rss · П'ятниця, 19.10.2018, 13:13

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

Моя тисяча новин на нашому сайті, або як писати новини

22:14

Моя тисяча новин на нашому сайті, або як писати новини
Моя тисячна новина на сайтіЗадайте собі питання чи вмієте ви писати новини? Справжні такі новини, цікаві, точно в ціль, а точніше в свою цільову аудиторію, яку читають та ще й коментують? Скоріше за все вам не доводилося писати новини, тому ви не зможете відповісти на таке питання. Спробую розповісти деякі ази написання новин, а ви вже для себе визначитесь - це для вас, чи для отого хлопця (тієї дівчини).

Так от. Вважається, що основна модель написання новин - це перевернена «піраміда». Тобто вгорі «піраміди» розташовується - найбільш ласий і важливий факт. Власне кажучи, ядро інформаційного приводу. Нижче йде продовження важливої інформації. Далі - подробиці й думки. Ще нижче, в самому низу - другорядні факти, пояснення.

Ще один принцип написання новини - це 4+2. тобто новина повинна відповідати на чотири основних питання:

  1. - Хто, або що є об’єктом інформації;
  2. - Що саме відбулося;
  3. - Коли це відбулося;
  4. - Де відбулася подія про яку ви пишете.

Для розширеного варіанту новин може бути ще два додаткових питання:

  1. - Чому це відбулося;
  2. - Як це було.
У випадку написання простої новини досить опису самої події плюс 1-2 коментарі від дійових осіб, або очевидців, якщо такі є.

Розширена новина включає більше думок і подробиць, можливо, пару слів про передісторію події.

Тепер про заголовок.

Заголовок вашого матеріалу повинен «продати» цю новину читачу. Назва вашого тексту повинна бути короткою, але інформативною і бити прямо в ціль, щоб читачу закортіло дочитати новину до кінця і дізнатися більше.

Далі ми пишемо короткий зміст вашого тексту.

Журналісти це називають - лід. Лід – коротка і проста розповідь, з одного чи декількох коротких речень. Так от завдання короткого опису вашої новини - привернути увагу читача, змусити його читати статтю. Як правило, пишуть, про що стаття.

Для новинних, інформаційних матеріалів рекомендується так званий прямий опис, тобто лід, який безпосередньо вводить в суть новини. В ідеалі лід повинен відповідати якщо не на всі шість питань, то хоча б на більшу частину.

Приклад короткого опису, який відповідає на всі шість питань:

Василь Пупкін (ХТО) вчора (КОЛИ) приїхав на підводі (ЩО) абсолютно тверезий (ЯК) до червоненького будинку культури (ДЕ), щоб відвідати сільську бібліотеку і скористатися комп’ютером (ЧОМУ).

Оновна частина вашого творіння.

Ви маєте писати і будувати свій текст з точки зору логіки. Він має з чогось починатися, у нього має бути середина і, звичайно, закінчення. Ви розповідаєте читачам цікаву історію, яка відразу повинна захопити увагу аудиторії.

Скористайтесь, можливо, таким правилом, яке інколи можна почути від журналістів:

Скажіть їм про те, що ви збираєтеся їм про щось розповісти, скажіть їм про те, що ви розповідаєте їм про це, і, нарешті, скажіть їм про те, що ви їм про це розповіли.

Новина має складатися з фактів. Ви маєте перевіряти правильність викладу фактів. 

Прочитайте те, що ви написали, не дочитуючи останнього речення, потім двох чи трьох речень, якщо ви зрозуміли про що йдеться, то мабуть, вам вдалося написати новину.

Збираємо інформацію для цікавої новини.

Для автора, журналіста, недостатньо просто повідомити новину - це буде схоже скоріше на плітку в базарний день.

Наприклад:

«Іван Дишло подав до суду на сусіда, за звинуваченням у наклепі на його собаку».

Прочитавши цю супер інформацію, читач подумає: «Ну і що це за дурниця?» І буде правий. Для того, щоб це стало повноцінною новиною, має бути ще дещо. Задайте собі питання:
  1. - Коли він подав до суду?
  2. - Чому він подав до суду, тобто який саме наклеп на його собаку, викликала гнів у Івана Дишла?
  3. - Що сказав Іван з цього приводу?
  4. - Що сказав сусід?
Саме з подібних питань складається інформація. А якщо ви ще допишете, наприклад, скільки позовів було подано проти сусідів у сільській місцевості за останній рік чи місяць і скільки з них виграно позивачами, то картина для читача відразу стане ясною: він побачить колізію і можливий її розвиток.

Основні правила розміщення тексту на веб-ресурсах.

При розміщенні тексту не забувайте розділяти тексти на абзаци. При цьому доцільно було б робити невеликий відступ між сусідніми абзацами. Саме на цих ділянках очі читача відпочивають - це "Правило пустого простору".

Заголовки і підзаголовки можна виділяти жирним шрифтом, а текст, наприклад цитати, можна виділити курсивом.
Не потрібно збільшувати розмір шрифту і робити його занадто великим, як правило, на сайті, вебмайстер по замовчуванню встановлює оптимальний розмір шрифту. Тим більше, не потрібно заголовки робити яскраво червоними, або тільки у верхньому регістрі, те саме не слід робити і з коротким описом вашого матеріалу - це звичайні правила хорошого тону в Інтернет-просторі. Крім того, ніщо так не прикрашає текст, як грамотність його автора.

Я не ставлю перед собою задачу в цій статті підготувати професійних журналістів для нашого сайту, ця інформація для тих, хто цікавиться, хто, можливо, замислювався над тим, щоб почати писати, писати новини, але не знав, як і з чого починати. Я лише розповів про загальні поняття, можливо, десь спірні, але загалом для початківця достатньо. Кому цікаво розвинути в собі більш професійні навики журналіста, може пошукати інформацію в Інтернеті, або вступити на журфак ;). 

А хто відчуває себе професіоналом, прошу поділитися своїми знаннями на сторінках нашого сайту. Я не є професіоналом і буду радий перейняти ваші професійні поради.

Автор:

Категорія: Блог mr_smith · Переглядів: 2970 · Додав: mr_smith · Правовласникам!
Рейтинг: 5.0/10

Популярні блоги:

Всього коментарів: 3
avatar
3
1 Shooler • 23:35, 14.12.2010 • url
Дякую Юра, цікаво було мені почитати. Бажаю, щоб тисяча новин трансформувалася в мільйон зацікавлених користувачів :)
avatar
2
2 mr_smith • 23:47, 14.12.2010 • url
... і хоча б пару чи більше журналістів з Червоного... glasses
avatar
1
3 avatar • 11:25, 10.07.2011 • url
Благодарю Юра, даже гуглом не пользовался. Очень ценное руководство ^_^ . Теперь если будет тема для статьи, первым делом буду заходить сюда.
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.92.160.119
Браузер:

Cайт живе: