rss · Вівторок, 26.10.2021, 21:15

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Shooler, lusi  
Форум селища міського типу Червоне, Червоне - зробимо кращим »  Школопедія (Школопедия) » Українська література » 12 клас - Тема: Група Бу-Ба-Бу. Олександр Ірванець. (12 клас - Тема: Група Бу-Ба-Бу. Олександр Ірванець.)
12 клас - Тема: Група Бу-Ба-Бу. Олександр Ірванець.
ShoolerДата: Неділя, 12.04.2009, 01:42 | Повідомлення № 1
Супермодератор
Група: Модератори
Повідомлень: 3529
х-статус:
Veni! Vidi! Vici!

12 клас - Тема: Група Бу-Ба-Бу. Олександр Ірванець.

“До французького шансоньє”
“Тінь великого класика”Я - волк! И вожака хочу я трон.
Ведь жизнь имеет волчий нрав.
В ней справедливейший закон -
Кто всех сильнее тот и прав!
 
lusiДата: Неділя, 03.05.2009, 13:46 | Повідомлення № 2
Шановний мешканець
Група: Друзі
Повідомлень: 458

Олекса́ндр Васи́льович Ірване́ць (*24 січня 1961, Львів) — письменник, перекладач.

Виростав у Рівному. Закінчив 8 класів Рівненської СШ № 18 (1976 р.), Дубенське педагогічне училище (1980 р.) та Московський Літературний інститут (1989 р.)

Окремі вірші перекладалися англійською, німецькою, французькою, шведською, польською, білоруською, російською мовами.

Підскарбій Бу-Ба-Бу.

З 1993 року постійно мешкає в Ірпені під Києвом. Останнім часом працює в драматургії і прозі – роман «Рівне/Ровно» опубліковано в квітневому й травневому числах часопису «Кур`єр Кривбасу» 2001 року. Більші за обсягом добірки віршів друкувались у московських «Литературной учёбе» і «Дружбе народов», польских «Literatura na świecie» (Варшава), «Akcent» (Люблін) , німецькій антології «Reich mir die steinerne Laute» Brodina Verlag, 1996 р. та пам`ятних «Вісімдесятниках», упорядкованих Ігорем Римаруком ( Видавництво КІУС, Едмонтон, 1990 р.).

ЖИТТЄПИС НАШВИДКОРУЧ
Я, Ірванець Олександр народився у Львові, в приміщенні Львівського держуніверситету 24 січня 1961 року. Найперші кілька років життя пройшли на Волині, але вже 1966 року родина, зі мною включно переїхала до Рівного, де й проходило змужніння і становлення. В Рівному прожито більшу й чи не кращу (на сьогодні) частину життя, про що вже трохи вдалось і написати. Вірші почали писатися десь наприкінці сімдесятих років минулого століття. Тоді ж була і перша публікація в дубенській районці, підписана титулом “студент педучилища”. В 1980 році, трохи повчителювавши на Поліссі, загримів до лав тодішніх Збройних Сил. З 1982 вчителював у школах Рівного, а 1983-го вступив до Літінституту у Москві. Перша книжка - “Вогнище на дощі” вийшла під однією обкладинкою з Небораковим “Бурштиновим часом” 1986-го у львівському “Каменярі”. Друга збірка вийшла вже в Києві, у “Молоді”, в рік, і в місяць, і навіть день у день з московським путчем, який і був кінцем імперії. Принаймні саме того дня “Тінь великого класика” надійшла у продаж до книгарень м. Рівного. Після тридцятки вірші майже не писалися, тож попробувавши себе в створенні оповідань, чомусь перекинувся в драматургію. Написав (до кінця) п`ять п`єс, ще кілька залишаються в чернетках, чекаючи на свій кінець.
Навесні 1985-го разом з Віктором і Юрком створив “Бу-Ба-Бу”, з чого й досі пишаюся. Гарні були часи, шкода, що вже не повернуться…
З 1992-го року на постійно мешкаю в Ірпені, що біля Києва, але до Рівного мотаюсь регулярно. Про Рівне написав романа, якого влітку 2001-го опублікував “Кур`єр Кривбасу”. Тим часом же з 1995-го п`єси ставились у Німеччині (Штутґарт, Ляйпціг), а з 2001-го в Україні (Харківські “Арабески” і київський Театр на лівому березі), і в Люксембургу (Казематтентеатер, листопад 2001-го). Навесні 2002-го чекаю постановки у Познані. Також п’єси перекладалися крім німецької і польської ще й англійською, французькою, хорватською. Друкувались у польському журналі “Czas Kultury” (Познань) і хорватському “Forum” (Заґреб). В жовтні 2001-го збірка драматургії “Recording i inne utwory” в перекладах Пшемислава Томанка вийшла у краківському видавництві “Ksiegarnia Akademicka”. Тоді ж у львівській “Кальварії” в серії “Ковчег” побачила світ збірка “Вірші останнього десятиліття”. Роман “Рівне/Ровно (Стіна)” має з’явитись у тій самій “Кальварії” на початку 2002-го. Так само очікується й вихід книги “П’ять п’єс” у київському “Смолоскипі”. А далі… Далі - побачимо.Я - Ангел!.. Только крылья в стирке, нимб на подзарядке, а рожки и хвост - это у меня наследственное...))))
 
Форум селища міського типу Червоне, Червоне - зробимо кращим »  Школопедія (Школопедия) » Українська література » 12 клас - Тема: Група Бу-Ба-Бу. Олександр Ірванець. (12 клас - Тема: Група Бу-Ба-Бу. Олександр Ірванець.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.214.224.207
Браузер:

Cайт живе: