rss · Середа, 19.12.2018, 00:26

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

«Ишь ты, Масленица!».

01:08
Масляниця, (Масниці, Масляна, сирна неділя) - це свято, як збереглося і святкується ще з часів язичництва. Масляниця походить від старовинного язичницького свята на честь пробудження природи, що збереглося в слов’ян і після прийняття християнства в 10 столітті. Триває Масляниця цілий тиждень перед Великим постом. Це свято ще символізує «проводи зими» або «зустріч весни».

Цього року Масляниця розпочинається з 8 лютого 2010 року і буде тривати до 14 лютого 2010 року. Основною стравою на масляницю є, як відомо, млинці, які печуть щодня з понеділка. Також Масляниця примітна широкими гуляннями: це танці, спів, катання з гір та багато іншого.

Масляна складається з трьох частин: зустріч у понеділок, кульмінаційна точка або «перелом» у «широкий» четвер і «прощальна неділя».

В «прощальну неділю» всі просять прощення один в одного, а у відповідь чують «Бог простить». Це також найдавніший звичай наших предків.

От саме в «прощальну неділю» в Червоному, свого часу, відбувалися всенародні гуляння на вищому рівні. Під час «проводів зими і зустрічі весни» організовували в парку, що біля озера, своєрідні «базари», де кожен бажаючий міг щось купити, поспілкуватися, і, так би мовити, «зігрітися».


»Базар».
Святкування проводів зими в 1988 році.

Керівники селища та підприємств вітали зі святом, відзначали певні досягнення, бажали всім працівникам теплого настрою з приходом весни.


Вітання жителів селища.
Святкування проводів зими в 1988 році.

На святі був присутній і Дід Мороз із Снігуркою, які прощалися з людьми, як символ того, що зима скоро покине наші краї і прийде весна, яка зігріє всіх жителів селища Червоне.


Дід Мороз із Снігуркою.
Святкування проводів зими в 1988 році.

Також в один із таких веселих днів Масляниці було зроблене історичне фото, де хлопці, зробивши живу драбину, пробували дотягнутися до речей розвішаних на самому вершечку стовпа.


Історичне фото із свята Маслениці.

Тому всім бажаю веселої і незабутньої «Маслениці»!


Селище святкує.
Свято Маслениці (проводи зими і зустріч весни) 1988 року.


Shooler
08.02.2010 р.Автор:

Категорія: Блог Shoolerа · Переглядів: 2153 · Додав: Shooler · Правовласникам!
Рейтинг: 5.0/5

Популярні блоги:

Всього коментарів: 3
avatar
1
1 BACS • 15:21, 08.02.2010 • url
я памятаю цей стовп! памятаю на ньому висіли чоботи і ще якісь принаддя... він був дуже слизький! памятаю як маленький Пронкін(може помиливсяв призвищщі... алепамяиаю що на П. :)) виліз до самого верху і достав собі щось...а от що не памятаю... :) ^_^ і мені тоді було років 8-10...
avatar
0
2 mr_smith • 20:26, 08.02.2010 • url
В ті часи кожен рік був стовб на який лазили найспритніші і якогось року дійсно, Вова Пронкін намазав медом собі штани та рукава і дістав щось собі. А призи висіли різні, наприклад якісь чоботи (з бугая мабуть), гітара могла висіти, магнітолка типу "Скіф" чи "Романтика", кухонне приладдя якесь, та інші цінні речі. Також були аукціони в мішку, хто більше дасть грошей за те що в мішку той і отримує, а там могли бути галоші гумові, або порося маленьке, а то й бичка коли розіграють. От так народ веселився.
Може й цього року, щоб залишитись в кріслі хедкраба, дехто щось організує.
avatar
1
3 Shooler • 21:08, 08.02.2010 • url
Я також чув легенду, коли намазалися медом і лазили по стовбі! Буду бачити дома тих героїв - точно запитаю, може і статтю напишу цікаву саме згідно цієї легенди!
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 52.201.244.140
Браузер:

Cайт живе: