rss · Понеділок, 20.11.2017, 00:24

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35
Сторінка 1 з 11
Модератор форуму: Shooler, lusi 
Форум селища міського типу Червоне, Червоне - зробимо кращим »  Школопедія (Школопедия) » Українська література » 6 клас - Тема: Павло Глазовий. (6 клас - Тема: Павло Глазовий.)
6 клас - Тема: Павло Глазовий.
ShoolerДата: Четвер, 09.04.2009, 23:23 | Повідомлення № 1
Супермодератор
Група: Модератори
х-статус:
Veni! Vidi! Vici!

6 клас - Тема: Павло Глазовий.

“Тарас Бульба в Києві”, “Найважча роль”, “Заморські гості”.

Я - волк! И вожака хочу я трон.
Ведь жизнь имеет волчий нрав.
В ней справедливейший закон -
Кто всех сильнее тот и прав!

lusiДата: Вівторок, 14.04.2009, 02:07 | Повідомлення № 2
Шановний мешканець
Група: Друзі

Глазовий Павло Прокопович (30 серпня 1922, село Новоскелюватка - 31 жовтня 2004) - український поет-гуморист, поет-сатирик, письменник. Автор поеми "Слався, Вітчизно моя!"; 13 книжок сатири та гумору; 8 книжок для дітей.

Павло Прокопович Глазовий народився 30 серпня 1922 р. у с. Новоскелюватка Казанківського району, Миколаївської області в сім`ї хлібороба. Вчився у Новомосковській педагогічній школі на Дніпропетровщині. Після закінчення педагогічної школи у 1940 р. був призваний служити в армії. Учасник Великої Вітчизняної війни. Після війни П.П. Глазовий навчався в Криворізькому педагогічному інституті, де його запримітив Остап Вишня. Письменник почав опікуватися подальшою долею талановитого юнака, подбав про те, щоб його перевели навчатися у Київ. 1950 року закінчив філологічний факультет Київського педагогічного інституту ім. О. М. Горького. У 1950 — 1961 рр. — заступник головного редактора журналу “Перець”, згодом заступник головного редактора журналу “Мистецтво”. Друкується з 1940 року. Окремими виданнями вийшли: поема “Слався, Вітчизно моя!” (1958), поетичні збірки сатири та гумору “Великі цяці” (1956), “Карикатури з натури” (1963), “Коротко і ясно” (1965), “Щоб вам весело було” (1967), “Мініатюри та гуморески” (1968), жартівлива поема “Куміада” (1969), “Усмішки” (1971), “Смійтесь, друзі, на здоров'я” (1973), “Байки та усмішки” (1975), “Весела розмова”(1979), “Хай вам буде весело” (1981), “Сміхологія” (1982). Книжки для дітей “Пушок і Дружок” (1957) та “Старі друзі” (1959), написані в співавторстві з Ф. Маківчуком, “Про відважного Барвінка та Коника-Дзвоника” (1958) — у співавторстві з Б. Чалим, “Іванець-Бігунець” (1963), “Як сторінка, то й картинка” (1964), “Про Сергійка-Нежалійка та клоуна Бобу” (1965), “Перченя” (1966).

Серед останніх книжок – “Вибрані усмішки” (1992), “Веселий світ і Чорна книга” (1996), збірка “Сміхослов” (1997). В них зібрані твори різних жанрів, зокрема байки, гумористичні, ліричні поезії, проза, жартівливі поеми, дитячі казки. Невичерпними джерелами творчості гумориста є скарби живої мови, іскристі перлини народної мудрості. Гумор Павла Прокоповича – доброзичливий, веселодайний. Байкам притаманні дотепність й влучність. Чимало байок та мініатюр мають риси народного анекдоту. Його твори з задоволенням виконують майстри слова, народні артисти А. Литвинов, А. Паламаренко, а ще раніше лунали вони з вуст Андрія Сови. Творчість П.П. Глазового – життєдайна, вона є завжди відкритою сторінкою веселої вдачі українського народу, його доброго настрою.

Я - Ангел!.. Только крылья в стирке, нимб на подзарядке, а рожки и хвост - это у меня наследственное...))))

mr_smithДата: Понеділок, 20.09.2010, 03:53 | Повідомлення № 3
ADMIN
Група: Адміністратори
х-статус:
You know what I mean?

"Тарас Бульба у Києві"

В темну нічку-петрівочку

Сон мені приснився,

Що славетний Тарас Бульба

В Києві з’явився.

Іде козак Хрещатиком,

Іде, бадьориться.

— Яка ж, — каже, — у нас гарна

Та пишна столиця!

Хотів би я поїздити,

На все подивиться,

Якби дали ту карету,

Що без коней мчиться. –

Ой не ходив козак славний

Вчитися до бурси,

А закінчив у Києві

Любительські курси.

Міліція за успіхи

Шоферу Тарасу

Дала права любителя

Найвищого класу.

Гукнув козак: — Не хочу я

Ні «Волги», ні «ЗІЛа»,

Дайте мені «Запорожця» —

То буде до діла! —

Підкотили «Запорожця».

Смикнув він дверцята

Та й спробував дужі плечі

В кабіну пропхати.

Як не бився, не мостився,

Не пуска залізо.

Хотів спину просунути —

І спина не лізе.

Ой сів славний запорожець

Верхи на машину

Та й заспівав нову пісню,

А не старовинну:

— Спасибі ж вам, сини мої,

За добрую ласку,

Що назвали «Запорожцем»

Дитячу коляску.

"Найважча роль"

Вихваля свого синочка

Мати на всі боки:

— У студії при театрі

Вчиться вже два роки.

Дуже довго муштрували

Хлопця режисери.

Аж тепер він дочекався

Першої прем’єри.

Роль найважчу доручили

Любому синочку:

Він на сцені в третій дії

Викочує бочку!

"Заморські гості"

Прилетіли на Вкраїну

Гості із Канади.

Мандруючи по столиці,

Зайшли до райради.

Біля входу запитали

Міліціонера:

— Чи потрапити ми можем

На прийом до мера? —

Козирнув сержант бадьоро.

— Голови немає.

Він якраз нові будинки

В Дарниці приймає.

Здивуванням засвітились

Очі у туриста.

— Ваша мова бездоганна

І вимова чиста.

А у нас там, у Канаді,

Галасують знову,

Що у Києві забули

Українську мову.

Козирнув сержант і вдруге.

Не дивуйтесь, — каже.

Розбиратися у людях

Перше діло наше.

Я вгадав, що ви культурні,

Благородні люди,

Бо шпана по-українськи

Розмовлять не буде.

Жираф - це кінь, виконаний за всіма вимогами замовника.

Форум селища міського типу Червоне, Червоне - зробимо кращим »  Школопедія (Школопедия) » Українська література » 6 клас - Тема: Павло Глазовий. (6 клас - Тема: Павло Глазовий.)
Сторінка 1 з 11
Пошук:

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.158.214.111
Браузер:

Cайт живе: