rss · Субота, 31.10.2020, 14:08

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

Шляхами великих перемог

22:01

Шляхами великих перемог
21 лютого 2010 року у селі Леніно, Радомишльського району, Житомирської області, бійці Червоної Армії витіснили фашистських загарбників і здобули чергову перемогу в кровопролитних боях!

 Це не фантастика а дійсно так і було. Саме у селі Леніно, що на Житомирщині з нагоди Дня захисника Вітчизни відбувся патріотичний захід – «Бойові дії 1944 року по визволенню правобережної України». Всі бажаючі змогли побачити невеличкий фрагмент тих страшних воєнних подій, коли Червона Армія визволяючи правобережну Україну тіснила ворога на захід. 

Як видно на фото, мабуть ворожий осколок задів верхній лівий кут плакату.

Даний захід був організований членами військово-патріотичного клубу «Червона зірка».


Історичні дані:

Корсунь-Шевченківська наступальна операція (24 січня — 17 лютого 1944 р.) — частина стратегічного наступу військ 1-го (генерал армії Микола Ватутін) і 2-го (генерал армії Іван Конєв) Українських фронтів із метою оточення та знищення угрупування противника на Корсунь-Шевченківському виступі.

Початок операції проходив у взаємних атаках, поки війська обох Українських фронтів не завершили оточення ворога, з'єднавшись 28 січня у м. Звенигородці. Спроби військ Вермахту розблокувати оточене угрупування були невдалими, зазнала краху й спроба оточенців прорвати фронт. 17 лютого оточене угрупування було ліквідоване. Противник втратив 55 тисяч убитими, понад 18 тисяч полоненими, велику кількість бойової техніки.

Через наявність великих сил ворога (9 піхотних дивізій, танкова дивізія СС «Вікінг», моторизована бригада СС «Валлонія», артилерійські, інженерні та інші частини), розгалужену мережу оборони, завдання по розгрому Корсунь-Шевченківського угруповання було досить складним.

Кінохроніка.

   Я, дізнавшись пізно в вечері, що буде така подія недалеко від Києва та Житомира, запросивши Юру Петриченка, поїхали і собі подивитися на героїв. Одразу потрібно сказати, що сам бій, нажаль, подивитися не встигли, тому що дорога була військова, в прямому розумінні цього слова, та і погода була така ж сувора, як і в далекому 1944 році.

Виїхавши з Києва, через годинку спілкування з Юрою, ми добралися до місць бойових подій ось по таких дорогах.

За Радомишлем ми наче перенеслися на шістдесят шість років назад. Невдовзі нас зустріло засніжене село Леніно.

А через мить ми вже знаходилися на лінії фронту.

 

Далі ми під’їхали до якогось закинутого сільського господарства, на території якого і розташувалися війська німецької і радянської армій.

Ми були просто вражені тим, як майстерно відбуваються такого роду реконструкції. До речі – все на чистому ентузіазмі і патріотизмі.

Обережно ходили ми там, тому що одразу натрапили на ось такий надпис.

Сам бій був цікавим. Німці пробували держати оборону. Радянські війська наступали. Відчайдушно відбивався ворог, але зупинити наступ не зміг.

Ось фотофакти реконструкції бою.

Фоторепортаж Андрея Швачко

А ось і відео тих же подій


Також там був кореспондент ТСН. 21 лютого 2010 року в новинах на каналі 1+1 був сюжет про битву під Корсунь-Шевченківським.

   

  

Коли ми потрапили на територію розташування радянських і німецьких військ, нашу увагу одразу привернув справжній німецький мотоцикл БМВ, який відпочивав після бою.


 

Як стало відомо мені потім, цей легендарний мотоцикл БМВ належить житомирянину Василю Авраменку, який є членом військово-патріотичного клубу «Червона зірка».

 

До речі Василь Авраменко, як солдат Вермахту, на цьому ж мотоциклі знімався вже не в одній військовій кінокартині.

Також ми мали змогу уявити себе водіями керівників штабу.

  


Бачили ми простих вояк.

  

І радянських командирів.

  

І зв’язківців.

  

І гарненьких медсестричок.

  

Ну а після подій були і фронтова кухня і справжні фронтові 100 грам.

  

Також ми ще бачили і танк, який був учасником тих подій, але вже на платформі тягача.

  

Щиро вдячні всім бійцям військово-патріотичного клубу «Червона зірка» за можливість на власні очі побачити частинку героїчної історії нашої Батьківщини.

  

Отож поїздка виявилася досить цікавою. З гарним настроєм ми поїхали до Києва, по дорозі ділячись враженнями від побаченого.  Як мені повідомили бійці військово-патріотичного клубу «Червона зірка», до дня Перемоги буде також влаштовуватися реконструкція бойових дій в Києві на території музею під відкритим небом «Пирогово». Обіцяли, що буде задіяна різноманітна мототехніка, танки, пушки, машини і навіть літаки. Тому кому цікаво, може мати унікальну можливість побачити як відбувалися військові події 1941-1945 років. Ну а ми вже точно вирішили, що таку подію не пропустимо.


Спеціально для www.chervone.com

ShoolerАвтор:

Категорія: Блог Shoolerа · Переглядів: 2402 · Додав: Shooler · Правовласникам!
Рейтинг: 5.0/3

Популярні блоги:

Всього коментарів: 2
avatar
0
1 mr_smith • 01:51, 09.03.2010 • url Матеріал
Цікава була поїздка, спонтанно зібралися і поїхали, вражень маємо до слідуючого разу. Сподіваюсь відвідати реконструкцію яка відбудеться 9 травня.
Відбувалося все там на території напіврозваленого колгоспу, пусті обдерті корівники, ще якісь там розвалені будівлі - атмосфера ще та, дуже схоже, але мабуть під час війни все було набагато драматичніше.
avatar
1
2 BACS • 17:32, 09.03.2010 • url Матеріал
суперові фотки!
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 35.170.78.142
Браузер:

Cайт живе: