rss · Субота, 31.10.2020, 10:44

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

«Последний бой - он трудный самый!»

15:41

«Последний бой - он трудный самый!»

10 травня 2010 року на мототреку поблизу Пирогово, що знаходиться на околиці Києва, ентузіастами із київського військовоісторичного клубу «Червона зірка» була проведена реконструкція останнього бою Великої Вітчизняної Війни в районі невеличкого чеського містечка Славіце.

Мені пощастило побачити це незабутнє дійство на власні очі. Враження були неймовірні! Завдяки членам клубу «Червона зірка», а також представникам військових клубів із Білорусії, Чехії, Естонії, Польщі та Росії, всі присутні на реконструкції бою мали змогу відчути справжню велику перемогу над фашистськими загарбниками! В реконструкції даного бою брали участь більш ніж 500 доблесних воїнів братніх народів.

І так, як все відбувалося.

Я, знаючи про те, що саме 10 травня 2010 року буде відбуватися реконструкція бою десь поблизу Пирогово, вирушив на зустріч враженням. Розпитавши перехожих та пристроївшись в колону машин, які так само як і я шукали машину часу, щоб перенестися на 65 років назад в далекий 1945 рік, я опинився на околиці чеського міста Славіце, і ледь знайшовши місце для паркування свого залізного коня. 

Народу зібралося багато. Потрібно відмітити, що організація подібних дійств відбулася на високому рівні. Початок бою був назначений о 13 годині і рівно о 13 годині він розпочався. Я приїхав за пів години до початку бою. Зі сцени лунала фронтова музика, коментатор Олекса Руденко розповідав про велику перемогу, про настрій бійців Червоної армії, які раділи, що вже закінчилася війна. Також зі сцени лунали слова подяки шановним ветеранам, в пам’яті яких збереглися спогади тих страшних днів війни. 

В військових діях приймали участь високопосадовці України, серед яких і міністр оборони Михайло Ежель, заступником голови ДПАУ Сергій Лікар та інші. Після офіційних промов і найкращих побажань всім присутнім рівно о 13 годині розпочався бій. 

На горизонті показався патруль союзників військ США та Великобританії, які зустрілися з воїнами Червоної Армії. Згодом «наші» помічають німецьку колону. Згодом німецькі війська атакують ряди переможців. Сили явно нерівні і «наші» вимушені відступати до міста Славіце. 

Німцям допомагає авіація. Два Фокера нещадно бомблять радянські укріплення. Радянські зенітки як можуть відбивають наліт ворожих літаків.

Бомби рвались так, що я відчував поштовхи повітряної хвилі, а літаки літали так низько, що можна було розгледіти пілотів!

Згодом в небі з’являються ще два радянські літаки ЛА-5, які вступають в бій з німецькою авіацією. 

Під час повітряного бою радянські аси «збивають» ворожих Фокерів. Пілоти виконують фігури вищого пілотажу, такі як «бочка», «мертва петля» та інші і зникають за горизонтом. 

Бійці обох сторін несуть величезні втрати. Масивний артилерійський удар наноситься по позиціям радянських бійців. 

Згодом наші війська дочекалися підмоги, і за допомогою танків Т-34 змушують ворога здатися і підняти білий прапор. До речі, в реконструкції брав участь саме той легендарний танк, який напередодні був на параді Великої Перемоги в Києві на Хрещатику!

Вся реконструкція тривала близько години. Враження просто неймовірні. Я, разом з тисячами свідків бою, дійсно відчув смак перемоги. 

Щиро вдячний всім, хто брав участь в організації і проведення даного дійства. Історію потрібно пам’ятати! А ось такі події - це найкращий спосіб ще і ще раз показати, який великий паодвиг зробили наші ветерани, якою дорогою ціною заплатив наш народ за мирне небо над головою, яке це щастя, бачити війну тільки в таких реконструкціях.Shooler, cпеціально для www.chervone.com

12.05.2010 р.А ось ссилка на архів Андрія Швачко. Професійні і дуже гарні фото!


Відео на каналі 1+1

Автор:

Категорія: Блог Shoolerа · Переглядів: 2498 · Додав: Shooler · Правовласникам!
Рейтинг: 5.0/5

Популярні блоги:

Всього коментарів: 1
avatar
0
1 mr_smith • 19:54, 14.05.2010 • url Матеріал
Нажаль я не зміг там побувати, але завдяки Саші ми всі побували там, задяки його чудовому репортажу. :)
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 34.232.51.240
Браузер:

Cайт живе: