. Бокшай, який у 1937 перейшов з «Руси» до празької «Спарти» став наступником легендарного голкіпера Франтішка Планічки і, окрім багатьох чемпіонських титулів у внутрішній першості, виграв Кубок Мітропи. Уродженець Берегового Калочаї грав у «Спарті» у 1932—1937 рр., був володарем Кубка Мітропи і виступав за збірні Чехословаччини та Угорщини.

1940—1961

Німецька окупація не заважала проводити футбольні матчі на заході України, де у 1942 році навіть організували суто українську лігу, що об'єднувала клуби усієї Галичини. У 1942, 1943 і 1944 рр. чемпіонами ставали відповідно «Україна» (Львів), «Скала» (Стрий) і «Ватра» (Дрогобич).
В Києві влітку 1942 року провели турнір, де виступали угорські, німецькі та румунські військові частини й дві українські команди — «Рух» і «Старт» (або ж по-іншому «Хлібзавод», бо там працювало більшість гравців колективу). Найвідомішими іграми стали зустрічі «Старту» з командою «Флякельф», перша з яких закінчилась перемогою українців 5:1 і було проведено матч-реванш. Через 3 дні — 9 серпня 1942 року «Старт» вдруге переміг німців — 5:3. Після цієї зустрічі відбулися арешти та розстріли київських футболістів, а гра згодом отримала назву «Матч смерті».
Характерною особливістю перших післявоєнних та 50-х років в українському футболі став прихід у найсильніші клуби великої кількості талантів із Закарпаття, серед яких: Ернест Юст, Дезитерій Товт, Михайло Коман, Василь Турянчик, Йожеф Сабо, Ференц Медвідь, Йожеф Беца.
У 1930-х роках у вищій лізі СРСР регулярно грало лише «Динамо» (Київ). «Стахановець» із Сталіно (зараз — «Шахтар») провів у еліті сезони 1938—1941 і повоєнні 1949—1952. Від 1955-го клуб став постійним учасником найвищого дивізіону. Періодично у «вишці» з'являлися харківські команди «Локомотив» (1949,1950,1953 та 1954) і «Авангард» (1960—1963). До «сборной» футболістів «Динамо» чи «Стахановця» майже не викликали.
Першим гравцем українського клубу, який вийшов у матчі за СРСР став Віктор Фомін у 1955 році. Лише кілька поєдинків зіграли Віктор Каневський (5 ігор) і Олег Макаров (1), а стабільним гравцем збірної з українських футболістів став тільки півзахисник київського «Динамо» Юрій Войнов — єдиний представник українських клубів на чемпіонаті світу 1958, де виступав Радянський Союз. У складі збірної він став чемпіоном Європи 1960 року.
У 1954 «Динамо» вперше завоювало Кубок СРСР. З 1957 року головним футбольним функціонером у ЦК КПУ став Володимир Щербицький, з чиїм іменем будуть тісно пов'язані успіхи та вплив найсильнішого в УРСР футбольного клубу «Динамо» (Київ).
У 1961 році вперше у історії чемпіонатів Радянського Союзу переможцем стала команда з-поза Москви — київське «Динамо». Того ж року Кубок здобув «Шахтар» (Сталіно). Український футбол ставав дедалі помітнішим на всерадянській арені.

1962—1975

У 1960—1963 рр. у вищій лізі виступав харківський «Авангард». На чемпіонаті світу 1962 року за збірну СРСР у нападі грав київський «динамівець» Віктор Каневський.
«Динамо» (Київ) під керівництвом Віктора Маслова 1966—1968 роках повторило рекорд ЦСКА (Москва) перемігши у 3 чемпіонатах СРСР поспіль. У 1966 році відрив киян від «срібного» призера, ростовського СКА досяг 9 очок (тоді давали 2 очки за перемогу). Найкращим футболістом країни 1966 назвали півзахисника «Динамо» Андрія Бібу.
На англійському чемпіонаті світу 1966 основним гравцем основи був Йожеф Сабо, а Валерій Поркуян, Віктор Серебрянников та Леонід Островський з'являлися на полі лише у деяких іграх. Радянський Союз дістався до півфіналу — досягнення, яке збірній вже не вдасться повторити чи перевершити.
У 1969 році Кубок СРСР вперше і востаннє здобуває команда з першої ліги — «Карпати» (Львів).
У період від 1965 до 1975 року «Динамо» (Київ) тільки 1 раз опускалося нижче від 2-го місця в першості СРСР (7 позиція у 1970), підсумок тих 11 сезонів: 6 чемпіонств і 4 віце-чемпіонства. Коли закінчили виступи головні «зірки» московських клубів 1960-х років: Валерій Воронін та Валентин Іванов з «Торпедо»; Альберт Шестерньов і Володимир Пономарьов (ЦСКА); Галімзян Хусаїнов («Спартак»); «динамівці» Ігор Численко та Лев Яшин, то відсоток гравців у національній збірній СРСР з Києва збільшився.
Серед 14 учасників ЧЄ 1972 (віце-чемпіонство після поразки у фіналі від ФРН — 0:3) 6 гравців представляли клуби УРСР — «Динамо», «Шахтар», «Зорю» і «Карпати». Того року чемпіонат сенсаційно виграла «Зоря», «Динамо» було другим, а 6-е місце посів новачок «вишки» «Дніпро», де наставником працював молодий тренер Валерій Лобановський.
Колишній нападник київського «Динамо» повертається до Києва і з динамівського колективу ліпить сильну навіть за європейськими мірками команду.
«Динамо» здобуває Кубок володарів кубків і Суперкубок УЄФА 1975. «Золотий м'яч» найкращому гравцю Європи від «Франс футболу» отримує нападник киян Олег Блохін. Лобановського призначають наставником «сборной».
Блохіна визнавали найкращим футболістом України у 1972, 1973, 1974, 1975, 1976, 1977, 1978, 1980 і 1981 роках та найсильнішим гравцем СРСР у 1972, 1973 та 1974 роках.

1976—1991

У 1974—1977 роках серед 16 учасників вищої ліги чемпіонату СРСР було 6 команд з УРСР, тобто — 37,5 %. Це був найвищий показник за всі роки існування чемпіонату СРСР (таке саме трапиться в останній першості — 1991).
«Динамо» (Київ) ставало чемпіоном у 1977, 1980 та 1981 роках. У 1979 році віце-чемпіоном країни стає донецький «Шахтар», а найкращим бомбардиром та гравцем року є нападник Віталій Старухін.
Після стабільних успіхів київських «динамівців» Валерія Лобановського знову призначили тренером національної збірної СРСР (1982—1983 й 1986—1990).
На початку 1980-х у Дніпропетровську зібрався колектив футболістів, який почав боротьбу за медалі у радянських першостях — Сергій Краковський, Микола Павлов, Геннадій Литовченко, Олег Таран та Олег Протасов. «Дніпро» виграло першість Союзу у 1983 (під керівництвом Володимира Ємця) і 1988 (під керівництвом Євгена Кучеревського).
У 1984 році найкращим футболістом країни назвали Геннадія Литовченка, у 1987 — Олега Протасова. Протасов встановлює рекорд результативності сезону 1985 — 35 голів, отримав «Срібний бутс». Цей результат (35 голів за сезон) став найкращим у всіх першостях СРСР.
Олег Блохін виходить у лідери за кількістю матчів, голів як за «Динамо» так і за збірну СРСР.
Київське «Динамо» виграє Кубок володарів кубків 1986, а на чемпіонаті світу у Мексиці 1986 серед 11 гравців основного складу 8 представляли «Динамо». «Франс футбол» визнав Ігоря Бєланова найкращим гравцем Європи 1986.
Київських «динамівців» — підопічних Лобановського, називають найкращими футболістами СРСР: Анатолія Дем'яненка (1985), Олександра Заварова (1986), Олега Протасова (1987), Олексія Михайличенка (1988).

Футбол у незалежній Україні (1991- ...)

Федерацію футболу України створили у 1991 році. Першим президентом ФФУ став Віктор Банніков. Наступного року організація стала членом ФІФА та УЄФА, але жеребкування відбору до чемпіонату світу 1994 відбулося перед цим. Новостворені пострадянські федерації (окрім російської) до початку кваліфікацій до чемпіонату Європи 1996 грали тільки у товариських зустрічах. Чимало гравців провело кілька напівофіційних ігор за Україну, але потім висупало за Росію (наприкл. Олег Саленко — найкращий бомбардир ЧС 1994, Юрій Нікіфоров, Ілля Цимбалар).
Чимало сильних гравців повиїжджало за кордон, від колишньої радянської система підготовки юних гравців залишилося дуже мало.
Першим чемпіоном України стала сімферопольська «Таврія», яка перемогла у вирішальній грі «Динамо» (Київ). Всі наступні чемпіонати (аж до 2002) вигравали кияни. Збірну формували на основі «Динамо», куди в 1996-у після кількох років праці на Близькому Сході повернувся Валерій Лобановський.
1996. Чемпіоном і володарем Кубка України стало "Динамо".
1997. Збірна України зайняла друге місце в отборочной групі чемпіонату світу, пропустивши вперед чемпіонів Європи Німеччину й обійшовши Португалію. Однак у стикових матчах програла Хорватії (0:2 і 1:1) багато в чому через украй необ'єктивне суддівство. Чемпіоном України стало "Динамо", володарем Кубка - "Шахтар". Восени "Динамо" вдало виступило в Лізі Чемпіонів, обігравши "Барселону", ПСВ і "Ньюкасл", вийшло у чвертьфінал.
1998. "Динамо" Київ продовжило вдалі виступи в Лізі Чемпіонів, обігравши, зокрема , лондонський "Арсенал".
1999. Збірна України зайняла друге місце у відбірковому турнірі чемпіонату Європи, пропустивши вперед чемпіонів світу Францію й обійшовши Росію. Однак у плей-офф вона зненацька програла Словенії (1:2 і 1:1). "Динамо" (Київ) стало чемпіоном і володарем Кубка України, а так само втретє у своїй історії півфіналістом Ліги Чемпіонів, обігравши у чвертьфіналі її торішнього переможця мадридський "Реал".
2000. "Динамо", що втретє підряд виграло і чемпіонат і Кубок, дійшло до другого групового турніру Ліги Чемпіонів, у якому незважаючи на дві поразки на старті, потім узяло 10 очок з 12 і ледь не обійшло майбутнього переможця - "Реал"(Мадрид). Уперше відразу два представники з однієї східноєвропейської країни брали участь у Лізі Чемпіонів. Ними стали представники України - київське "Динамо" і донецький "Шахтар". Збірна України у відбіркових іграх чемпіонату світу почали з поразки від поляків вдома, але потім одержала дві перемоги на виїзді над норвежцями і вірменами.
2001. Уперше за останні 8 років у чемпіонаті України була конкуренція в боротьбі за перше місце. У драматичній боротьбі київське "Динамо" на самому фініші на одне очко обійшло "Шахтер". Восени "Динамо" знову брало участь у Лізі Чемпіонів. Збірна України зайняла друге місце у відбірковій групі чемпіонату світу і втретє підряд виступала в іграх плей-офф, знову програвши - цього разу Німеччині (1:1 і 1:4).
2002. Помер великий тренер Валерій Лобановский. Чемпіоном України вперше став донецький "Шахтар", обігравши у вирішальному матчі на своєму полі в передостанньому турі свого конкурента - київське "Динамо". "Шахтар" виграв і Кубок країни, також обігравши у фіналі київське "Динамо".
2003. Звання чемпіона України повернуло собі київське "Динамо", Кияни виграли і Кубок країни, у фіналі обігравши знову ж "Шахтар". Збірна України, що роздирається зміною поколінь і травмами ведучих гравців, незважаючи на непогані матчі з іспанцями та з майбутніми чемпіонами континенту греками, утративши масу очок з аутсайдерами, провалила відбірковий турнір, зайнявши лише 3-і місце в групі.
2004. Київське "Динамо" знову стало чемпіоном. А в Лізі Чемпіонів вдруге в історії взяли участь два українських клуби. Другим став донецький "Шахтар". Обоє учасника зайняли 3-і місця і перейшли в Кубок УЄФА. Збірна України відмінно почала відбірковий турнір чемпіонату світу, крім того зігравши внічию в Данії і розгромив у гостях третього призера минулого Мундиаля Туреччину.
2005. Збірна України пройшла відбірковий турнір чемпіонату світу і вийшла з першого місця,залишивши позаду Туреччину,Грецію і Данію.Київське "Динамо" програло в другому кваліфікаційному раунді Ліги Чемпіонів швейцарському "Туну" і не потрапило в груповий раунд ліги чемпіонів. Чемпіоном України вдруге став донецький "Шахтар" .
2006. Збірна України уперше брала участь у фінальному турнірі чемпіонату світу . Вийшовши з групи наша збірна здолала в 1/8 Швейцарію по пенальті 3:0. А у чвертьфіналі програла Італії з рахунком 3:0. У груповому турнірі Ліги Чемпіонів брали участь два клуби - донецький "Шахтар" зайняв 3-і місце і перейшов у Кубок УЄФА, а київське "Динамо" виявилося на останньому, 4-м місці у своїй групі. Чемпіоном України другий рік підряд став донецький "Шахтар".
2007. Київське "Динамо" стало чемпіоном України. Також кияни виграли Кубок країни. В Лізі чемпіонів у свої групах Динамо та Шахтар зайняли останні місця, не потрапивши навіть до Кубку УЄФА. Збірна України провалила відбір на Євро-2008, зайнявши 4-е місце в групі, пропустивши вперед італійців, французів та шотландців. Важливою подією для українців в цьому році стало те, щоУкраїна разом із Польщею виграли тендер за проведення чемпіонату Європи,що відбудеться у 2012 році.Жираф - це кінь, виконаний за всіма вимогами замовника.
 
mr_smithДата: Субота, 11.07.2009, 02:40 | Повідомлення № 3
ADMIN
Група: Адміністратори
Повідомлень: 5112
х-статус:
You know what I mean?

Вплив занять футболом на організм людини

Футбол– це завжди таємниця, завжди загадка, ніколине можна сказати, як складеться той або інший
матч, хто вийде переможцем у тих або інших турнірах. Інтерес до футболуз кожнимроком зростає не тільки
серед хлопчиків, але і серед дівчат, по масовості і популярності він випереджає багато видів спорту. У
футболіє ще одна цінна якість – він універсальний. Так, систематичні заняття футболомшколярівроблять на
організм усебічний вплив, підвищують загальний рівень руховоїактивності, удосконалюютьфункціональну
діяльність організму, забезпечуючиправильний фізичний розвиток.
У молодшому шкільному віці добре диференціюються м'язові відчуття і окремі складні
координаційні рухи при навчанні техніці і в ігрових вправах, які більш доступні, ніж в старшому віці. В 14-
15 років здібність до оволодіння складною координацією рухів стає гірше, ніж у підлітків в 12-13 років.
Тому, в період з 7 до 12 років 50% вправ повинні бути на спритність, гнучкість, координацію рухів:
естафети, рухомі і спортивні ігри з елементами футболу. Важливим показником рухових здібностей
школярів є моторна адаптація, тобто уміння пристосовуватиструктуруосвоєних технічних прийомів і дій в
поєднанні з різними умовами в грі. При проведенні уроків футболу в тижневому розкладі школи і на
заняттях після уроків найвищі вимоги пред'являються до функціональних можливостей організму. Дитячий
організм володіє цілком сформованими фізіологічними механізмами адаптації, як до змінних умов
зовнішнього середовища, так і до фізичних навантажень, які сприятливо позначаються на нормальному
розвитку всіх систем і адаптації серцево-судинноїі дихальної систем організму під час тренувань. Розробки
російських і зарубіжних вчених виявили важливі закономірності в зміні адаптивних можливостей дітей
шкільного вікудо тривалої малоінтенсивноїроботи. Вони пов'язані в першу чергу з вдосконаленнямапаратів
дихання і кровообігу, а також із специфічними біохімічними змінами в клітинномуобміні, що приводить до
збільшення потреби кисню, що супроводжується відповідними змінами в кровообігу і диханні, які
дозволяють кисню з більшою швидкістю транспортуватися від легенів до тканин. Загальна фізична
підготовка, спеціальна фізична підготовка, техніко-тактична підготовка вимагають напруженої м'язової
роботи і пред'являють високі вимоги до систем дихання і кровообігу. Серце раніше, ніж м'язи, досягає меж
працездатності, тобто саме межі його функціональних можливостей визначають здібність вчитися до
перенесення фізичного навантаження у навчально-тренувальному уроці, тому рівень серцевої
продуктивності має важливе значення в забезпеченні енергетичних потреб організму, пов'язаних з м'язовою
роботою [1-5]. Page 2

Формулювання цілей роботи.
Мета статті – визначити вікові особливості будови і функцій організму школярів в процесі занять
футболом.
Результатидослідження.
Шкільний вік ділиться на 3 вікові групи: молодші школярі (7-10 років), підлітки (11-14 років),
старші школярі (15-17 років). Така вікова періодизація широко використовується в педагогіці і віковій
психології. Проте, і на це особливо хочеться звернути увагу, особливості біологічного розвитку школярів
краще враховувати у фізіологічній періодизації - 7 років - кінець періоду першого дитинства, 8-11 років
(дівчатка) і 8-12 років (хлопчики) період другого дитинства. Підлітковий вік по цій періодизації наступає з
12 років у дівчат і з 13 років у хлопців. З 16 років у дівчат і з 17 років у хлопців починається юнацький вік.
Кожна вікова група має свої особливості, облік яких необхідний при проведенні навчально-тренувальних
занять. Весь шкільний період розвитку дітей повинен знаходитися під постійним педагогічним і медичним
контролем.
У молодшому шкільному віці опорно-руховий апарат дуже крихкий і потрібно професійно
підбирати вправи, як по динаміці, так і по навантаженню. Невірна посадка за партою, носіння тяжкості в
одній руці, а також фізичні вправи з одностороннім навантаженням сприяють деформації хребетних вигинів,
бічним викривленням або утворенню сутулоїспини.
На уроках футболув молодшомушкільному віці слід застосовувативправи, особливо в підготовчій
частині, для формування і зміцнення «м'язового корсета», уникати вправ з різкими односторонніми
поштовхами, асиметричним підняттям тяжкості (гантелі, набивні м'ячі), надмірного і тривалого
навантаження на опорну поверхню стоп. З віком змінюється абсолютна величина м'язової маси, її відносна
вага, а також морфологічна структурам'язів.
До 10 років істотних відмінностей в темпах зростання і ваги між дівчатами і хлопцями не
спостерігається. З 11 років дівчата починають помітно випереджають хлопців, як в зростанні, так і у вазі. З
12 років хлопці починають швидко рости, а з 13 років починається збільшення ваги. В 15 років хлопці стають
вищими за дівчат, мають більший об'єм і розмах грудноїклітки і відчутні переваги в розвиткум'язової сили і
швидкості рухів. До 16 років в основному припиняється зростання у дівчат, а в 18 років у хлопців. В
старшому шкільномувіці пропорції тіла наближаються до показників дорослих.
У дівчатстарше 13-14 років слід особливо строго дозувативправи, виконуваніз великою напругою.
У віці від 7 до 12 років відбуваєтьсяінтенсивне зростання темпу рухів, від 7 до 9 років темп рухів у
хлопців різко збільшується у відмінності від дівчат, до 10-12 років темп рухів у дівчат і хлопців
вирівнюється.
Швидкість і частота рухів, а також здатність підтримувати їх максимальний темп до 14-15 років
досягають близькодо граничних значень.
Найбільше зростання результатівв стрибках у довжинуз місця у дівчатз 9 до 10 років (20%), з 10 до
11 років це зростання складає всього 5%. Після 11 років істотного зростання показників швидкісно-силової
підготовкине спостерігається.
У хлопців зростання результатів в показниках швидкісно-силової спрямованості продовжується до
15 років.
Висота стрибка без спеціальної підготовки збільшується до 14 років, після чого темпи зростання
різко знижуються, у дівчатце відбуваєтьсядо 12 років.
Точність рухів (при навчанні техніці) у дівчат і хлопців з 7 до 11 років розвинена слабо, помилки
при виконанні складають 45-50 %. Тому, необхідні систематичні заняття спеціальними фізичними вправами
із застосуванням методів, що полегшують відтворення просторово-часових параметрів рухів (пояснення,
показ, поточнаінформація, коментуванняпід час виконання, корекція окремих елементів вправ).
Функціональний стан апарату кровообігу значною мірою зумовлює спортивну працездатність.
Одним з показників серцевої діяльності є частота серцевих скорочення (далі ЧСС). Відновлення ЧСС до
початкового рівня у старших школярів відбувається швидше, ніж у дітей молодшого віку. Тому пауза
(відпочинок) для молодших повинна бути більше. ЧСС дозволяє оцінити серцеву діяльність, як в умовах
відносного спокою, так і при м'язовій роботі. В умовах виконання різних видів м'язової роботи
спостерігається зниження ЧСС з віком. В 13 років ЧСС досягши максимального споживання кисню складає
205 уд/хв (при тренуванні з великим навантаженням), у 14-15-річних - 200 уд/хв, у 16-18-річних – 189 уд/хв.
Отже у школярівЧСС залежить від виконання навантаження в занятті.
З ЧСС тісно зв'язана тривалість виконуваного навантаження у навчально-тренувальному занятті.
При ЧСС 180 – 190 уд/хв вправа не може продовжуватисябільше 10- 15 мін., при ЧСС 165 уд/хв - від 40 до
50 мін., ЧСС - 100 -160 уд/хв - до 90 мін. ЧСС 130 уд/хв вважається своєрідною межею витривалості. При
ЧСС менше 130 уд/хв робота може продовжуватисядекілька годин. Page 3

Систематична навчально-тренувальна робота в загальноосвітній школі у вигляді уроків фізкультури
і уроку з футболу в тижневому розкладі шкільних занять супроводжується підвищенням потенційних
можливостей серцевого м'яза і зміцненням всіх функцій і систем організму, особливо значні темпи розвитку
серцево-судинноїсистеми на етапі статевого дозрівання. Серед чинників, що найбільшою мірою впливають
на фізичну працездатність як хлопців, так і дівчат, які регулярно займаються фізичною культуроюне тільки
на уроках, але і зовні школи, можна виділити показник максимального споживання кисню (МСК),
транспортну функцію крові (ударний і хвилинний об'єм крові). Величина споживання кисню є показником
зовнішнього дихання і кровообігу, а також інтенсивності окислювальних процесів.
Навчально-тренувальні заняття з футболу, забезпечують високі енергетичні витрати, збільшують
можливості серцево-судинної і дихальної систем в умовах відносного м'язового спокою, а також при
малоінтенсивній м'язовій роботі.
Тому урок футболу в школі, якщо його використовувати як засіб фізичного виховання для
початківців, залучання до фізичної культуриі спорту, дасть позитивний результат.
При плануванні занять футболом на уроках фізичного виховання і в спортивних секціях потрібно
обов'язково враховувати особливості адаптації до навантажень дівчаток і дівчат. У процесі інтенсивної
рухової діяльності потрібно враховувати реакцію центральної нервової системи (ЦНС), менструальної
функції (МФ) у дівчат при заняттях футболом. Організм дівчат володіє основною біологічною особливістю:
складною по своїй нейрогуморальної регуляції МФ, циклічність якої надає істотний вплив на організм
дівчат. При вивченні стану ЦНС впродовж менструального циклу (МЦ) одержані закономірні хвилеподібні
коливання умовних судинних і дихальних рефлексів впродовж всього циклу з переважанням гальмівного
процесу. Визначальними елементами у фізичній підготовленостідівчатокі дівчат, що займаються футболом,
є рівень і відповідність розвитку їх фізичних якостей. Викладач, тренер повинен знати, що у осіб жіночої
статі в передпубертатному і особливо в пубертатному періодах розвивається своєрідний тип будови тіла,
специфічна працездатність функціональних систем і, завдяки цьому, особлива здібність до розвитку тих або
інших фізичних якостей. Загальне зростання функціональних можливостей організму дівчат і постійне
розширення навичок і умінь, підвищення загальної і руховоїкультурипри систематичних заняттях футболом
позитивно позначається на гармонійному розвитку особи. Таким чином, поєднання фізичної культури і
спортивної спеціалізації - це могутній засіб міцного фундаментуздоров'я школярів.
У розвитку фізичних якостей велике значення має раціональне вживання в певній послідовності
силових і швидкісно-силових вправ. Найсприятливішою є така послідовність, коли за швидкісною слідує
швидкісно-силове навантаження. Вживання вправ, направлених на розвиток швидкісно-силових якостей,
активно сприяє розвитку фізіологічних здібностей у школярів, зниження ж рухової активності в цей період
приводить до згасання руховоїфункції.
Висновки.
Таким чином, перш ніж почати навчальний процес, плануватиі проводити уроки з футболув школі,
а також спортивну позакласну роботу, викладач фізичного виховання, тренер повинен знати рівень розвитку
хлопчиків і дівчаток. Всі діти, підлітки, хлопці і дівчата відрізняються один від одного тим, як формуються у
них звички, як засвоюються знання, отримуються і удосконалюються уміння, навики при систематичних
заняттях певної спрямованості. Необхіднознати яке навантаження давати і як контролювати.
Подальші дослідження вбачаємо у вивчені інших проблем впливу занять футболом на організм
школярів.Жираф - це кінь, виконаний за всіма вимогами замовника.
 
Форум селища міського типу Червоне, Червоне - зробимо кращим »  Школопедія (Школопедия) » Фізична культура » Футбол 11-й клас (Теоретична підготовка)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.198.139.112
Браузер:

Cайт живе: