rss · Субота, 24.10.2020, 21:12

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

1 серпня - День святої Мокрини!

23:29
1 серпня - День святої Мокрини

За народною уявою перше серпня (за новим стилем) – останній день літа. Саме тоді святкують «святої Мокрини» (наймовірніше, від слова «мокро», натяк на приближення дощів). Вважається, що в залежності від погоди, яка стоїть у цей день, можна визначити, якою буде осінь цього року: якщо зранку і до вечора світить сонечко, слід чекати на таку ж ясну та суху осінь, і навпаки.
Збереглося чимало приказок стосовно цієї прикмети:

«Свята Мокрина осінь приносить!»
«Як на Мокрини дощ, то оріхи повимокають, а як сухо, то бджоли повилітають» – тобто ще роїтимуться. Та інші.

Автор:

Категорія: Блог kit · Переглядів: 4036 · Додав: kit · Правовласникам!
Рейтинг: 5.0/1

Популярні блоги:

Всього коментарів: 19
avatar
2
1 mr_smith • 23:51, 01.08.2011 • url Матеріал
Цікаво. Сьогодні дощу не було здається, але може вночі був, і не холодно і не жарко. тому мабуть осінь буде такою. glasses
avatar
3
2 kit • 00:09, 02.08.2011 • url Матеріал
Хай би краще вона була золотою і теплою!)))
avatar
1
3 mr_smith • 00:38, 02.08.2011 • url Матеріал
Я не проти. :)
avatar
1
4 avatar • 18:33, 02.08.2011 • url Матеріал
Очень интересное Свято, определённо народное. Надо бы покопать по этой теме botan

Сегодня, с нашим парниковым климотом, приметы могут и не сбываться. Конечно хочется, чтоб как сказано так и было. Приятно, так, значит всё на своём атмосферном месте :)
avatar
1
5 mr_smith • 18:48, 02.08.2011 • url Матеріал
Інтернет каже, що:
Quote
1 серпня день пам'яті преподобної Макріни (IV століття)

Її мати, свята Емілія, назвала дочку на честь первомучениці Теклі (Фекла). Але інші родичі іменували дівчинку Макріна, на честь її бабусі, яка постраждала під час гонінь на християн. Коли Макріна виросла, батьки заручили її з благочестивим хлопцем, але він незабаром помер. Тоді юна праведниця стала жити для Господа, не вступаючи в шлюб, щоб зберегти пам'ять про померлого жениха. Макріна жила в будинку батьків, допомагала їм виконувати домашню роботу. Коли всі її молодші брати і сестри виросли, свята вмовила матір разом з нею піти в монастир. Ставши черницею, вона прославилася подвижницьким життям і чудесами. В історії Церкви свята Макріна відома також як сестра святителя Василя Великого.
avatar
1
6 avatar • 19:21, 02.08.2011 • url Матеріал
Зараз ясно.
Quote
За народною уявою перше серпня (за новим стилем) – останній день літа. Саме тоді святкують «святої Мокрини» (наймовірніше, від слова «мокро», натяк на приближення дощів).
А причём тут народныя приметы ;) .
Мне известно, что в период становления христианства на Руси (период двоевери несколько веков занял), многие народные Свята были заменены христианскими святыми. Поскольку их даты чествования совпадали. Заменялись лики и официйная суть, но народная суть и есть та примета. Да и в дремучих глубинках отмечали эту дату по своему, вплоть до ХХ века.
avatar
1
7 mr_smith • 19:27, 02.08.2011 • url Матеріал
Тут вже як кому подобається. vusa
avatar
2
8 kit • 19:50, 02.08.2011 • url Матеріал
Хорс – бог життєдайного сонячного світла, віддзеркаленого в Місяці. Дана ( Діванна) – дарувальниця небесної води, богиня вод. Ярило ( Купала) – бог молодості, шлюбу, краси, війни та любові. Колодій – покровитель шлюбу, бог примирення та взаєморозуміння. Марена – богиня умирання. Мокрина – донька богині осені. З приходом християнства численні язичницькі вірування наших предків були трансформовані та адаптовані відповідно до нової релігії. Я теж схиляюсь до думки, що Мокрина божество, що має дохристиянський вік)).
avatar
1
9 mr_smith • 20:10, 02.08.2011 • url Матеріал
Quote (8. kit)
Мокрина – донька богині осені.
Юля, якщо знайдеш відповідну ілюстрацію до написаного, то зміни ту що я поставив, бо попередня було невдала з-за розмірів.
avatar
2
10 kit • 21:15, 02.08.2011 • url Матеріал
Я зрозуміла).
Проте чогось поки не можу відшукати зображення Мокрини((.
Але якщо все ж найду, то поміняю. :)
avatar
0
11 mr_smith • 21:47, 02.08.2011 • url Матеріал
от і я не можу знайти... hataskrayu
avatar
1
12 avatar • 21:54, 02.08.2011 • url Матеріал
Quote (7. mr_smith)
Тут вже як кому подобається.

Згоден ok

Та яж проте iкажу
Quote (8. kit)
Мокрина – донька богині осені. З приходом християнства численні язичницькі вірування наших предків були трансформовані та адаптовані відповідно до нової релігії.

та яж проте ii кажу opady
Quote
Колодій – покровитель шлюбу, бог примирення та взаєморозуміння.
а кто в христианстве примиритель и врозумитель, утешитель...? Выходит он всегда был с нами opa
avatar
1
13 avatar • 22:56, 02.08.2011 • url Матеріал
Вот что я накопал про мокрину.
Ну начнём со святой Фёклы. День приподобной Мокрины - Фёклы отмечался в этом году 1 августа
http://days.pravoslavie.ru/Days/20110719.htm
По старому(как сказано) стилю 19 июля. Славяне же в этот день отмечали мокриды летние:
(ЛЕТНИЕ МОКРИДЫ) — Святодень Макоши-Мокрины. В пору двоеверия на Руси 19 липеня/июля отмечали Макринин (Мокринин) день. В народе примечали: «Коли Мокрида мокра, то и осень тоже, Мокрида суха — и осень суха», «Коли на Мокриду мокро, то страда ненастная», «Вёдро на Мокриду — осень сухая», «Коли на Мокриду дождь — вся осень будет дождливая, и не будет орехов — все повымокнут». День Летних Мокрид считался важным и для будущего года: «Коли на Мокриды дождь, на следующий год уродится рожь».
19 июля и 1 августа разница велика, народная примета может несоответствовать ;)
А вот и образ сей Мокрины:

Так что Юль, будь добра подредактируй статейку, чтоб по объёместей и по конкретней, особливо про Фёклу auuuu :)
avatar
1
14 mr_smith • 23:08, 02.08.2011 • url Матеріал
Так там макошь якась.
avatar
1
15 kit • 10:05, 03.08.2011 • url Матеріал
Нда, суцільна плутанина виходить.... Думаю Мокрина і Мокоша це різні божества.
Мокош (Мокоша) — богиня материнства, милосердя, щастя і нещастя, жіночої половини, гадань, рукоділля, покровителька джерел і святих колодязів, врожаю, охоронниця корів.

Деякі автори важають Мокошу дружиною Велеса, та зв'язують її з потойбічним світом. Посередниця між небом і землею, а тому на весняних ритуальних рушниках завжди зображувалась з руками, піднятими до неба, джерела тепла та вологи (на відміну від літніх, де руки опущені до землі, що породила зерно, готове до нового врожаю). Мокоша — покровителька дощів та весняних обрядодійств, пов'язаних з ними, покровителька пологів і заступниця породіль. Символами Богині є прядка і веретено.
Ось. Мокоша - богиня Долі, богиня-пряха.При цьому вона більш відома із пантеону язичницьких богів, принаймні я дуже часто чула про Мокошу, тоді як на Мокрину наткнулася впеше, коли писала про звичай. Просто багато літератури на дану тему, проте часто вона суперечлива і одні автори заперечують думку інших. виходить плутанина. Але може спільними зусиллями якось розберемося))). Шукатиму. :)
avatar
1
16 avatar • 18:04, 03.08.2011 • url Матеріал
Quote (14. mr_smith)
Так там макошь якась.

дело в том, что в славянстве одна суть порождает другую, одно явление другое. И все славянские божества, в той или иной степень, персонофицированые(в мифах), силы вселенной, земной природы. Т.к. мы живём в едином мире, соответственно есть и ёдиное божеств. Все низшие формы - проявления, лики идиного.
Всё зависит от времени года.(как в сказка про двенацать месяцев, один месяц перепаёт право-посох другому) Одно и тоже божество, в зависимости от времени года, может менять свои лики, имеет низшие и высшие ипостаси. В зависимости от ситуаций может быть злыми и добрым. Вот к примеру Велес(Волос) - Скотий бог имеет свои ипостаси, в зависимости от мира, а в славянской духовной сисдеме мир состоит из 3х составных, это Явь - мир физический в нём Велес покровитель заступник живых тварей и ростительного мира, имеет так же в нём такую ипостась как Леший - покровитель дикой природы. Имеет свою ипостась Белобог(Белбог, Белун) олицетворяет все самое доброе, светлое и тёплое. В зимнее время он Мороз(Дед Мороз) и Коляда.
В нижнем загробном мире он Кошный бог, Чернобог - олицетворяет низшую , тёмную суть, является хранителем потаённых богатств, и знаний.разрушительнык для незакалённогоразума, покровителем и пастухом закромных духов, так же он паромщик через реку смерти, хранитель врат мира иного (Нави), он судья и определяет место каждого духа в мире ином. В христианстве ,в эпоху двоеверия имеет свой образ св.Власия - покровителя скота, св.Николай является так же образом который заменил образ Велеса но являет суть его.
Макош же (Ма - мтерь, кош(кошеня, кошт) - клеть, попросту матерь с корзиной или марерь берегиня(кому как нравится) является женской ипостасью Свята Велеса или же его супругой. Макош же (пряха сутьбы, покутная матерь, покровительница женской судьбы(доли) является в разных своих ипостасях в мокрый период лета её называли Мокриной(конечно же она является, в неком смысле, дочкой Макоши, так как "вытекает" из неё). В период становления христианства образ Макоши заменяется Параскеей пятницей(покровитерльницей женской доли и ремесла). Макош - Мокрина, в период летних мокрин стала св.Фёклой, по новому стилю отмечается 1 августа. Этот день определённо день св.Фёклы, потому и искать другой образ не треба.
Да запутаться очень просто)). Предлагаю остановться на образе Фёклы, поскольку Макош, это отдельная толстая книга:)
avatar
1
17 mr_smith • 15:50, 09.08.2011 • url Матеріал
Ну, якщо пішли такі танці...
Ось шукав я дітям добрі радянскі мультики і знайшов мультик 1995 року - "Казка про богиню Мокошу (1995)". :)

Рекомендую всім переглянути ;)
avatar
1
18 avatar • 18:14, 13.08.2011 • url Матеріал
Так тож не сказка, а горька правда. Сколько таких жинок знаю... facepalm утож,может, им Макоша и даёт сил пережить всё и жить дальше.
Посмотрел я цей мульт... шось взгрустнулось, стал вспоминать где я шо не так зробыв, чи пообiцяб та не зробыв sorom
avatar
2
19 kit • 13:43, 07.09.2011 • url Матеріал
Ух....Класний мульт.)) Пригадую його трошки ще з дитинства))).
А жіночка-то дууууууууже терпелива :) ...
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.89.87.12
Браузер:

Cайт живе: