rss · Вівторок, 26.10.2021, 20:00

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Shooler, lusi  
Форум селища міського типу Червоне, Червоне - зробимо кращим »  Школопедія (Школопедия) » Українська література » 9 клас - Тема: М. Шашкевич. (9 клас - Тема: М. Шашкевич.)
9 клас - Тема: М. Шашкевич.
ShoolerДата: П'ятниця, 10.04.2009, 00:54 | Повідомлення № 1
Супермодератор
Група: Модератори
Повідомлень: 3529
х-статус:
Veni! Vidi! Vici!

9 клас - Тема: М. Шашкевич.

“Веснівка”.Я - волк! И вожака хочу я трон.
Ведь жизнь имеет волчий нрав.
В ней справедливейший закон -
Кто всех сильнее тот и прав!
 
lusiДата: Субота, 09.05.2009, 23:27 | Повідомлення № 2
Шановний мешканець
Група: Друзі
Повідомлень: 458

Маркіян Семенович Шашкевич народився 6 листопада 1811р. в с. Підліссі, Золочівського повіту в Галичині, в сім'ї священика.

Учився спочатку в гімназії у м. Бережанах, а з 1829р. — у Львівській семінарії. В час перебування в семінарії Шашкевич розпочав свою творчу діяльність; тоді ж він організував літературний гурток молоді. Перші твори Шашкевича з'явилися в збірнику «Русалка Дністровая» (1837).

Перу М. Шашкевича, крім ряду поезій, належить кілька прозаїчних творів. Найвизначніший з них — казка «Олена», високо оцінена Іваном Франком.

Шашкевич був одним з поетів «Руської трійці», організатором цього гуртка і невтомним культурним діячем. Крім поезій і прозових творів, йому належать переклади на українську мову сербських народних пісень, віршів чеських і польських поетів.

Помер Шашкевич 7 червня 1843 року.Я - Ангел!.. Только крылья в стирке, нимб на подзарядке, а рожки и хвост - это у меня наследственное...))))
 
lusiДата: Субота, 09.05.2009, 23:28 | Повідомлення № 3
Шановний мешканець
Група: Друзі
Повідомлень: 458

“Веснівка”
В історію української літературно-мистецької думки Маркіян Шашкевич увійшов як один із творців першого західноукраїнського альманаху "Русалка Дністрова", виданого 1837 року в Будапешті, учасник літературного гуртка "Руська трійця", де разом із ним співпрацювали також Іван Вагилевич та Яків Головацький. Невтомний збирач фольклору, полум'яний захисник живої української мови, Маркіян Шашкевич створив самобутні художні твори - оповідну казку "Олена", ліричні поезії "Згадка", "Погоня", "Розпука", "Туга за милою", "Сумрак вечірній". Серед них і перлина української класичної літератури - поезія "Веснівка".
Тематичний спектр творчості Маркіяна Шашкевича досить різноманітний - це й історичні зацікавлення, виявлені в поезіях "О Наливайку", "Хмельницького обступленіє Львова", й картини природи в "Сумраку вечірньому", "Тузі", "Над Бугом", роздуми про сенс життя, щастя й покликання ("Лиха доля", "Розпука", "Думка"), і, безперечно, загадка кохання ("Туга за милою", "До милої"). Герої його ліричних поезій - калина червона, голуб сивий, туга, козак, дівчина, що вірно його чекає, ворон чорнокрилий, вітрець, місяць, Соловій - традиційні, фольклорні, але загадкові й сучасні водночас. Ліричний герой - люблячий, з добрим, чутливим серцем, глибокими переживаннями, пов'язаний із духом народу.
Провідний пафос "Веснівки" - надія на відродження, оновлення, оспівування вічного прагнення до світла, краси, намагання сягнути висот. Символічною є вже сама назва твору, адже в усній народній творчості існує жанр веснянки - обрядової пісні, що нею закликають тепло, радість, надію:
Прийди, прийди, весно,
Прийди, прийди, красна,
Принеси нам збіжжя,
Принеси нам квіток.
"Веснівка" Маркіяна Шашкевича побудована у формі діалогу між "квіткою дрібною" та "весною раненькою". Щоб привернути до себе світ, квітка прохає неньку-весну виконати її волю - просить долі, цвіту яскравого, краси сонячної, зоряної. Відповідь весни жаліслива, сумна, навіть безнадійна:
"Доню, голубко!
Жаль мені тебе,
Гарная любко;
Бо вихор свисне,
Мороз потисне,
Буря загуде, -
Краса змарніє,
Личко зчорніє,
Головоньку склониш,
Листоньки зрониш, -
Жаль серцю буде".
Однак звертання - благання квітки настільки полум'яне, що в читача не залишається сумніву - застороги весни не зупинять прагнення до сонця, до світла. Жоден вихор, мороз, буря неспроможні зруйнувати прагнення й волю дрібного цвіту:
"Нене рідная!
Вволи ми волю -
Дай мені долю,
Щоб я зацвіла,
Весь луг скрасила,
Щоби я була,
Як сонце, ясна,
Як зоря, красна,
Щоби-м згорнула
Весь світ до себе!.."
"Веснівка" М. Шашкевича досить символічно перегукується з циклом "Веснянки" Івана Франка. Спраглий світла, гине Метелик із однойменної казки Лесі Українки, але "хіба ж розумніша була б його смерть, якби він навіки заснув у темнім льоху?" Світло спалило його, але, окрилений надією, він рвався на простір. Він шукав світла! Ліричною поезією "Веснівка" Маркіян Шашкевич утверджує ідеали романтизму - прагнення волі, відродження, пошук себе у світі, нездоланність сили надій на майбутнє.


Я - Ангел!.. Только крылья в стирке, нимб на подзарядке, а рожки и хвост - это у меня наследственное...))))
 
lusiДата: Субота, 09.05.2009, 23:28 | Повідомлення № 4
Шановний мешканець
Група: Друзі
Повідомлень: 458

"Веснівка"

Цвітка дрібная

Молила неньку –

Весну раненьку:

«Нене рідная!

Вволи ми волю –

Дай мені долю;

Щоб я зацвіла,

Весь луг скрасила,

Щоби я була,

Як сонце, ясна,

Як зоря, красна,

Щоби-м згорнула

Весь світ до себе!»

«Доню, голубко!

Жаль мені тебе,

Гарная любко;

Бо вихор свисне,

Мороз потис не,

Буря загуде –

Краса змарніє,

Личко зчорніє,

Головоньку склониш,

Листоньки зрониш,

Жаль серцю буде».Я - Ангел!.. Только крылья в стирке, нимб на подзарядке, а рожки и хвост - это у меня наследственное...))))
 
Форум селища міського типу Червоне, Червоне - зробимо кращим »  Школопедія (Школопедия) » Українська література » 9 клас - Тема: М. Шашкевич. (9 клас - Тема: М. Шашкевич.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.214.224.207
Браузер:

Cайт живе: