rss · Субота, 23.09.2017, 08:31

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39
Сторінка 1 з 11
Модератор форуму: Shooler, lusi 
Форум селища міського типу Червоне, Червоне - зробимо кращим »  Школопедія (Школопедия) » Українська література » 5 клас - Тема: Загадки (на вибір) (5 клас - Тема: Загадки (на вибір))
5 клас - Тема: Загадки (на вибір)
ShoolerДата: Четвер, 12.02.2009, 12:46 | Повідомлення № 1
Супермодератор
Група: Модератори
х-статус:
Veni! Vidi! Vici!

5 клас - Тема: Загадки (на вибір)

Загадка як вид усної народної творчості. Розгляд змісту і форми загадок. Види загадок (про людей, їхнє життя, про природу та її явища, про рослин, тварин). Художні засоби в них (метафора).
ТЛ: загадка, метафора.

Я - волк! И вожака хочу я трон.
Ведь жизнь имеет волчий нрав.
В ней справедливейший закон -
Кто всех сильнее тот и прав!

lusiДата: Середа, 25.03.2009, 00:18 | Повідомлення № 2
Шановний мешканець
Група: Модератори

Зáгадки - афористичний твір, що складається із стислого поетичного, часто ритмізованого вислову, в якому предмет чи явище зображується через його метафоричний еквівалент. Термін давнього походження, можливо, походить від слова гадати, що означало „думати”, „розмірковувати”.

Загадки - це ще один скарб нашої мови, який дістався нам у спадок від наших предків. Загадування в Україні завжди було неодмінною умовою не лише розумового розвитку дитини, а й випробовування кмітливості дорослих.

Загадки завжди виступали засобом естетичного освоєння навколишньої дійсності: розвивали естетичний смак, сприяли образному баченню різних предметів і явищ у житті, допомагали відчути зображувальну силу слова.

Загадки - це своєрідні перлини народної мудрості й творчості. Існують загадки-поради, задачі, жарти. У метафоричних загадках образи відображають світобачення, середовище, побут народу певної епохи: Вода на воді пливе (Крига). У неметафоричних загадках - жоден предмет не називається, а описується його якість або функція: Зимою гріє, літом холодить (Дерево).

Відгадати загадку можна лише шляхом логічної заміни зображених метафоричних образів реальними. Розгадування потребує не лише певної суми знань, а й спостережливості, кмітливості, уміння бачити спільне в конкретному й абстрактному.

Завдяки рядові своїх особливостей – лаконізмові, широті тем, конкретності й розважальному характеру – загадки належать до найбільш улюблених дітьми зразками фольклору. У дитячому середовищу загадки пропонуються з метою пізнання навколишнього середовища, тренування пам'яті. Відгадка має бути одна, але певні формули можуть використовуватися для зображення різних предметів.

Додано (24.03.2009, 23:18)
---------------------------------------------
Тематика загадок

Явища природи:

* А що сходить без насіння? (сонце)
* А що біжить без перестанку? (час)
* А що шумить без буйного вітру? (річка)

Людина:

* Між білими березами талалай плеще. (зуби, язик)

Рослинний і тваринний світ:

* Чотири чотирники, Два закопирники, А третій вертун. (корова)
* Хату на хаті має, жабам рахунок знає? (Лелека)
* Вдень мовчить, в вночі кричить (Сова)

Духовне життя людини:

* А що плаче — сліз не має? (серце)
* А що горить без полум'я? (любов)

Трудова діяльність:

Предмети побуту:

Знаряддя праці:

* Між ногами - тривога, на пузі дорога. (прядка)
* В лісі росте, у коня колихається, у баби теліпається. (сито)

Загадки можуть мати національні образи:

* Прийшли татари, людей забрали, а хата вікном утекла (Рибалка. Риба, вода, волок).
* Під одним козирком чотири козаки стоять (Ніжки стола).

Я - Ангел!.. Только крылья в стирке, нимб на подзарядке, а рожки и хвост - это у меня наследственное...))))

Форум селища міського типу Червоне, Червоне - зробимо кращим »  Школопедія (Школопедия) » Українська література » 5 клас - Тема: Загадки (на вибір) (5 клас - Тема: Загадки (на вибір))
Сторінка 1 з 11
Пошук:

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.80.140.5
Браузер:

Cайт живе: